Osiguranje

fredi

New member
Danas sam šal platit obavezno osiguranje i doživil  :shock: .Razlika od lani 520 .00 kn.
Croatia digla cijene obaveznog osiguranja,pogotovo na motore iznad 1000ccm,i na aute male kubikaže,dok za velike kubikaže iznad 1600 ccm,navodno ostale cijene iste.
Sa pedeset posto popusta,osiguranje 2250 kn,plus 305,00 kn cestarina ,plus 400,00 kn tehnički pregled ,suma sumarum 2955,00 kn  :palacdolje:
 
fredi said:
Danas sam šal platit obavezno osiguranje i doživil  :shock: .Razlika od lani 520 .00 kn.
Croatia digla cijene obaveznog osiguranja,pogotovo na motore iznad 1000ccm,i na aute male kubikaže,dok za velike kubikaže iznad 1600 ccm,navodno ostale cijene iste.
Sa pedeset posto popusta,osiguranje 2250 kn,plus 305,00 kn cestarina ,plus 400,00 kn tehnički pregled ,suma sumarum 2955,00 kn  :palacdolje:
Vozite neregistrirani i neosigurani  :mrgreen:
 
fredi said:
Sa ovim cijenama bit će ih sve više i više..
Kolko nas ima, jebote kolko nas iiiiiimaaaaaaaa  :mrgreen:
 
...a i ne daju više poštenom puku da si sredi 50%....lopine europejske....
...ponekad je bolje biti balkanac... :mrgreen:
 
bome da... bas je frend isel u osiguranje da mu zenska veli kolko treba caltati... kad je rekla 2800 kn hebote mi smo pali na rit... rijec je o fzr 600, uglavnom koma. i rekla je da jos samo jedan lik moze srediti 50% a on je negdje kod karlovca ak sam dobro skuzil... a ima i jos jedna shema... al treba uzet zivotno osiguranje pa se moze srediti 50% al kaj ti to znaci kad moras svaki mjesec placati 100 kn za zivotno... komaaaa :mrgreen:
 
Jebi ga kad voziš motor od 1200 ccm, ja sam prije par dana sve skupa platil 1595 kn  :wink:
 
piroman said:
bome da... bas je frend isel u osiguranje da mu zenska veli kolko treba caltati... kad je rekla 2800 kn hebote mi smo pali na rit... rijec je o fzr 600, uglavnom koma. i rekla je da jos samo jedan lik moze srediti 50% a on je negdje kod karlovca ak sam dobro skuzil... a ima i jos jedna shema... al treba uzet zivotno osiguranje pa se moze srediti 50% al kaj ti to znaci kad moras svaki mjesec placati 100 kn za zivotno... komaaaa :mrgreen:

a tko daje 50% ako imas zivotno?
 
fredi said:
Danas sam šal platit obavezno osiguranje i doživil   :shock: .Razlika od lani 520 .00 kn.
Croatia digla cijene obaveznog osiguranja,pogotovo na motore iznad 1000ccm,i na aute male kubikaže,dok za velike kubikaže iznad 1600 ccm,navodno ostale cijene iste.
Sa pedeset posto popusta,osiguranje 2250 kn,plus 305,00 kn cestarina ,plus 400,00 kn tehnički pregled ,suma sumarum 2955,00 kn  :palacdolje:
Tko ti to napriča  :misli:

Prije je cijena za sve motore u kategoriji iznad 750 bila ista. Dakle i za 800 i za 1600.
Dakle nema logike da su za 1600 ostale iste, vec je uvedena nova kategorija 750-1000 i preko 1000. Pisalo je nekidan na forumu i ustedilo mi nesto kuna tako da sam napravio policu prije isteka stare, moguce je napraviti sa datumom mjesec dana unaprijed, tako da sad jos par dana imam dvije vazece police  8) Hrvoje, da li se to iskoristit?  :mrgreen:
 
knocker said:
a tko daje 50% ako imas zivotno?

niko ti ne da 50% ako ti vec imas zivotno, nego ako kod njih sklopis novu policu.
 
Ibiza said:
Tko ti to napriča  :misli:

Prije je cijena za sve motore u kategoriji iznad 750 bila ista. Dakle i za 800 i za 1600.
Dakle nema logike da su za 1600 ostale iste, vec je uvedena nova kategorija 750-1000 i preko 1000. Pisalo je nekidan na forumu i ustedilo mi nesto kuna tako da sam napravio policu prije isteka stare, moguce je napraviti sa datumom mjesec dana unaprijed, tako da sad jos par dana imam dvije vazece police  8) Hrvoje, da li se to iskoristit?  :mrgreen:
Krivo si me shvatil  :misli: ili pročital.
Pričam o autima iznad 1600 ccm da se nije promjenilo osiguranje,dok za manje kubikaže da je poskupjelo.
Barem su mi tako rekli na osiguranju.
 
