Opet koža

James1100

Active member
Pitanje za stručnjake: Di kupit jaknu koja će trajat 100 godina? Vozim customa,ne interesiraju me protektori i slična sranja. Oću dobru staru klasiku koju ću sam iznosit i da onda dobro izgleda. I mora bit tvrda ko kamen da ne mlati po meni kad idem preko 100. I nemojte mi pričat o raznim Hein Gerickeovima i IXS-ima jer sam sve to prošao ovu zimu.Doduše,jednu sam i našao u Grazu,ali strukiranu za švapske pedere. Sve kaj danas nađem je potrošna roba koja je možda dobra na stazi,ali ja hoću onu kak mi je deda imal. Vidio sam da se tu puno stručnjaka pojavilo,pa molim savjet.
 
Opet ti o koži i opet ja s komentarima. :mrgreen: Pretpostavljam da misliš na one starinske kožne jakne, tipa pilotske, one iz filmova s M. Brandom, J. Deanom ili recimo kožni mantili njemačkih oficira iz WW2. Ne bih opet htio zvučati kao pesimist samo po mojim saznajnjima vrlo teško ih je naći. Te stare što više nosiš to izgledaju bolje, onak majstorski izlizane. Ovo što se danas proizvodi nema s tim veze, ispitivane su na udarce i struganja ali nije to to. U svakom slučaju, ako naletiš na pravog pravcatog kožnjaka i ako bude koji viška slobodno javi. Samo da nije opet od nekog jodlera s Triglava. :wink:

P.S. Probaj u oglasniku, svojevremeno se tamo znalo naći.
 
Mislio sam novu kupit ili dat napravit. Tak sam i završio kod IMOB-a. Tražim još od prošle godine. Sad imam od Ljubasa,ali nije to to. Doma imam jednu staru od buraza (Shonye),rokersku,materijal koji mi se dopada,ali ima rupu na laktu od nečijeg pada. Kroj bi ipak trebao bit malo suvremeniji,kraći i uži,ali nema više takve kože. VANSON jakne mi se čine da bi mogle proć,ali cijena je uuuuuh,a vidio sam je samo iz daljine. U ZG je možeš naručit,ali mi se ne daje ogromna lova na neviđeno. Uglavnom,naglasak je na materijalu.
 
...možda nađeš nešto što će te interesirati http://www.moto-oprema-amd.hr/?A=IDP&IDP=15&IDG=5 (mada me čudi da kod onog slovenca nisi uspio naći kožu koja te zanima...te stare vrste kože...sve je to u izradi,štavljenju...sigurno ima kožara koji i danas to rade,kupiš od njih kožu i odneseš slovencu da ti sašije...jes da je malo zaobilazno ali moglo bi upaliti)....meni recimo idu na živce cijene bisaga,ako su malo bolje 1000ili 1500kn za niti pola metra kvadratna kože....pa si sve mislim da bi to mogao na sličan način rješiti.
 
Nažalost, što se tiče štavljenja kože, to je posao koji je kod nas gotovo izumro, a ona nekolicina hobista koja se time bavi proizvodi, blago rečeno, osrednju kvalitetu. Ako netko ima drugačije informacije rado bi ih provjerio jer i sam tražim vrhunskog kožara za štavljenje nojevih koža.
 
A kad sam ja nudio kožu od teleta nitko nije htio. :mrgreen:

Ima negdje u Samoboru ili u Rudama (nisam siguran) frajer kaj to dela. Pital bum tatu on zna točno gdje je to.
 
...evo još jedan link... http://www.american-pro.biz/en-pub/en-leather-jackets-motorcycle.aspx?L=1&Cat=2 za model road star kažu da je izrađen od debele grublje kože...a evo ti i link gdej ju možeš pogledati/ kupiti kod nas http://www.ave.hr/apro_jakne.htm
 
pak said:
...evo još jedan link... http://www.american-pro.biz/en-pub/en-leather-jackets-motorcycle.aspx?L=1&Cat=2 za model road star kažu da je izrađen od debele grublje kože...a evo ti i link gdej ju možeš pogledati/ kupiti kod nas http://www.ave.hr/apro_jakne.htm

Bio sam u Ilici i gledao te jakne i moram ih pohvaliti,ali mi se desila ista stvar kao i u Motormaniji sa Airohom. U veljači su rekli da čekaj ožujak,a onda još jedan mjesec. A doma novi motor stoji. Tako sam kupio kod Ljubasa. Uzeo mi mjere,za dva dana gotovo,1600kn. Ali koža isto nije ta koju sam htio. A-pro se inače šiva u Kini. Bar mi je tak trgovac rekao. Krojevi OK,lijepe su jakne,ali sad kad imam vremena i šta za nositi,odlučio sam naći najbolju kombinaciju.
Btw,ovo u Čakovcu izgleda dobro. Barem još jedan razlog za vožnjicu.
 
