Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

Prije 2 mjeseca u povratku sa Dolomita svratio prvi put kod njih i odusevio se. Dobar izbor, korektne cijene, pola uposlenika sa nasih prostora :)
Zena kupila Dainese textil odijelo, ljudi nam napravili popuste kakve nigdje drugo ne bismo dobili. Definitivno cemo se opet vratiti (y)
A šta san ti ja reka?
 
Ima ko kakvu preporuku za nadrukavice?
Ciljam riješit problem vožnje dugo po kiši i eventualno pripomoć prstima kad je jako hladno
 
Prije 2 mjeseca u povratku sa Dolomita svratio prvi put kod njih i odusevio se. Dobar izbor, korektne cijene, pola uposlenika sa nasih prostora :)
Zena kupila Dainese textil odijelo, ljudi nam napravili popuste kakve nigdje drugo ne bismo dobili. Definitivno cemo se opet vratiti (y)
Jedino nemaju adv robe bas...
 
Nego neznan jel bilo spominjano prije…..
Jel neko kupova preko EM Moto stranice
 
jel se isplati čekati crni petak ,jakne čizme itd?prek web shopa?
 
Guys,

Ukratko... Preporuka za mesh rukavice pls.
Nešto fakat kvalitetno (neka košta koliko košta :) ) i da je duži model.

Za ljetne vrućine imam full kratke. Sad bi nešto tako samo da je duže.

Hvala.
 
Neka preporuka gdje da nadjem dvodjelni kombinezon 44/46 da ga mogu probati? Procackao sam sve zivo, brojevi uglavnom pocinju od 48+.
Uzeo si Dainese Avro 4 jaketu sad na Motocardu vel 46, i opet imam dojam da je za broj prevelika oko vrata i prsiju i dvoumim se da je mijenjam.
Kao ono, talijani su sitni, ja mrsav za svoju visinu, bude to dobro. Izgleda da ne.
 
Neka preporuka gdje da nadjem dvodjelni kombinezon 44/46 da ga mogu probati? Procackao sam sve zivo, brojevi uglavnom pocinju od 48+.
Uzeo si Dainese Avro 4 jaketu sad na Motocardu vel 46, i opet imam dojam da je za broj prevelika oko vrata i prsiju i dvoumim se da je mijenjam.
Kao ono, talijani su sitni, ja mrsav za svoju visinu, bude to dobro. Izgleda da ne.
ja sam ove godine uzeo i dainese delta 3 hlače i avro 4 jaketu, za oboje sam se mislio između 54 i 56 (190 cm i 92 kg) i to mi je prvi put da sam uzimao kožnu opremu.
alfa mi je odmah za hlače rekao da uzmem broj manje jer se koža širi, ali gledajući mjere naručio sam 56, napravio dvije vožnje i čim su se malo 'razgazile' shvatio da će mi biti ogromne, srećom uspio sam ih zamijeniti. nakon par mjeseci su mi i te manje pinku velike.
naručio jaketu 54, kad je stigla mislim se teško sranje opet sam se zajebao, na prvu mi je sa podstavom izgledalo kao dva broja manje, jedva sam je uopće navukao na sebe. ali poučen iskustvom sa hlačama sačekao sam, skinuo podstavu, odradio nekoliko vožnji, malo se raširila i došla na svoje, sad mi je sa podstavom kao salivena.
ako ti se čini prevelika na prvu, onda definitivno treba broj manje. sad npr. da u dućanu probaš broj manje možda bi pomislio da je premala i da ti veća više odgovara, ali to ti ništa ne znači jer nije u realnom stanju dok ne odradiš par vožnji i dok ne dođe na svoje.
ja sam se naučio za ubuduće, ali trebalo je odraditi learning curve 😄
 
Last edited:
Moto charlie,ja kupio nedavno dvodjelni avro4
Nista ipak, non disponible mi kaze za sve brojeve koje odaberem. Trebala mi je sekunda, ne kontam zabarski bas.

ja sam ove godine uzeo i dainese delta 3 hlače i avro 4 jaketu, za oboje sam se mislio između 54 i 56 (190 cm i 92 kg) i to mi je prvi put da sam uzimao kožnu opremu.
alfa mi je odmah za hlače rekao da uzmem broj manje jer se koža širi, ali gledajući mjere naručio sam 56, napravio dvije vožnje i čim su se malo 'razgazile' shvatio da će mi biti ogromne, srećom uspio sam ih zamijeniti. nakon par mjeseci su mi i te manje pinku velike.
naručio jaketu 54, kad je stigla mislim se teško sranje opet sam se zajebao, na prvu mi je sa postavom izgledalo kao dva broja manje, jedva sam je uopće navukao na sebe. ali poučen iskustvom sa hlačama sačekao sam, skinuo podstavu, odradio nekoliko vožnji, malo se raširila i došla na svoje, sad mi je sa postavom kao salivena.
ako ti se čini prevelika na prvu, onda definitivno treba broj manje. sad npr. da u dućanu probaš broj manje možda bi pomislio da je premala i da ti veća više odgovara, ali to ti ništa ne znači jer nije u realnom stanju dok ne odradiš par vožnji i dok ne dođe na svoje.
ja sam se naučio za ubuduće, ali trebalo je odraditi learning curve 😄
Istra stvar, do sada vozio tekstil i traperice, VTRka me zamolila da si uzmem nekaj sigurnije.
Problem je sto sam proporcionalan ko Dalijeva slika. Avro 4 46 mi je pre velika u prsima i vratu, dize se gore dosta kada sam na motoru, ali rukavi su na granici prekratkih. Gledam size chart, za 44 kaze visina 170cm, a ja 180 :rolleyes: Mozda bi sa lednim i protektorima za prsa bila taman, nisam probao.

Najveci problem je sto kod nas nema ducana koji imaju te velicine na lageru, pa sam osuden na to da narucujem izvana. Na granici sam da pljunem full cijenu direktno od Dainesea, pa ako je okej, pregrizem tih soma eura sa cinjenicom da ce barem trajati koju godinu i necu se sekirati oko opreme. Nije mi problem platiti ako je to to, kupim pa imam, ali onda nema kompromisa oko velicine.

Blago tebi. Ja jutros udahnuo malo dublje, 3 kila vise na vagi odmah :mrgreen:
Ne znam kaj vi svi jedete. Mozda kad dublje ugazim u tridesete dodje samo od sebe da se pasteta vidi na vagi, ali za sada jedem 3-4x na dan i neide 20 deka na mene. Genetika me proklela, takvi su mi svi 3 generacije u rikverc.
 
Problem je sto sam proporcionalan ko Dalijeva slika. Avro 4 46 mi je pre velika u prsima i vratu, dize se gore dosta kada sam na motoru, ali rukavi su na granici prekratkih. Gledam size chart, za 44 kaze visina 170cm, a ja 180 :rolleyes:
size chart je nebitan, ne znam za koga je napravljen al za nas očito nije, za moj broj isto navode da je za 181 cm, a ja sam 190, da sam gledao visinu dobio bi 5 brojeva veće i hlače i jaketu.
rukavi su i meni malo kratki što mi je nebitno jer rukavice idu preko njih, jaketa po dužini isto kratka kad stojim, isto skroz nebitno jer je savršena kad sjedim na motoru i ne diže se.
ne znam izgleda mi da ti treba broj manje po ovome što pišeš, rukavi bi ti bili kraći, ali sve ostalo bi trebalo biti idealnije. ali odluči sam naravno
 
  • Like
Reactions: tegla