Organizacija Moto-Susreta

ja je

New member
      Organizacija susreta je strašna stvar ne znam kako je kod vas ali ja sam organizirao susret lani u Lipiku pa ponešto znam o tome. Tj. o troškovima i satima provedenog rada.Nije mi jasno kako navući lovu za neku bolju grupu?!Molim komentare!!!!!!!!!!
 
ja je said:
      Organizacija susreta je strašna stvar ne znam kako je kod vas ali ja sam organizirao susret lani u Lipiku pa ponešto znam o tome. Tj. o troškovima i satima provedenog rada.Nije mi jasno kako navući lovu za neku bolju grupu?!Molim komentare!!!!!!!!!!
,,,čestitke na organizaciji  (y) ,,iak mi žao ak i dalje misliš ono što si rekao na tim susretima(da ti je ovo to zadnji put  :x )
,,i ne kužim ,,kak misliš "nekakav bolji bend" (oni lokalni dečki su bili za 5  (y)) :misli: ,,pazi,,,,koliko ja znam,,a dosta idem po susretima,,večina bikera(naravno ne svi) velim ,,večina veli da im nije toliko bitno tko svira,,kakva je bina i sl. ,,bitno je druženje,,upoznavanje ljudi i s foruma i van njega,,sama vožnjica do mjesta di su susreti i sl. ,,jer pazi kolegstvo,,ako pokušaš,,i kreneš putem i načinom kak se organiziraju susreti u SB . ,,mislim da onda to nije to,,tad se ostavi motora,,nemoj nikome reči da si biker,,i baci se u organizaciju samih koncerata bez trpanja onog pridjeva "moto"
,,po svim komentarima ljudi koji su bili,,i s kojima sam pričao poslije tih susreta,,a osobno i za mnene,,jedan od boljih,,s odličnom atmosferom,,čisto ok dnevno moto druženje  (y) :piva
,,nadam se da ćeš i na godinu ponovo prirediti nešto slično(zajebi ono,,mega susret  :blahblah:
 
Organizacija moto-susreta jest velika stvar, ali zato bi ga trebao barem podjednako organizirati cijeli klub odnosno članovi istoga. Današnji susreti nažalost su se počeli svoditi na zaradu pojedinaca odnosno moto-klubova. Po zakonu to je ilegalno jer su klubovi neprofitabilne organizacije, a opet moraju i oni se od nekud financirat što je apsolutno normalno i što podržavam. Kako je zarada postala najbitnija (ne svugdje) sve više dolazi pješaka odnosno civila a to nije smisao takvog druženja, a opet teško je pokrit poznati bend kako ti kažeš ako je sama posjećenost mala, pa se počelo pribjegavati i naplati ulaza do te mjere da su se na pojedinim susretima naplaćivali čak i bikerima što je po meni suludo. U svemu sve više ima sukoba interesa sa smo jednim ciljem, profitom, a sve manje onog pravog smisla takvih događanja. Druženje bikera, dobar rock i zajebancija. O ovome bi mogao još tonu toga napisat što se diorektno ili indirektno veže za tvoje pitanje, primjerice, klubovi niču na sve strane i bez ikakvog dogovora rade susreta u iste vikende sa klubovima koji to već rade godinama a to ipak nije u redu, potom se čude kad izbijaju frke. Treba tu kompletnu moto-scenu malo dovest na neki način u red a ne da svako kako želi radi šta hoće. Kvaliteta uvijek ispliva na površinu pa tako i u ovome slučaju, jednom dođeš na neki moto susret loše organiziran i više se tamo ne pojavljuješ, kraj priče.
 
DVOGLAVI ORAO said:
Organizacija moto-susreta jest velika stvar, ali zato bi ga trebao barem podjednako organizirati cijeli klub odnosno članovi istoga. Današnji susreti nažalost su se počeli svoditi na zaradu pojedinaca odnosno moto-klubova. Po zakonu to je ilegalno jer su klubovi neprofitabilne organizacije,

neprofitna organizacija nesmije imat zaradu, al smije imat prihode i troskove :wink:
 
Zanimljiva tema i mogu ti iskreno kazati da si u pravu kada kažeš da treba puno vremena a i novca, doduše ovisi to o mnogo čemu. Sreća moja što sam organizirao mnoge koncerte i festivale i prije nego li sam zajedno sa mojima iz kluba organizirao moto susrete.
Kao prvo, ako želite napraviti moto susret trebate se dogovoriti što vam je cilj, a prvenstveni cilj trebao bi biti DRUŽENJE BIKERA. Bikerima je najvažnija dobra ATMOSFERA na susretu pa ti iz iskustva kažem da ti "veliki" bendovi za bikere nisu ni potrebni. Bolji su oni koji dobro sviraju nego oni koji su razvikana imena. S druge strane ako želite nekakvo priznanje lokanog stanovništva te ih senzibilirati sa bikerskim stilom života, odnosno da u tvom mjestu bikeri više ne budu bauk, uključi ih u smislu da vaša fešta bude i fešta za vaše mjesto. Vrlo je važno da bilo kakav eventualan profit bude U CIJELOSTI potrošen u humanitarne svrhe u skladu sa potrebama vaše sredine više negoli možda vašim stvarnim željama. Ovo je važno radi samog imidža kluba i među bikerima i u vašoj sredini - uostalom uvijek je dobro činiti dobro!!!
Odaberite primjerenu lokaciju, uredite prostor što se bolje može, animirajte bikere raznim događanjima tijekom dana, CIJENE DRŽITE MINIMALNIMA, družite se s bikerima, razgovarajte, razmjenjujte iskustva i ostvarite dobre kontakte i prijateljstva po mogučnosti. NEMOJTE ZABORAVITI DA ĆE VAM BIKERI DOĆI SAMO AKO I VI NJIH POSJEĆUJETE!!!
Imao bih vam puno toga za reči pa ako trebate savjet, pomoć i sl. javite se privatnom porukom.
Pozdrav!!!
 
