Opatija GP from Le Cheval de Fer (1974 Yugoslavia GP) - video

a ljudi moji koji je to događaj bil (y),izgleda više nikad tak nešto u HR :(
 
avinko38 said:
a ljudi moji koji je to događaj bil (y),izgleda više nikad tak nešto u HR :(

samo da se još jednom podsjetimo
po 300 ljudi iz svih mogućih auto-moto klubova regije bilo je direktno angažirano na utrci: od rukovodstva, sudaca, zavojnih sudaca, pomoćnika, medicinara, vatrogasaca, kronometar službe, pomoćnog osoblja, prodavača karata itd.
drugih 200 živjelo je od prodaje kobasica, čevapa, cuge, kokica, suvenira, kapa, majica , prevoz , odvoz hrane i pića itd...
par tisuća ljudi direktno ili indirektno je živjelo i imalo posao u tim danima jer svi hoteli i kampovi  od Mošćeničke Drage, Medveje, Lovrana, opatije pa sve do Crikvenice, Novog, Malinske na Krku i dr. bili puni tjedan dana jer je utrka bila na početku ljeta (sredinom lipnja)
muzičari su zarađivali jer su terase bile pune, organizirali su se koncerti,
slastičari
kurve
....

jebiga danas se ništa ne isplati, ....al  imamo demokraciju
 
baxy said:
samo da se još jednom podsjetimo
po 300 ljudi iz svih mogućih auto-moto klubova regije bilo je direktno angažirano na utrci: od rukovodstva, sudaca, zavojnih sudaca, pomoćnika, medicinara, vatrogasaca, kronometar službe, pomoćnog osoblja, prodavača karata itd.
drugih 200 živjelo je od prodaje kobasica, čevapa, cuge, kokica, suvenira, kapa, majica , prevoz , odvoz hrane i pića itd...
par tisuća ljudi direktno ili indirektno je živjelo i imalo posao u tim danima jer svi hoteli i kampovi  od Mošćeničke Drage, Medveje, Lovrana, opatije pa sve do Crikvenice, Novog, Malinske na Krku i dr. bili puni tjedan dana jer je utrka bila na početku ljeta (sredinom lipnja)
muzičari su zarađivali jer su terase bile pune, organizirali su se koncerti,
slastičari
kurve
....

jebiga danas se ništa ne isplati, ....al  imamo demokraciju

Još se tu kod nas vozio Speedway..a sada na tom mjestu imamo lokve i blato.. :?
 
šteta je što se barem ne održavaju revijalne utrke jer je stvarno staza strava za vozit se.voziš praktički uz more,a jedan dio staze "vidikovac" je jedan od najljepših dijelova ceste u ovim krajevima,ali nažalost jako je kratak  :?
 
evo još filmića ali sa grobnika iz 85 250 i 500 ccm, 87 250ccm,

http://www.youtube.com/watch?v=cWJrF_KabN8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=WJAXOGw-Zzw&feature=related

i Rothov pad iz 90-e

http://www.youtube.com/watch?v=19PewNovA7g&feature=related
 
nostalgija,nostalgija ti si bol i čežnja srca mog... tako nekako ide pisma od Olivera,ali zaista lipo se sitit tih starih vremena kad je cila moto Evropa bila između Opatije i Rijeke (y)
 
rus said:
nostalgija,nostalgija ti si bol i čežnja srca mog... tako nekako ide pisma od Olivera,

Davno ,davno je bilo to  :mrgreen: tak nekako ide pjesma od grupe More mislim  :LOL:
 
postoji li mogućnost da se ponovo počnu održavat utrke PH na Preluku?ako se mogu voziti gradske trke zašto nebi mogao i Preluk?mislim da mi mogla zadovoljit sigurnosne uvjete.mi Hrvati smo stvarno nesposobni ljudi.zašto se nebi moglo napraviti brend od Preluke kao staze?.tu su i Opatija i Rijeka koje bi od toga mogle masno profitirati
 
alenRI said:
postoji li mogućnost da se ponovo počnu održavat utrke PH na Preluku?ako se mogu voziti gradske trke zašto nebi mogao i Preluk?mislim da mi mogla zadovoljit sigurnosne uvjete.mi Hrvati smo stvarno nesposobni ljudi.zašto se nebi moglo napraviti brend od Preluke kao staze?.tu su i Opatija i Rijeka koje bi od toga mogle masno profitirati

na ovo boldano ide jedan smajlić :LOL: :LOL: :LOL:


zar ti ne kužiš da u PH imaš u 5 klasa zajedno kad zbrojiš 2 eventualno 3 motora :LOL:
 
tutankamon said:
na ovo boldano ide jedan smajlić :LOL: :LOL: :LOL:


zar ti ne kužiš da u PH imaš u 5 klasa zajedno kad zbrojiš 2 eventualno 3 motora :LOL:
jasno mi je to.mislio sam kad bi bila situacija u PH bolja.vjerujem da bi se dobar biznis dao napavit
 
alenRI said:
jasno mi je to.mislio sam kad bi bila situacija u PH bolja.vjerujem da bi se dobar biznis dao napavit

nema kruha od našeg prvenstva :misli:

u današnje vrijeme kad bi zatvorio tu cestu, došlo bi do 3. svjetskog rata, jedino bi uspilo da se uspije sakupiti neko staro društvo tj kao ovi stari teniseri šta imaju neke penzionerske turnire i uz veliku svjetsku promociju, a opet za dovesti agostinija i još 10-15 vozača iz tog doba zahtjeva ogromno ulaganje koje se nikad nebi isplatilo :palacdolje:

to bi se moglo dobro unovčiti i organizirati jedino u monte carlu i nigdje više na ovom svijetu :wink:


šta je bilo, bilo je i gotovo, vidiš da i na grobnik se ne može dovesti nešto jače od druge EU lige
 
tutankamon said:
nema kruha od našeg prvenstva :misli:

u današnje vrijeme kad bi zatvorio tu cestu, došlo bi do 3. svjetskog rata, jedino bi uspilo da se uspije sakupiti neko staro društvo tj kao ovi stari teniseri šta imaju neke penzionerske turnire i uz veliku svjetsku promociju, a opet za dovesti agostinija i još 10-15 vozača iz tog doba zahtjeva ogromno ulaganje koje se nikad nebi isplatilo :palacdolje:

to bi se moglo dobro unovčiti i organizirati jedino u monte carlu i nigdje više na ovom svijetu :wink:


šta je bilo, bilo je i gotovo, vidiš da i na grobnik se ne može dovesti nešto jače od druge EU lige
pazi stari postoji zaobilaznica nekom kome je hitnoća.da za dovesti agostinija i ekipu trebalo bi para i slažem se s tobom dali bi bilo isplativo,ali to bi bio strašan događaj koji bi mogao pokrenuti neke stvari,neku novu tradiciju makar jedne revijalne ceremonije godišnje koja nebi trajala više od nekoliko dana,a mislim da bi doprinjela svima,kako financijski tako i društveno.stvar je u tome da imamo predispozicije za raditi čuda,ali nažalost nema nikog tko bi uvidio profit u tome ili ako i vidi profit,nema financija da sve to skupa sprovede.a što se tiče grobnika,postoje mnogi načini kojima bi se mogao grobnik nametnuti na svjetskoj sceni,ali nekome ili nije u interesu ili nema sluha za to...prva prepreka je šta ni imovinsko pravni odnosi među općinama nisu razrješeni pa se nemože ni s mjesta pomaknuti.na ovakvom grobniku nemožemo ugostiti nikog od svjetske elite.