Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

Neznan sta bi reka.ovo nesto nije u redu.da ri nije jalketa velika pa lampa
Ja san zakljucia da neman love za jeftine stvari
A o zastiti necu ni pricat
Picin 180 kmh jaketa ni da se makne.ka salivena.Dainese D-dry.
A o kozi necu ni pricat.
Iman Dainese stvari a nesto i Modeka.Razlika nebo i zemlja.i po cijeni i po kvaliteti


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Xilence7 said:
Jos nisam ni poslikao sve gdje se rasporila, ne znam sta da kazem. Cak imam odvojen dio u stanu gdje mi je fino poslozena moto oprema, sprejevi i sve...
Ima 2 postave ispod, za vjetar i kisu i vozio sam je po kisi, i na 5 stupnjeva i jakna odrađuje svoj posao fenomenalno ali taj vanjski sloj se raspada.

I sad vise ne znam dali da iducu uzimam tekstil jer nemam para davat svake godine na novu jaknu a nisam za kožu nikako.
Pokrpat ovu iduci tjedan pa cu vidit..

Hvala na odgovorima!

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk
Mislim da tu nema previše veze sa cijenom - skuplja tekstilna jakna u pravilu znači više "dodatne opreme" poput goretexa otvora za ventilaciju, modularnosti itd. Sad imam Held jaknu koja je na popustu bila duplo skuplja od ove što sam je slikao i razlika je upravo u "opremi"

*Held stalno spominjem jer mi je većina opreme njihova ali daleko od toga da se po bilo čemu Held posebno ističe iznad drugih poznatih proizvođača (y)
 
bricksrheavy said:
Mislim da tu nema previše veze sa cijenom - skuplja tekstilna jakna u pravilu znači više "dodatne opreme" poput goretexa otvora za ventilaciju, modularnosti itd. Sad imam Held jaknu koja je na popustu bila duplo skuplja od ove što sam je slikao i razlika je upravo u "opremi"

*Held stalno spominjem jer mi je većina opreme njihova ali daleko od toga da se po bilo čemu Held posebno ističe iznad drugih poznatih proizvođača (y)
Da slazem se djelomicno
Sta se tice “dodatne opreme” naravno,tj modularnosti.onda tu moze doc do kvarova
Ali di se ne slazem je kvaliteta materijala
Recimo Modeku koju iman.odma se pocnen znojit.materijal ne dise.to je pakal pa makar vani 5 stupnjeva
Zasto je goretex skup.zato sta je nepropusan a breathable olitiga prozracan.slicno je i D-dry ali ne toliko.pa onda ide i razlika u cijeni
Moj recept je sta jednostavnija kvalitetnija stvar
A sta se Held-a tice.nije on los.dapace.iman Held cizme i skroz su OK


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
seki22 said:
Da slazem se djelomicno
Sta se tice “dodatne opreme” naravno,tj modularnosti.onda tu moze doc do kvarova
Ali di se ne slazem je kvaliteta materijala
Recimo Modeku koju iman.odma se pocnen znojit.materijal ne dise.to je pakal pa makar vani 5 stupnjeva
Zasto je goretex skup.zato sta je nepropusan a breathable olitiga prozracan.slicno je i D-dry ali ne toliko.pa onda ide i razlika u cijeni
Moj recept je sta jednostavnija kvalitetnija stvar
A sta se Held-a tice.nije on los.dapace.iman Held cizme i skroz su OK


Sent from my iPhone using Tapatalk
Znaci s Modekom nisi bas zadovoljan? Mislim da je po kvaliteti/cijeni dobra , pazi drzi je Novema a oni drze ajmo rec dosta toga srednje vise klase “best buy”, ono ako ces solidnu opremu za pristojne novce.

Recimo, sigurno Dainese, Alpinestars, Rukka, Klim.... su bolje, ali po duplo vise novca. E sad, jeli i duplo bolja kvaliteta?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Getriba said:
Znaci s Modekom nisi bas zadovoljan? Mislim da je po kvaliteti/cijeni dobra , pazi drzi je Novema a oni drze ajmo rec dosta toga srednje vise klase “best buy”, ono ako ces solidnu opremu za pristojne novce.

Recimo, sigurno Dainese, Alpinestars, Rukka, Klim.... su bolje, ali po duplo vise novca. E sad, jeli i duplo bolja kvaliteta?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Je


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
seki22 said:
Je


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ok, ali pazi i Modekina jaketa je sigurno dobra, toliko ih se proda i ljudi su ok dojmova....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Oko moje se definitivno radi o kvaliteti i nacinu sivanja. Ne razumijem se u savove ali slikam sutra kako ti savovi izgledaju i koliko je tanak konac i "malo mesa" zasiveno.
Oprana je sad pa sutra slikam po danu, da cak lagano trznem par puta na zdravom savu vlakna se krenu odvajat.


Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk

 
bricksrheavy said:
Ovo je Held od 200€ nošena 8 godina (isto tu negdje 10 tisuća godišnje u njoj), bila je skroz izbijeljela pa sam je bojao :mrgreen: - vidi se u području pazuha razlika u boji.
kako si bojao jaknu? gdje si kupio i koja boja?
fala, ivan
 
Getriba said:
Ok, ali pazi i Modekina jaketa je sigurno dobra, toliko ih se proda i ljudi su ok dojmova....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mozda i Modeka ima bolje i losije modele i materijale
Goretex je uvik goretex
Ono sta ja iman a iman jaketu i gace ne mogu rec da je nekvalitetno napravljeno ili nedaj boze nesto se iskidalo nego kvaliteta materijala nije zadovoljvajuca
Jaketa i gace ne disu....skuvas se momentalno
Cidilo mi se iz rukava....sauna.....
Ono kad je u nas bia snig 25 cm i sve zamelo.ispod nule
5 min u odijelu i goris


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
shokac said:
kako si bojao jaknu? gdje si kupio i koja boja?
fala, ivan
Boja kupljena u DM-a, uzmi u obzir da je namijenjena pamuku tako da je na jaknu djelovalo polovično (opet izgleda bolje nego što je bila).

Postupak je da ubaciš jaknu i boju u mašinu, upališ na program koji je navedan na uputama na boji i pustiš da se tako "opere". Mašina se odmah poslije može normalno dalje koristiti iako je preporučljivo da slijedeće pranje bude tamna odjeća.
 
seki22 said:
Mozda i Modeka ima bolje i losije modele i materijale
Goretex je uvik goretex
Ono sta ja iman a iman jaketu i gace ne mogu rec da je nekvalitetno napravljeno ili nedaj boze nesto se iskidalo nego kvaliteta materijala nije zadovoljvajuca
Jaketa i gace ne disu....skuvas se momentalno
Cidilo mi se iz rukava....sauna.....
Ono kad je u nas bia snig 25 cm i sve zamelo.ispod nule
5 min u odijelu i goris


Sent from my iPhone using Tapatalk
Najgore citat ovako i onda ti crv udre u glavu da treba minjat, a tek nabavio nesto drugo hahahaha

Gledam onih par globetravellera, mozda sponzorstvo to vec pa nose sta im daju, al htjedoh reci , nose Revit.... isto super oprema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A o zastiti prilikom nedaj boze pada necu niti razmisljat......
Kad vidis protektore u Rukki ili Modeki

Cisto infoemativno.Rukka kombinezone imaju nasi panduri...i Daytona cizme ako san dobro svatia......
Pa ti sad razmisli


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Getriba said:
Najgore citat ovako i onda ti crv udre u glavu da treba minjat, a tek nabavio nesto drugo hahahaha

Gledam onih par globetravellera, mozda sponzorstvo to vec pa nose sta im daju, al htjedoh reci , nose Revit.... isto super oprema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pazi....Revit je onako sta gledan po dizajnu u rangu Dainese-a.Znaci top.
Koliko je kvalitetan neznan ali pretpostavljan da je dosta dobar
Najbolje ti je odabrat jednu marku i onda mozes kombinirat
Da li je to Dainese,Alpinestars,Klim,Rukka pa i Revit ili Held manje je vazno.nemos puno falit
Vjeroajtno jos postoje neke druge isto dobre marke.
Ali ako je neka “nepoznata” jaketa 1500 kn a neka “poznata” 2000 kn ja iden na ovu drugu
Jaketu kupujen za duuuuugi niz godina prema tome gledan i da san dizajnom i kvaliteton zadovoljan


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Getriba said:
Sta uzet od niskih cizmi za po gradu, ono preko gleznja cca?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Daytona Journey Gtx


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
seki22 said:
Daytona Journey Gtx


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bitno mi je i kad sidjem s motora. Sad imam neke TCX i sve 5 na motoru, zastita, pojacanja....
Ali neudobne nekako za setat. Mislim, jasno da to nije obuca za setnje, ali moraju imati bar malo toga u sebi....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Getriba said:
Bitno mi je i kad sidjem s motora. Sad imam neke TCX i sve 5 na motoru, zastita, pojacanja....
Ali neudobne nekako za setat. Mislim, jasno da to nije obuca za setnje, ali moraju imati bar malo toga u sebi....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Lipo san ti reka
To sve sta si nabrojia

Ja cim obijem banku iden u Daytone


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
seki22 said:
Lipo san ti reka
To sve sta si nabrojia

Ja cim obijem banku iden u Daytone


Sent from my iPhone using Tapatalk
Izgleda da ta Daytona stvarno top. Ima dobrih feedbacka od ekipe na revzilla.com
Oni imaju dobre recenzije.

Svrstavaju Daytonu u top klasu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja inače kupujem samo dainese ..ima i drugih marki ...ali sam jednom bio pao i ispostavilo se da u toj jakni ispod kože ide metalni štitnik pa gumeni...neznam kako je kod tekstilnih .... ali poznate marke nisu samo da se ime  plaća skuplje...
 
stipe_zxr said:
Ja inače kupujem samo dainese ..ima i drugih marki ...ali sam jednom bio pao i ispostavilo se da u toj jakni ispod kože ide metalni štitnik pa gumeni...neznam kako je kod tekstilnih .... ali poznate marke nisu samo da se ime  plaća skuplje...
Ja san isto odabra Dainese ali to ne znaci da Alpinestars npr ne valja
Nekako sam misljenja onako vise laickog da je za kozu Dainese,Tekstil/goretex Rukka a cizme Daytona
Naravno ima i drugih odlicnih marki.....
Ovo je vise kao osobni izbor


Sent from my iPhone using Tapatalk