2pak: kaj se tiče bisaga,kod IMOB-a sam vidio bisage od mrak kože. Tvrde ko koferi i debele. Ne radi on nego neko za njega. Neznam cijenu. Vjerojatno se također može nešto naručiti.

2gigi: za tog sam tipa i ja čuo,ali samo čuo. Javi ako kaj saznaš. Hvala!

2vlucic: za to u Savskoj nisam znao pa ću malo đir poslije posla napravit. Ima i u Buzinu neka firma kaj šiva jakne,vidio sam reklamu,ali nisam baš imao volje ić gledat. Reklamiraju se s kožnom robom,motorizam nije naveden. Problem je,koliko sam čuo, što nitko kod nas nema stroj koji može šivat tako debelu kožu. Kroj mi nije problem,dao bi staru jaknu da raskopaju i snime.

Inače,ni Slovenac nema stroj za takvu kožu. On ju kupuje u Njemačkoj,koža je 1.3mm,ali nije lijepa kao kod IXS-a. Tj.nije svugdje ista na jakni nego kako ispadne. Što s leđa,što s trbuha. Meni je pristao sašiti kompletnu samo s leđa krave,ali to mijenja cijenu,a nisam dalje pitao jer sam imao namjeru još pogledati. Takva je koža i kod Ljubasa. Nije loša jakna,ali mi je malo premekana.
 
James1100 said:
Pitanje za stručnjake: Di kupit jaknu koja će trajat 100 godina? Vozim customa,ne interesiraju me protektori i slična sranja. Oću dobru staru klasiku koju ću sam iznosit i da onda dobro izgleda. I mora bit tvrda ko kamen da ne mlati po meni kad idem preko 100. I nemojte mi pričat o raznim Hein Gerickeovima i IXS-ima jer sam sve to prošao ovu zimu.Doduše,jednu sam i našao u Grazu,ali strukiranu za švapske pedere. Sve kaj danas nađem je potrošna roba koja je možda dobra na stazi,ali ja hoću onu kak mi je deda imal. Vidio sam da se tu puno stručnjaka pojavilo,pa molim savjet.

Ako hoces rucni rad i imas dosta $$$$ dodji do CG ima ih tu sto rade unikate po narudzbi. Skupo jeste ali gust je gust :mrgreen:
 
Dylan said:
Nažalost, što se tiče štavljenja kože, to je posao koji je kod nas gotovo izumro, a ona nekolicina hobista koja se time bavi proizvodi, blago rečeno, osrednju kvalitetu. Ako netko ima drugačije informacije rado bi ih provjerio jer i sam tražim vrhunskog kožara za štavljenje nojevih koža.

Rude iznad Samobora, čovjek se preziva Ban.
 
Bandit said:
Dylan said:
Nažalost, što se tiče štavljenja kože, to je posao koji je kod nas gotovo izumro, a ona nekolicina hobista koja se time bavi proizvodi, blago rečeno, osrednju kvalitetu. Ako netko ima drugačije informacije rado bi ih provjerio jer i sam tražim vrhunskog kožara za štavljenje nojevih koža.

Rude iznad Samobora, čovjek se preziva Ban.

Hvala. Častim. Velebitsko?
 
James1100 said:
Pitanje za stručnjake: Di kupit jaknu koja će trajat 100 godina? Vozim customa,ne interesiraju me protektori i slična sranja. Oću dobru staru klasiku koju ću sam iznosit i da onda dobro izgleda. I mora bit tvrda ko kamen da ne mlati po meni kad idem preko 100. I nemojte mi pričat o raznim Hein Gerickeovima i IXS-ima jer sam sve to prošao ovu zimu.Doduše,jednu sam i našao u Grazu,ali strukiranu za švapske pedere. Sve kaj danas nađem je potrošna roba koja je možda dobra na stazi,ali ja hoću onu kak mi je deda imal. Vidio sam da se tu puno stručnjaka pojavilo,pa molim savjet.

Imas na izlasku iz Bugojna prema G. Vakufu odlicnu kozaru.

:mrgreen:
 
Frend je kupio kožne hlače od ovih u Buzinu (veliko polje) i izgledaju skroz ok. nisu od tanke kože, a koliko se sjećam koštale su ko pol mojih od ixs-a. Već sam čula za njih da hoće radit po narudžbi.