Original Suzuki dodatna oprema u Hr

darkovsky

Active member
Pošto mi se sviđaju neke original stvari iz Suzuki 2006 kataloga, pitam se da li je to moguće nabaviti i kod nas. Naime, jednom sam u HRC Dudi pitao za za neki original dio, a on kaže: A gle, može se. Ja pitam- a kolko bi to koštalo? On: Ne znam, puno. Ja: A kad bi došlo? On: A gle, sve ti ovisi.
Nakon takvog razgovora, izgubio sam volju za kupnju i uzeo zamjenski. Al pošto bi sad uzeo stvari vrijednosti 300tinjak Eur, možda da rađe potegnem za Austriju?
 
A zašto baš original suzuki? Ako se ne radi o krucijalnim dijelovima mehanike, sva aftermarket oprema je puuuno jeftinija ako ne nosi suzuki amblem i može se zaista naći svega. Samo treba malo prosurfat.
 
Pa.. i nije baš. Ovak:
Topcase original novi model (inače isti Kappa K49)= cca 1100kn, sutra zovem da pitam za cijenu kod nas pošto je to najnoviji model, al sigurno je tu negdje
Zaštita za motor= 685kn
Šajba sa onim malim dodatnim vjetrobranom= 680kn
Bočni koferi (inače isti Kappa K40)= 1850kn, kod nas ista cijena

Jedino su nosači za kofere dost skuplji, al njih onda kupim kod nas.
P.S. cijene su te ako se kupi u Slo (ako ima uopće u Sloveniji), pa je povrat poreza 20%. Mislim da bi kod nas bile dosta veće. Ne znam koliko je austrijski MwSt, al mislim da je 16%, onda sve skupa oko 100-200kn razlike max.
 
darkovsky said:
Pa.. i nije baš. Ovak:
Topcase original novi model (inače isti Kappa K49)= cca 1100kn, sutra zovem da pitam za cijenu kod nas pošto je to najnoviji model, al sigurno je tu negdje
Zaštita za motor= 685kn
Šajba sa onim malim dodatnim vjetrobranom= 680kn
Bočni koferi (inače isti Kappa K40)= 1850kn, kod nas ista cijena

Jedino su nosači za kofere dost skuplji, al njih onda kupim kod nas.
P.S. cijene su te ako se kupi u Slo (ako ima uopće u Sloveniji), pa je povrat poreza 20%. Mislim da bi kod nas bile dosta veće. Ne znam koliko je austrijski MwSt, al mislim da je 16%, onda sve skupa oko 100-200kn razlike max.
Nemožeš računat na potpuni povrat poreza jer i kod nas kad vračaš porez(oduzimaš od cifre s PDV-om) dobiš van cca 18%
 
PRObike Bojan said:
Nemožeš računat na potpuni povrat poreza jer i kod nas kad vračaš porez(oduzimaš od cifre s PDV-om) dobiš van cca 18%

E da, sad si me podsjetio. Povrat slovenskog poreza je oko 16,5%! Tenks (y)