općenito kawasaki zx6r

yamaha 1987

New member
pozz ljudi!!zanima me nakon gledanja dva kawasakija zx6r(jedan 2008 jedan 2007)nakon ušaltavanja u prvu ne čuje se zvuk nikakav (na ovom iz 2007),,dok jučer kad sam gledao 2008 ubacio sam ga u prvu i čuje se zvuk lanca(klak) :misli:???druga zamjerka(zadnji motor vozio sam r1)kvačilo na ovom iz 2008 izgleda koda ima lufta(kad ga puštam koda na kraju poskoči,čak mi se i ugasio pred vlasnikom :LOL: a dobro možda ja neznam voziti)on kaže da sve je to tako normalno... :misli:,,,3stvar počinje pijukat iz motora on kaže da je to rezervar(nakon vožnje da se zna čuti)pa to se meni nije čulo na yzfu iz 94 god???ajmo ljudi pomagajte!!!motor ima samo 5500km i vožen je samo 2009(jer je kupljen krajem 2008)...što mislite i znate??
 
Nemam zx6r nego er6n, ali mogu ti reč da se na svakoj Kawi čuje lipo "klak" kad se ušalta u 1. brzinu. Za kvačilo kod tog šta si probao ne znam, možda ga je skurija,vjerovatnije da nije dobro naštelovano, ali znam da je i ono zujanje ili pijukanje iz rezervara normalno. Ako se čuje dok je motor upaljen onda je pumpa, a kad je ugašen, onda je odušak...Normalno...
 
čuje se kad je ugašen!!ali ovo da li se čuje zvuk lanca kad se ušalta(na 2008)???jer na ovoj iz 2007 nije se čulo :misli:ajmo vlasnici pomažite!!svi koji znate!!
 
yamaha 1987 said:
čuje se kad je ugašen!!ali ovo da li se čuje zvuk lanca kad se ušalta(na 2008)???jer na ovoj iz 2007 nije se čulo :misli:ajmo vlasnici pomažite!!svi koji znate!!



Ja imam 2006 i ništa se ne čuje kad se stavlja u prvu. Do sad svi motori koje sam vozio su malo lupili i to je normalno. Kolko vidim ti bi 08 g. Dogovori kod nekog pregled motora pa ga otpeljajte kod njega. Isto tak ti bude odma reko i za kvačilo. Ovak na daljinski ne znam kak bi ti neko mogo pomoči osim dosta interesantnih savjeta. Ako su mu stvarni km ne može mu niš biti osim vidljivih mehaničkih kvarova. Ako je hladan probaj stisnut kvačilo dat malo gasa, pa pustit i ponovo stisnut i držat stisnutu ručku 2-3 sek. dok se sve ne smiri i onda probaj ušaltat. Uvijek kad stavljaš u prvu kad stojiš pričekaj par sek. i ne bi trebalo lupit.
 
a eto volio bi 2008(a i 2007 dolazi u obzir)....cijene rabljeni variraju strašno,volim kad je vlasnik picajzla,makar morao malo više platit...a dečko traži za 2008(ističe rega,treba servis )7500eur što na kraju ispada taj motor 8300eur :palacdolje:(s porezom) onda bi radije ispod čekića kupio!!