Oprema i jos svasta..

Fire Breath

Active member
Pozdrav, ljudovi!
Uf nije me dugo bilo, sve cudno izgleda :D ...
Enivej, novosti - od jucer je u rukama racun motora, Fazercek FZ6 S2 !!  :D  8) , naravno nema ih vise s abs-om, a skoro pa ni obicnih.. neda mi se cekat abs :(
Eh sad, razmisljam o bitnim stvarima za motor, prvo na listi oprema!
Pa molim malu pomoc..
Kacige, neka cca 3000 kn, svidja mi se sharkica rsx najvise, no to budem isprobaval u ducanu da vidim koje najpase. Prvenstveno me zanima kaj da uzmem od obleke?

Najboljim i najprakticnijim (i najekonomicnijim) mi se cini dvodjelno odjelo, neko u rangu 6000 kn. IXS CORO mi se u katalogu dopada jer ima 2mm kozu i full stitnike, a kosta 5300..
I mislim uzet bez perforacija (rupica) da mogu i u hladnije vrijeme voziti, kolko je tu razlika rupice sa/bez?
Rado bi da mogu i u grad s motorom skocit pa da onda nabacim jaknu i traperice na te male ture, zato nebi uzimao jednodjelno odjelo, prijedlozi?

Razmisljal sam o kombinaciji jakna + hlace, al mislim da ispada dost skuplje tak.. Neznam ako sve jakne i hlace imaju patent za spajanje, a to stavljam pod obavezno i zanima me ako znate kak su ti patenti (jer ja jos nisam videl kak to izgleda) kod razlicitih proizvodjaca, znaci npr. jakna Spidi, hlace IXS, dal pase patent i dal ga uopce imaju svi modeli?

Zanima me jos jedna stvar kod cizmi, tu sam se odlucio na Sidi Vertigo modele pa me zanima da li je isplativo uzimat model Corsa (500 kn skuplji od obicnog) samo zato jer ima onu zastitu u podrucju gleznja?


Za motor mislim uzeti slajdere i neku zastitu, razmisljam disc lock + debeli lanac i lokot sa alarmom, ili alarm koji onemogucuje pokretanje motora.. ali neznam cijene, kaj vi mislite?

Zanima me i nožna pumpa za zrak, ukoliko nije preskupo, zna tko kak se krecu cijene i di ima za kupiti?
ovak nekaj...
0197970.jpg


Hvala!
 
Fire Breath said:
Pozdrav, ljudovi!
Uf nije me dugo bilo, sve cudno izgleda :D ...
Enivej, novosti - od jucer je u rukama racun motora, Fazercek FZ6 S2 !!   :D  8) , naravno nema ih vise s abs-om, a skoro pa ni obicnih.. neda mi se cekat abs :(
Eh sad, razmisljam o bitnim stvarima za motor, prvo na listi oprema!
Pa molim malu pomoc..
Kacige, neka cca 3000 kn, svidja mi se sharkica rsx najvise, no to budem isprobaval u ducanu da vidim koje najpase. Prvenstveno me zanima kaj da uzmem od obleke?

Najboljim i najprakticnijim (i najekonomicnijim) mi se cini dvodjelno odjelo, neko u rangu 6000 kn. IXS CORO mi se u katalogu dopada jer ima 2mm kozu i full stitnike, a kosta 5300..
I mislim uzet bez perforacija (rupica) da mogu i u hladnije vrijeme voziti, kolko je tu razlika rupice sa/bez?
Rado bi da mogu i u grad s motorom skocit pa da onda nabacim jaknu i traperice na te male ture, zato nebi uzimao jednodjelno odjelo, prijedlozi?

Razmisljal sam o kombinaciji jakna + hlace, al mislim da ispada dost skuplje tak.. Neznam ako sve jakne i hlace imaju patent za spajanje, a to stavljam pod obavezno i zanima me ako znate kak su ti patenti (jer ja jos nisam videl kak to izgleda) kod razlicitih proizvodjaca, znaci npr. jakna Spidi, hlace IXS, dal pase patent i dal ga uopce imaju svi modeli?

Zanima me jos jedna stvar kod cizmi, tu sam se odlucio na Sidi Vertigo modele pa me zanima da li je isplativo uzimat model Corsa (500 kn skuplji od obicnog) samo zato jer ima onu zastitu u podrucju gleznja?


