Originalni dijelovi za Hondu

E evo danas sam malo listao oglase i naletih na reklamu -izrada semeringa po narudzbi....- da li bi to bilo sigurno??, kao sto vec rekoh meni treba semering za radilicu i za prednje vilice..
  To mi je jako blizu a do Zagreba imam 350km u jednom smijeru....malo mi daleko...ali ako kazete da to nije sigurno sto ovaj pravi evo mene u Zagreb...
 
DrazenG said:
E evo danas sam malo listao oglase i naletih na reklamu -izrada semeringa po narudzbi....- da li bi to bilo sigurno??, kao sto vec rekoh meni treba semering za radilicu i za prednje vilice..
   To mi je jako blizu a do Zagreba imam 350km u jednom smijeru....malo mi daleko...ali ako kazete da to nije sigurno sto ovaj pravi evo mene u Zagreb...
moj savjet....ne zajebavaj se s time....Naruci original....Nije to neka lova....A na kraju krajeva pitaj dali mozes telefonski naruciti....a platiti poduzecem..?? Posto se radi om sitnim stvarima...i maloj vrijednosti...A da procitas dimenzije sa semeringa radilice ?? To bi mozda i nasao u kakvom ducanu....koji prodaje lezajeve ??  Ove od vilica sumnjam da bi nasao....jos pogotvo ako su sa duplom oprugom... :(
 
Hvala...
  Nisam ja jos rastavio masinu...ne znam jos dimenzije...prvo skupljam informacije...lagano se vozam i planiram kad bi mogao ici po dijelove...
    Radio mi prednje vilice jedan majstor koji kasnije se uspostavilo ne zna ni glavu motora okrenuti kako treba(joj kome ja odnesoh vilice)i uzeo mi za obe sto je stavio nove semeringe i nasuo ulje 50km to je ~25e.....a ja juce dobio cijene iz honda top moto ZG. da je za jednu vilicu set semering brisac 159kn znaci za obe vilice ~40e + ulje neznam koliko kosta + ruke....tako da sam skonto da je ovaj nesto gadno smusorio....a propisale obe poslije 15 dana(doduse dizao sam malo na prednji)...

  A semering radilice 50+59kn...ne znam sta ovo znaci
 
AnteK said:
Taj je motor u najboljem slučaju star 15 ili više godina. Koliko cvaja je živo tog
godišta i koliko se para utuklo da dožive tu starost?  :mrgreen:



moj je živ......al planiram ga rastavit na 60 000km, onda budem napravio generalku,jer do sada je samo klip mjenjan, i semering na uljnoj pumpi, te jedan zupčanik u njoj, jer se semering nalazio u tom zupčaniku........to je sve od mašine
 
ja sam narucija dijelove u Top mota iz Zagreba i dosli su mi postom, a ja san u posti platija. narucija u petak, dijelovi došli u ponediljak popodne.
samo im kazes broj mašine i oni ti po tome daju dijelove.

DrazenG said:
E evo danas sam malo listao oglase i naletih na reklamu -izrada semeringa po narudzbi....- da li bi to bilo sigurno??, kao sto vec rekoh meni treba semering za radilicu i za prednje vilice..
   To mi je jako blizu a do Zagreba imam 350km u jednom smijeru....malo mi daleko...ali ako kazete da to nije sigurno sto ovaj pravi evo mene u Zagreb...
moj savjet ti je da narucis original, nije bas skupo da bi na tome štedija
:hello:
 
Uzmem danas da provjerim kolicinu ulja u mjenjacu ....stavim motor na duplu nogaru da stoji ravno pogledam na kontrolnik...ima malo viska....nagnem ga na lijevu stranu da vidim koliko ima viska...ulje se nepomijera...nagnel ga maltene da fuzic dohvata zemlju tek onda ulja nestade na kontrolniku vratim motor na nogare otvorim cep....hebemti pa ulje se vidi na cep...ima ga skoro do vrha....zavaro me onaj mali bazoncic zraka koji uvijek stoji na vrhu kontronika.....
  Utvrdili smo da mi otisao semering na radlici..zasto mi se ulje nimalo ne osjeca na benzin..ali nimalo...ima sasvim normalan miris...

        Da li ja ne vidim dobro ili NSR nema nikakav cep za ispustanje ulja iz mjenjaca????  Ako nema kako da ispustim ulje?? :misli:
 
DrazenG said:
Uzmem danas da provjerim kolicinu ulja u mjenjacu ....stavim motor na duplu nogaru da stoji ravno pogledam na kontrolnik...ima malo viska....nagnem ga na lijevu stranu da vidim koliko ima viska...ulje se nepomijera...nagnel ga maltene da fuzic dohvata zemlju tek onda ulja nestade na kontrolniku vratim motor na nogare otvorim cep....hebemti pa ulje se vidi na cep...ima ga skoro do vrha....zavaro me onaj mali bazoncic zraka koji uvijek stoji na vrhu kontronika.....
  Utvrdili smo da mi otisao semering na radlici..zasto mi se ulje nimalo ne osjeca na benzin..ali nimalo...ima sasvim normalan miris...

        Da li ja ne vidim dobro ili NSR nema nikakav cep za ispustanje ulja iz mjenjaca????  Ako nema kako da ispustim ulje?? :misli:
ima....sa lijeve strane...ispod prednjeg prijenosa...dugacki saraf...kljuc 12....Saraf je niklovan....nemos ga fulati... :mrgreen:
 
DrazenG said:
Nema da covijek ne zna...svaka cast (y)
    Hvala

    Ispustio sam ~1.5L ulja iz mjenjaca... :?
previse...Oko 700 ml ide u hondu...ako me pamcenje sluzi. Izgleda da je krivac samo prljav prozorcic...pa si ga prelio...jer nisi kuzio kad je dosta...Vjerovatno je i semering ok....cim nema benze u ulju...i motor drzi minimum...Stavi frisko ulje....(motul transoil...10 w 30...ili nesto u tom rangu...ali za 2-t getribe)...pa vidi..Siguran sam da vise nece bacati.....na odusak... (y)
 
Honda Top Moto.Decki su prva liga,suradjujem snjima vec 12 godina.Nisu nikad zeznuli ni u jednom segmentu.01 3862 142
 
U pravu si stvarno su Top liga  (y)