Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

Ma nije me ništa raživciralo,vjeruj mi,nisam taj tip osobe.Slažem se s tobom u nekim točkama u nekim ne.I to je ok vrsta razgovora,razmijena mišljenja i osobnih iskustava.Prije par godina imao sam prometnu i malo sam se razderao i malo slomio.Fala bogu da sam imao dosta zaštitne opreme na sebi inače bi ,mislim,još više nastradao.Imao sam tada obične tenisice koje sam podrapao.Polako kupujem opremu malo bolju od običnih civilnih stvari,pa tako sam htio i malo kvalitetnije,čvršće i waterproof tenisice pa mi je ovo izgledala kao ok kombinacija jer često odem na 3-4 dana motorom.E sad,tebi su ružne,meni nisu toliko očajne.Znamo svi da kad se razbiješ motorom ne znaš kakav ćeš se izvući tako da i da mi ove ružne moto tenisice daju barem 5% šanse da ću se bolje izvući,zašto ne.
 
  • Like
Reactions: bianconero
... u vezi hodanja :mrgreen: u bilo kojim pravim moto čizmama
upravo je to ono što i "nervira", ali isto ti je i kad si u moto-odijelu,

staneš s motorom i ideš samo do birca kao robot :mrgreen: ali
JBGa - bar se nadaš, kako si što bolje zaštićen za vožnju na motoru :D
 
Moje je mišljenje ako možeš hodat u njima sat vremena, vjerovatno ne štite dobro. Kao i sva moto oprema kompromis sigurnosti i komfora, što si bliže jednom, drugo pati.

Prošo sam s bijelim konversicama pola eu na motoru, onda dođem doma i slomijem stopalo u japankama 2m od kuće. Konversice bi mi spasile nogu.
 
  • Like
Reactions: tommy71k
Moje je mišljenje ako možeš hodat u njima sat vremena, vjerovatno ne štite dobro. Kao i sva moto oprema kompromis sigurnosti i komfora, što si bliže jednom, drugo pati.
Ako čitaš specifikaciju i namjenu, upravo to im je glavni argument, da se u njima može boraviti i hodati cijeli dan. U teoriji, došao si u neki grad u "pravoj" opremi, onda se u hotelu presvukao u sekundarnu moto opremu (moto tenisice-traperice-mesh jakna) za obilazak grada. Tu smo dobilii odgovor zašto se danas pod motorom primarno smatra krava s koferima veličine kioska. :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: Octane
Da li to znači da je povrat jeftiniji od dostave? :mrgreen:
Nije, nego ako naručim jedan broj i ne paše naručujem još jedan i jedan vraćam nazad pa plaćam dvije dostave i jedan povrat. A ako naručim odmah dva broja plaćam jednu dostavu i jedan povrat.
 
ima po desetak stranica fake na hrvatskom redom od ribooka do araia.

Na prvu sta sam skuzio je da nema cookisa kad ih otvoris.
 
Hm
Od cizama iman Daytonu Journey GTX i Transtourman GTX(tako nekako)
Sta rec….udobnije su deboto ove transtourman….😂
A mislin se za grad uzet Dainese neke cipele…..
 
Kod kupovine moto opreme opcenito sam naucio da kad god sam uzeo nesto jeftino ili srednjeg razreda, kupovao sam duplo. Na kraju bih opet isao kupit top model ili marku jer ono drugo ne zadovoljava.
Bolje malo.stisnut odmah i uzet kvalitetno (citaj skuplje) jer ces na kraju proc jeftinije.
 
Moto art ima akcije 20 % popusta.. bas uzeo spidi trapke i narucio kofer s nosacima.
 
Ja imam nekoliko pari crnih Timberland vodonepropusnih patika koje koristim za motor. Visoke i niske. Dobro izgledaju, čvrste i udobne za šetnje. Mislim da su dobra opcija, bar za gradsku i prigradsku vožnju. Na popustima imaju dosta dobru cijenu.
 

Attachments

  • 20240121_073232.jpg
    20240121_073232.jpg
    2.9 MB · Views: 0
  • 20240121_073252.jpg
    20240121_073252.jpg
    3 MB · Views: 0
Last edited:
  • Like
Reactions: WraGG
Moje je mišljenje ako možeš hodat u njima sat vremena, vjerovatno ne štite dobro. Kao i sva moto oprema kompromis sigurnosti i komfora, što si bliže jednom, drugo pati.

al opet bolje makar ikakva oprema nego bas nikakva..
Prošo sam s bijelim konversicama pola eu na motoru, onda dođem doma i slomijem stopalo u japankama 2m od kuće. Konversice bi mi spasile nogu.
to je za*ebano.. meni je jednom slapa / Japanka zapela prilikom kružnog okretanja, zamalo sam se bio polomio..čak i sandala bolje za do plaze nego slapa.
 
  • Like
Reactions: gvo
Pa dovoljno je da ti motor padne na nogu i u pravoj čizmi su šanse za frakturu/ozlijedu minimalne dok su u tenisici vrlo velike. To je većina nas i doživjela pa zato komentiram.
pred tri godine nam naletio na prometnu kod Skrada.tip na velikom čoperu lezi na cesti prikljesten. Imao je visoke čizme i , polomilo mu nogu .. vrištao kad su mu pokušali skinuti tu istu..
sta bi bilo da je imao tenisicu ne znam, sigurno još gore , ali želim reci njega ta čizma ga nije spasila frakture.