Ibiza said:
Tko ti to napriča  :misli:

Prije je cijena za sve motore u kategoriji iznad 750 bila ista. Dakle i za 800 i za 1600.
Dakle nema logike da su za 1600 ostale iste, vec je uvedena nova kategorija 750-1000 i preko 1000. Pisalo je nekidan na forumu i ustedilo mi nesto kuna tako da sam napravio policu prije isteka stare, moguce je napraviti sa datumom mjesec dana unaprijed, tako da sad jos par dana imam dvije vazece police  8) Hrvoje, da li se to iskoristit?  :mrgreen:
Probaj  :mrgreen:
Za posljedice ne odgovaram  :mrgreen:
Mislim da je to kazneno djelo.
chus said:
niko ti ne da 50% ako ti vec imas zivotno, nego ako kod njih sklopis novu policu.
1001 put već rečeno-  čista muljaža da ne kažem mito, ništa drugo. 
 
5700 kn sam platio osiguranje neki dan  :palacdolje:  psmtr
 
Hrvoje said:
Mislim da je to kazneno djelo.1001 put već rečeno-  čista muljaža da ne kažem mito, ništa drugo. 

ma u to necu ni ulazit, jer sve je to muljaza, samo htjedoh covjeku objasnit o cemu se radi, da ne bi dosao na osiguranje i ponosno izjavio: ja imam zivotno, a sad mi daj 50%  :LOL:

Numen said:
5700 kn sam platio osiguranje neki dan  :palacdolje:  psmtr

a kaj si ocekivo kad si u zadnjoj premijskoj grupi, ja sam u predzadnjoj s autom pa me svake godine ponovno slag potrefi unatoc 50%  :LOL:
 
fredi said:
Danas sam šal platit obavezno osiguranje i doživil   :shock: .Razlika od lani 520 .00 kn.
Croatia digla cijene obaveznog osiguranja,pogotovo na motore iznad 1000ccm,i na aute male kubikaže,dok za velike kubikaže iznad 1600 ccm,navodno ostale cijene iste.
Sa pedeset posto popusta,osiguranje 2250 kn,plus 305,00 kn cestarina ,plus 400,00 kn tehnički pregled ,suma sumarum 2955,00 kn  :palacdolje:

A sad zamisli koliko bi tek bilo u Zg s obzirom na "fantastičnu" zonu rizika!  :palacdolje: Toliko sam ja platio za Stroma (998 ccm),a pitaj Franca koliko je tilpla za GS-a?  :shock:
 
Imam pitanje. Pokušavam shvatiti priču vezano za 50% bonusa o kojem raspravljate. Svi mi koji smo imali  bonus recimo tih famoznih 50% od određenog datuma se ukida i plača se puna cijena registacije, ili samo kod registacije novog vozila se više ne može startati sa 50% bonusa koji se naravno prije zmuljao?



 
kufner said:
Imam pitanje. Pokušavam shvatiti priču vezano za 50% bonusa o kojem raspravljate. Svi mi koji smo imali  bonus recimo tih famoznih 50% od određenog datuma se ukida i plača se puna cijena registacije, ili samo kod registacije novog vozila se više ne može startati sa 50% bonusa koji se naravno prije zmuljao?

ako pri slijedecoj registraciji imas 50% potpuno legalnim putem, ili si u prijasnjim godinama dobio 50% ispod pulta, ostaje ti taj bonus, ilitiga ko je jamio je jamio... dakle nece ti skinuti taj bonus.
 
fredi said:
Krivo si me shvatil  :misli: ili pročital.
Pričam o autima[color=black][/color] iznad 1600 ccm da se nije promjenilo osiguranje,dok za manje kubikaže da je poskupjelo.
Barem su mi tako rekli na osiguranju.

Fredi po mom skromnom znanju tebi su napričali gluposti. Kod auta osiguranje se plača po kilovatima tj. po snazi, a ne kao kod motora po kubikaži. To je možda poskupila cestarina koja se kod auta plača po kubicima, a to nema veze sa osiguravajučim društvima.
 
Mojoj bjondini za fz 6 pri prvom osiguranju daju 25% popusta  (y)  ali na osnovu mog osiguranja fz 1 pri istoj osiguravajučoj kući gdje ja imam 50%  :LOL: