Onaj ventil u glavi...

Karabaja

Active member
Imam Pucha, i onaj ventil koji služi za gašenje (je služio, jer ga sad gasim preko sklopke) počeo je puštati. Sad neće više ni upaliti. Kak da to zakrpam. A i dihtung između glave i cilindra je riknul. Probal sam staviti papirnati ali drži oko pola sata i skuri se (inače je od malo deblje alu-folije,dupli). Pokušao sam ga izrezati od alu-folije za kućanstvo (ona u koju se čevapi zamataju :mrgreen: ), ali neda se rezati. Trga se. Ima možda netko orginal dihtung??
Hvala!!!
 
Pišite!!! Vrhunac sezone je, a ja pješice!!!
 
Mozes ti taj citrav ventil izvrnuti i tod tokara istokariti od punog metala kao jedan saraf,ili pokusaj mozda i stima sarav 10 ili 12mm i tako njega zavrnes i rupu zacepis.I naravno vise ne sluzi kao dekompresor.
 
Pozdrav, imam ti ja doticnu spravu (doduse ventil radi, da je vozim imao bi 1001 drugi problem :D ). Uglavnom, kao sto je spomenuto, zavidaj nesto umjesto ventila i stvar rijesena. Malo ce biti tvrdji za paljenje ali definitivno bolje ide (i kad valja, taj ventil uvijek malo pusta).
Brtva za glavu: imas specijalnih materijala za brtve (zaboravio sam kako se zove, klingerit mozda, stvarno ne znam), raznih debljina, za vrlo malo para. Ima ti toga u prodavaonica auto dijelova i nekih boja i lakova (to je na bazi azbesta). Stvar drzi odlicno.

Tomislav
 
Vrlo vjerojatno ti se na tom ventilu(dekompresoru) nakupilo gareži i ne zatvara kak treba, ili je puko federčić...jbg. Ali ako ga izvadiš zašarafi neki šrafič...obavezno pod njega neku brtvu ili diht masu (crni Loctite).
 
Ventila sam sredil. Maknuo sam ga jer ga ionako ne koristim, stavio sam šaraf (i brtvilo). Što se tiče brtve za glavu, nabavil bum nekaj iz čega je mogu izrezati. Zna možda netko kolko su promjera kuglice lagera na kotaču? Prošle godine su mi špice popucale (vožnja u dvoje), i felga se spigala, pa sam je odnio na ravnanje. "Majstor" mi je zamijenio i lagere. Sad vidim ima unutra kuglica 5,5mm i 6,5mm. Mislim da bi trebale biti 5,5 jer mi je unišen onaj konus koji drži ležaj (zbog prevelikih kuglica 6,5). Još problema........ :| :| :| :|