rockantologija said:
Zanimljiva tema i mogu ti iskreno kazati da si u pravu kada kažeš da treba puno vremena a i novca, doduše ovisi to o mnogo čemu. Sreća moja što sam organizirao mnoge koncerte i festivale i prije nego li sam zajedno sa mojima iz kluba organizirao moto susrete.
Kao prvo, ako želite napraviti moto susret trebate se dogovoriti što vam je cilj, a prvenstveni cilj trebao bi biti DRUŽENJE BIKERA. Bikerima je najvažnija dobra ATMOSFERA na susretu pa ti iz iskustva kažem da ti "veliki" bendovi za bikere nisu ni potrebni. Bolji su oni koji dobro sviraju nego oni koji su razvikana imena. S druge strane ako želite nekakvo priznanje lokanog stanovništva te ih senzibilirati sa bikerskim stilom života, odnosno da u tvom mjestu bikeri više ne budu bauk, uključi ih u smislu da vaša fešta bude i fešta za vaše mjesto. Vrlo je važno da bilo kakav eventualan profit bude U CIJELOSTI potrošen u humanitarne svrhe u skladu sa potrebama vaše sredine više negoli možda vašim stvarnim željama. Ovo je važno radi samog imidža kluba i među bikerima i u vašoj sredini - uostalom uvijek je dobro činiti dobro!!!
Odaberite primjerenu lokaciju, uredite prostor što se bolje može, animirajte bikere raznim događanjima tijekom dana, CIJENE DRŽITE MINIMALNIMA, družite se s bikerima, razgovarajte, razmjenjujte iskustva i ostvarite dobre kontakte i prijateljstva po mogučnosti. NEMOJTE ZABORAVITI DA ĆE VAM BIKERI DOĆI SAMO AKO I VI NJIH POSJEĆUJETE!!!
Imao bih vam puno toga za reči pa ako trebate savjet, pomoć i sl. javite se privatnom porukom.
Pozdrav!!!
,,svaka ćast majstore  (y) ,,mislio sam boldati par rečenica,,al nemrem se odlučiti što,,zato boldam cijeli text i skidam kapu  8) (y) ,,mislim da bi ovo trebali pročitati puno njih koji organiziraju susrete  (y) :piva:
 
Apsolutno se slažem sa gore napisanim. Znam da je ponekad teško ali nekako kad se tzv. pješacima naplaćuje ulaz ispada kao da smo mi životinje u ZOO za koje platiš da bi ih mogao gledat. Suradnja između ostalih MC i MK je vrlo bitna.
 
"rockantologija" (y)
Nema se što dodati sve si rekao. Lokalne grupe, dobar DJ i zabava do jutra. (y)
 
ja je said:
      Organizacija susreta je strašna stvar ne znam kako je kod vas ali ja sam organizirao susret lani u Lipiku pa ponešto znam o tome. Tj. o troškovima i satima provedenog rada.Nije mi jasno kako navući lovu za neku bolju grupu?!Molim komentare!!!!!!!!!!
ja se isto slažem da je vaš moto susret bio odličan,a ja mislim da smo to i dokazali našim dolaskom i ostankom na susretima(MK Diablo)
svih nas muči ista stvar, organizacija padne na par ljudi koji to sve odrađuju...mi naše susrete organiziramo prvenstveno zbog druženja i sad već neke tradicije,ulaz ne naplaćujemo,grupe su manje više lokalne no jako se dobro zabavimo...ja mislim da je to bitno
također se slažem sa onim što je rockantologija rekao,to je to (y)
 
http://www.magrad.hr/

mi svake godine uzimamo od njih wc kabine,povoljniji su od toi-toi
 
oracle said:
http://www.magrad.hr/
mi svake godine uzimamo od njih wc kabine,povoljniji su od toi-toi

Trebam jednu kabinu, ne znam da li im se isplati dovoziti u Nasice samo jednu  :misli:
 
pardon što ovako upadam u temu al i glupo mi je bilo gledat jedne te iste bendove na susretima!!neznam kako se zovu al jedan bend je bio po svim susretima skoro,i svagdje isti repertoar stvari su svirali,išao sam u čabar na susret i na trenutak se poveselio da će biti neki drugi bend i nešto novo kad opet oni sa istim pjesmama :palacdolje: :shock: :shock: :?
 
