Opatija

M12

Well-known member
http://www.opatija.net/

ovo je link sa detaljnim opisima o hotelima i apartmanima, ukljućujuči cijene i linkove i brojeve telefona

ZA JEST- Samo su dvije pizzerie dobre u tom gradu provjereno iz prve ruke Ružmarin, i Madona. Kako doći do ružmarina relativno teže je za naći ali kad nađete na konju ste. Dakle za pronači ružmarin prvo nađite njihov tkz. autobusni kolodvor i benzinsku pumpu(INA) odmah kod kolodvora, zatim nađete poslovnicu od Autotransa e tu ste blizu prije te poslovnice je jednosmjerna ulica vijugava i ima veliki uspon krenite tamo ako dođete do katedrale onda znate da se prošli ružmarin e u tom slučaju spustite se malo niže istom ulicom i pronaći ćete još ako ste gladni onda će vas miris navoditi a nekakav GPS (y) . Madona- to je kod one druge crkve ljevo cestom od kolodvora morate naći park veliki lijepi sa funtanom preko puta kavane imperijal ajde potražite malo uokolo naći ćete.

Kod ovih pizzerija sam uzimao obzir prije svega okus i kvalitetu pizze i kad pomislim na to idu mi  :slinavac: :slinavac: :slinavac: :slinavac:, a smatram da ni cijene od 25-30 kn za Capricosu ( pizzu sa gljivama) nije previše za vaš đep
2. ČEVAPI, ČEVAPI- ima samo jedno mjesto koje neznam kako da opišem kako doći do njega ali samo recite PERMANI, ili ti DOM PERMANI sve ono pod pekom,na žaru svi oblici i vrste mesea joooooooooooooooj (y)

3.malo kaako bi se izrazio Fanccy- Imate restoran Dopo Lavoro na Učki, i restoran Bevanda kako doći do tamo paaaa nemam pojma nisam se usudio jer čujem da su im računi kad dobijete možete lagano reći BANKROT :mrgreen: šalim se naravno ali da su skupi jesu

IZLASCI- ako ste cajka u duši za vas postoji Vila vranješ , kako doći do tamo e neću vam reći iz protesta jer mrzim cajke.
I tu dolazimo do Hemingveya, ujedno i najpopularniji disko klub , zbilja ima svačega i za svačiji ukus a i vidim da mnogi RR-ovci tipa Soho :mrgreen: NHF tamo zalaze i odlaze sa ljepim curkama :mrgreen:, deđki su tamo ok, security normalan, ekipa fenomenalna, rade sve moguće lude koktele imaju jakooo puno marki piva :D i prije svega cijene su poštene za ono šta nude (y).
Ako ste za malo intimniju atmosferu imate jedan kafić na plaži odmah blizu Hemingveya. Kako doći do njega relativno lagano. Izađete iz Hemingveya nađete benzinsku INA za brodove odete do crpke i odmah poslje crpke na desnoj strani je plaža a tamo se nalazi taj kafić. Mislim da se plaža zove Madona a i kafić

SMJEŠTAJ- gore je link tako da mislim da je svaki komentar suvišan jer su svi hoteli uvijek tip-top jer moraju održavati dobru reputaciju zbog turizma ak nekoga nešto zanima nek me pita (y)

VRIJEDI POGLEDATI - pa ajmo realno NIŠTA jer je to ipak više manje turistički grad koji ima svrhu iskljulivo odmora,relaksacije,zabave. Ima nekoliko crkva ali to će te i sami prijemtiti ukoliko se odlučite za jednu šetnju uvečer jer nije toliko veliko mjesto (y)

E da ak popijete nemorate se previše brinuti o policiji jer ih gotovo i nema, a ako se nađe pokoji samo gas ne će vas početi loviti (y), tip - nemojte se kačiti sa pijanim cajkama jer su very agresivni ali isto tako imate male šanse da oh nađete u Opatiji
 
htio bih jos nadodati da ima jedan jako fini obiteljski restorančić "Kaneta" koji uopce nije skup, a jaaaako se dobro jede!!!
lokacija - na gornjoj cesti kada se spusta, ulazi u opatiju,prođe se billa dolazi na semafor, staneš pogledaš u desno i eto ga!
 
...ako se smije dodati - konoba ISTRANKA , Ulica Bože Milanovića 2 ( između vatrogasaca i Erste banke)
tel.051/271-835 ... definitivno jedna od najboljih konoba po kvaliteti hrane i cijenam u Opatiji i šire  (y)  (y)  (y)