Za motor mislim uzeti slajdere i neku zastitu, razmisljam disc lock + debeli lanac i lokot sa alarmom, ili alarm koji onemogucuje pokretanje motora.. ali neznam cijene, kaj vi mislite?

Zanima me i nožna pumpa za zrak, ukoliko nije preskupo, zna tko kak se krecu cijene i di ima za kupiti?
ovak nekaj...
0197970.jpg


Hvala!

Ja sam jednu kupio u Pevecu ili Metrou,tako nešto i bila je cca 30 kn :misli: -već dosta dugo..

Čestitam na motoru (y)
 
Sto se tice opreme, ja bih ti definitivno preporucio dvodjelno odjelo...Ako si vec gledao ixs, za navedene novce mozes dobiti i model odjela scream(iako sam za te pare vidio da se sada vec i ArlenNess moze naci, sto je zakon (y)), koje je ako se nevaram bolje od ovog koje si naveo...
Perforirana odjela su ti vecinom racing, i ne uzimaj perforirano jer kad temp padne na 15 celzijusa vec ces se dobrano smrzavat na duze ture...isto tako nemoj niti cizme uzimati perforirane, i ovako imaju dovoljnu ventilaciju...
Sto se tice dvojbe izmedu vertigo i vertigo corse ja sam otisao na obicni vertigo jer ima smireniji dizajn. Za jedan sport tourer mi je vertigo corsa ipak bila previse. Da se razumijemo, to je vrhunski komad opreme ali je totalno racing orijentacije, pa je na stazi cest gost. Mislim da ti se isplati usparati razliku od 600kn i za te novce vec neke fine rukavice uzeti...

Jakne i hlace imaju patente za spajanje ali medu markama nisu kompatibilni, ali ni to nije problem, stavi ti se drugi patentno zatvarac, sto i mnaoge trgovine rade na licu mjesta ili se kupi ona traka koja sa svake strane ima zatvarac koji ti treba...Ipak, bolji izbor ti je odjelo, a onda nemas ni tog problema...

:wink:
 
čestitke na motoru.

što se tiče kacige - biraj sam koja ti paše na glavu.

kombinezon je ok, ako je dvodjelni, tako da možeš nositi samo jaknu ako se voziš po gradu.

što se tiče kupovanja različitih modela hlača i jakne, moraš paziti samo koja ti je veličina ciferšlusa (ili  zipa, kako neki kažu) . u većini slučajeva ti na cifu piše koja je veličina (na slici sam ti strelicom obilježila gdje pogledaš).

moj prijedlog ti je da si odmah kupiš kišno odijelo, potkapu i bubrežnjak, ako već nemaš (to je najbolje kupovati u louisu).

a što se tiče disc locka i inih stvari - imaš veliki izbor. a ako hoćeš alarm, pitaj gospona pod nickom ZG-mrki.

i puno sretnih km. (y)
 
Hvala! Takodjer svima puno sretnih km!  (y)

@ ADAM: Mislim da je to korisna stvarcica, a 30 kn je puno manje nego sam ocekival, jurim u Pevec!  8)

@ Tommee: Ma da, dvodjelno odjelo i bok. Taj ixs sam samo u katalogu videl, nisam jos bil do ducana, naravno ako ima ArlenNess onda je jasno  8)
Znaci ne perforano, niti cizme, ok. Na Vertigo Corsa me muci ova zastita sa desne strane, pa sam mislil zbog toga, al mislim da cu ipak po tvojoj preporuci uzet obicni pa nove rukavice!

@ crnka: Hvala na objasnjenju, bude ipak odjelo. Kisno i potkapu budem uzel, ako ne odma onda na jesen  :wink: , umjesto bubreznjaka mislim uzeti kornjacu, znam da dainese wave kosta 700ak kn..

Eh, da li kornjaca moze pod odjelo ako odjelo vec ima protektore za ledja? ako ne, da li je bolje kupit odjelo bez protektora za ledja pa posebno kornjacu ili odjelo s protektorom samo?  :misli:  :mrgreen:
 
čestitke kolega i welcome to the club, jel crni ?

što se odjela tiče mislim da je dvodjelni za cestu najbolja solucija, i sam ga imam i super sam zadovoljan,  a što se leđnih protektora i toga tiče, mislim da kombinezoni koji nemaju grbu većinom imaju leđne protekotre unutar kombinezona, dok oni sa grbom većinom nemaju
 
'lega..  :mrgreen:
Bas sam te jucer prepoznal na fotkama tu na forumu!