Enigm@ said:
Trebam jednu kabinu, ne znam da li im se isplati dovoziti u Nasice samo jednu  :misli:
nazovi ih,ja mislim da to nije problem..idu oni stalno po slavoniji
nama su dovezli na Strmac bez problema i sami pokupili kad je bilo gotovo,ma super
 
RSV TUONO said:
pardon što ovako upadam u temu al i glupo mi je bilo gledat jedne te iste bendove na susretima!!neznam kako se zovu al jedan bend je bio po svim susretima skoro,i svagdje isti repertoar stvari su svirali,išao sam u čabar na susret i na trenutak se poveselio da će biti neki drugi bend i nešto novo kad opet oni sa istim pjesmama :palacdolje: :shock: :shock: :?
to je istina..čak i ako nije isti band,repertoar je isti :(
 
rockantologija said:
Zanimljiva tema i mogu ti iskreno kazati da si u pravu kada kažeš da treba puno vremena a i novca, doduše ovisi to o mnogo čemu. Sreća moja što sam organizirao mnoge koncerte i festivale i prije nego li sam zajedno sa mojima iz kluba organizirao moto susrete.
Kao prvo, ako želite napraviti moto susret trebate se dogovoriti što vam je cilj, a prvenstveni cilj trebao bi biti DRUŽENJE BIKERA. Bikerima je najvažnija dobra ATMOSFERA na susretu pa ti iz iskustva kažem da ti "veliki" bendovi za bikere nisu ni potrebni. Bolji su oni koji dobro sviraju nego oni koji su razvikana imena. S druge strane ako želite nekakvo priznanje lokanog stanovništva te ih senzibilirati sa bikerskim stilom života, odnosno da u tvom mjestu bikeri više ne budu bauk, uključi ih u smislu da vaša fešta bude i fešta za vaše mjesto. Vrlo je važno da bilo kakav eventualan profit bude U CIJELOSTI potrošen u humanitarne svrhe u skladu sa potrebama vaše sredine više negoli možda vašim stvarnim željama. Ovo je važno radi samog imidža kluba i među bikerima i u vašoj sredini - uostalom uvijek je dobro činiti dobro!!!
Odaberite primjerenu lokaciju, uredite prostor što se bolje može, animirajte bikere raznim događanjima tijekom dana, CIJENE DRŽITE MINIMALNIMA, družite se s bikerima, razgovarajte, razmjenjujte iskustva i ostvarite dobre kontakte i prijateljstva po mogučnosti. NEMOJTE ZABORAVITI DA ĆE VAM BIKERI DOĆI SAMO AKO I VI NJIH POSJEĆUJETE!!!
Imao bih vam puno toga za reči pa ako trebate savjet, pomoć i sl. javite se privatnom porukom.
Pozdrav!!!
U POTPUNOSTI SI U PRAVU !!
Moto Klub Vinkovci je za proslavu dana grada Vinkovaca po prvi puta organizirao jednodnevno druženje motorista i simpatizera i to na način da smo od srca počastili hranom i pičem sve koji su nam se odazvali i došli a i slučajni prolaznici nisu bili uskračeni !!! Klub je iznašao načina to u cijelosti pokriti a to ako je bilo nekakvih "propusta" poput glazbe sa slabašnog razglasa ili "činjenice da je oko 21,30 h ponestalo nekih vrsta mesa za roštilj iako je svega ostalog ostalo za još jedan dan" mislim da nitko od gostiju nije zamjerio a niti zamjetio !!! U to vrijeme je u centru grada več počeo koncert nekoliko grupa a i lijep vatromet....a o dnevnim zbivanjima u gradu i na Bosutu da nepričam sada!
Naš način organiziranja jednodnevnog moto druženja smatrajte da čemo pretvorit u tradiciju i to 20.07. bez obzira na koji dan u tjednu se odnosio taj datum !!! Dakle-kod nas ste uvijek dobrodošli i bit čete domačinski ugoščeni !!!  Toliko o tome...
Ja osobno idem po susretima od 1979.god. i upoznao sam zaista velik broj ljudi raznih profila-i onih kojima je uvijek sve bilo jeftino a i onih kojima je sve bilo skupo....međutim komentar na naplatu ulaza u kamp je uvijek bio isti: zovete nas u goste a onda otimate novce več na ulazu !!!! Nije ljudima problem u tih 30-40-50 kuna koliko u principu jer se osječaš izmanipuliran !! Rado s društvom i pojedem i popijem u kampu i potrošim znatno više i nije mi žao ali od tog nesretnog ulaza se nemogu oporavit-psihički !!! 
 
Svi koji naplaćuju ulaz bi za cijenu ulaznice trebali dat odgovrajuću količinu bonova. Inače najviše para ode na skupi bend i onda ceh plaćaju oni koju opće nisu došli zbog benda ;)