Opet o novinarima i motociklistima

IgorS

Member
Znam da smo puno puta razglabali o ovakvim temama, ali mene je ovo trznulo dok sam čitao jutros novine.

Današnji riječki Novi List

kawasaki.jpg


alfa.jpg


Šta mislite dali su naslovi mogli ići i ovako:

Oduzimajući prednost Seatom
slomio noge motociklisti


Ubijena majka šestero djece


Ja osobno ne vjerujem.
Ovako kako su objavljeni ovi senzacionalistički naslovi je pravi način kako na prvi pogled opet ocrniti motociklistu.
Međutim, primjećuje se i "napredak". U tekstovima je ipak sve pojašnjeno.
 
Da, iz prvog naslova je jasno vidljivo da je momak na motoru sam sebi slomio noge! :evil: Kakvi kreteni. A to što je on u bolnici tuđom krivnjom, to ćete pročitati negdje u tekstu.
 
Potpuno se slažem s tobom u prvom motorističkom slučaju jer vozač kawe nije kriv.
U slučaju divljaka u Alfi naslov je itekako dobar. Trebali su mu i sliku objaviti, a njega staviti na stup srama (u dotičnom mjestu) i sve to prije dugogodišnje zatvorske kazne.
Ta dva slučaja su iz korjena različiti (ne samo zato jer je u prvom motorist) i na krivce takvih nesreća treba ukazivati i bombastičnim naslovima uz (ponavljam) ime, prezime i sliku :!:
 
Mislim da bi trebalo izostavit marku auta, po tome ispada da su svi koji voze alfu divljaci.....
 
stipe said:
Mislim da bi trebalo izostavit marku auta, po tome ispada da su svi koji voze alfu divljaci.....

A nisu?Pa Linza vozi inu,a i neki fiškali,za koje sam siguran da su divljaci.No,dobro ,pa ima i iznimaka!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
pijanci i jebivetri .
problem je što u hrvatskoj može bit novinar svako ko može pisat čitat i to je to.
sramota
 
Ajme, ovo je ko stvoreno da mi digne zivce i pokvari dan. Prvo motoristi, onda jos piknu i u alfiste. ajmeeeee.... :evil: :evil: :evil: :anger:

Prvi naslov bih stavio '...slomio motociklistu obje noge...' a drugi 'Divljajuci autom...'.

Oni ocito nisu svjesni koliko jedna rijec nama napravi sranja. Ne zelim vjerovati da to rade svjesno jer bi ih inace najradije namlatio... :evil:

A sve mi se vise cini da to rade itekako svjesno... :roll:
 
Puni tekst (Alfa) na:
http://www.novilist.hr/Default.asp?WCI=Rubrike&WCU=285A285B2863285928592863285A28582858285C2863288B2893286328632859285A28582859285A285928632863286328592863L

i Kawasaki:

http://www.novilist.hr/Default.asp?WCI=Rubrike&WCU=285A285B2863285928592863285A28582858285C2863288B2893286328632859285A28582859285C285828632863286328592863K
 
"Alfa se prilikom izlijetanja doslovno raspala, a motor je pronađen pedesetak metara dalje na prometnici koja je u gotovo svako doba puna pješaka i vozila."

Jos jedan dokaz kako Alfa ima najbolje masine na svijetu. Auto stane, a motor izleti i ide dalje sam. Co'ece, pa to leti... :mrgreen: :mrgreen:
 
Da leti...buraz, to i pliva i leti i roni i...ma ne znam šta sve ne...alfa rulessssss!!! :peace:
 
Šta se tiče ovog momka iz Kaštela, samo mali ispravak. Naime, skoro svaki dan mu je slika u novinama. Poveća. Tako da ga svi dobro znaju. A i roditelji mu se mogu dobro posramit. Imaju i zašto. Nije toliko bitno je li dotična gospođa imala 1 ili 6 djece. Taj će problem sad osjetit jadni otac te djece.
Činjenica je da žene, nažalost, više nema, a i dovoljno je da samo jedno dijete ostane bez mame.
 
A dobio je samo dvije godine i osam mjeseci (od maksimalnih 10) i dvije godine zabrane voznje (koju ionako ne ferma). :evil: :evil:
 
Pa to je ono najgore?! Malo. Malo! A ubio je ženu. Jebemti zakone. Glavno da oni odrede kolika je kazna ako nemaš naljepnicu na šoferšajbi.
 
a šta očekivat više šta se kazne tiće.onaj je u makarskoj ubija dvi cure pa je dobija samo 2 godine,po toj bi logici ovaj treba dobit godinu :evil:
iz svega ovoga proizlazi,da ako vam neko smeta satarite ga s autom.dibit ćete ,uz dobrog advokata,max 2 god. zatvora(od toga 15 miseci uvjetno)a ako ga riješite van pješačkog još bolje nećete uopće u zatvor.!

šta se naslova tiče moramo bit svjesni da naslovi prodaju novine.