Neznam u nabavci je tek, boje idu ovim redosljedom - crna, plava, crvena!
Cekam poziv pa da cujem kakav je.. ;)

Za protektor sam mislil da l ga mogu nosit ispod kombinezona makar kombinezon vec ima protektor?
 
Da je bilo otvorit temu na pravom mjestu... Al jebiga, vanka vruće, ko će gledat.
 
Šta se kornjače tiče, i ja se mislin šta i kako...

Logika nalaže da je kornjača puuuuno bolji štitnik nego (većinom) samo spužveni štitnik na leđima jakni koji nema niti CE certifikat...

Sad, ako kad staviš kornjaču a leđni protektor jakne smeta, izvadiš ga, nije neki problem, ima svoj džep, pa se može vadit i vratit po potrebi...

Isto tako, liti se izvadi zimska termo podstava koju većina jakni ima, pa počne malo 'klapat'... Možda se u tom slučaju može nosit i leđni štitnik od jakne i kornjača, pa sve bude taman ka zimi s termo podstavom... Ako je tako, isplati se ostavit spužvani štitnik jakne jer će u slučaju pada barem malo upit energiju udarca, a svaka, pa i najmanja pomoć pri padu je dobrodošla... (y)

Ako leđni štitnik jakne ne smeta ni zimi kad se kornjača obuče, ja bi ga i zimi ostavija... Zaštite nikad dosta... :mrgreen:

Ali, to je samo moje, za sada isključivo teoretsko razmišljanje... Ako neko ima iskustvo iz prve ruke, rado bi ga i ja čuo... :wink:
 
Fire Breath said:
Za protektor sam mislil da l ga mogu nosit ispod kombinezona makar kombinezon vec ima protektor?

Mozes jer su ledni protektori za dvodjelna odjela vecinom beskorisni tanki komad spuzve, i ako ih ostavis mjesta za kornjacu ima i vise nego dovoljno, nju ionako meces na sebe, a ne u taj otvor na odjelu tak da nemas brige....
 
Evo rjeseno!!  :D :D
Motor stize u Petak ujutro - plavi (jedva nadjen  :D )

Opremu sam upravo sredil!!
Pala je Shoei XR 1000, probal sam sharkove prvo al mi je shoei osjetno udobniji!
Odjelo dvodjelno MTech Fire, cudan osjecaj - prvi put u odjelu  :mrgreen: , ali zakon..
Kornjaca IXS, ide bez frke ispod odjela, te jos naruceno rukavice, vizir crni, cizme, podkapa i kisnjak..
I Xena disc-lock sa alarmom koji mi se doma aktiviral dok sam gledal dal ima baterije i trebalo mi je 20 min da ih natrag stavim bez da tuli alarm  :mrgreen: :mrgreen:
Bar sam isprobal kak radi  8)

Uglavnom, rjesena stvar s opremom! Jedva cekam petak - budem metnul slike onda !!  :D 8)
 
Pozdrav,
Neznam kog da pitam pa cu probat ovde..
Stavil sam nove baterije u Xenu i nikako da namjestim na vrijeme tuljenje jer se odmah aktivira kad stavim masku a jos nisam vratil ni seraf.Susedi ce me vubiti..
Tuli i kad ga onda stavim na disk i nikako da prestane.. Savjet pliz!!


Fire Breath said:
Evo rjeseno!!  :D :D
Motor stize u Petak ujutro - plavi (jedva nadjen  :D )

Opremu sam upravo sredil!!
Pala je Shoei XR 1000, probal sam sharkove prvo al mi je shoei osjetno udobniji!
Odjelo dvodjelno MTech Fire, cudan osjecaj - prvi put u odjelu  :mrgreen: , ali zakon..
Kornjaca IXS, ide bez frke ispod odjela, te jos naruceno rukavice, vizir crni, cizme, podkapa i kisnjak..
I Xena disc-lock sa alarmom koji mi se doma aktiviral dok sam gledal dal ima baterije i trebalo mi je 20 min da ih natrag stavim bez da tuli alarm  :mrgreen: :mrgreen:
Bar sam isprobal kak radi  8)

Uglavnom, rjesena stvar s opremom! Jedva cekam petak - budem metnul slike onda !!  :D 8)
 
Imao isti problem prije par godina s xenom. Fora je bila u tome da mora biti otključana, koliko se sjećam. Uostalom, probaj i jednu i drugu
varijantu s ključem u bravici.