Osiguranje

black said:
... i onda za desetak dana nazove te neki lijep glasić i kaže dođite i uplatite cijeli iznos za policu 100% ili ćemo vam poništit policu  :shock:

Lopovska stvar...nek je doplati onaj koji mi je napravio policu sa 50%, a nije to smio. Nego je to napravio uz "naknadu" koju je spremil f žep.
 
fredi said:
Danas sam šal platit obavezno osiguranje i doživil  :shock: .Razlika od lani 520 .00 kn.
Croatia digla cijene obaveznog osiguranja,pogotovo na motore iznad 1000ccm,i na aute male kubikaže,dok za velike kubikaže iznad 1600 ccm,navodno ostale cijene iste.
Sa pedeset posto popusta,osiguranje 2250 kn,plus 305,00 kn cestarina ,plus 400,00 kn tehnički pregled ,suma sumarum 2955,00 kn  :palacdolje:
Ja bio na registraciji prije 10-ak dana i baš sam pričao sa agentom za osiguranje  :mrgreen: i pitao ga da mi vidi da li je stupila na snagu ta nova kategorija i rekao mi je da je. Meni je iznos police osiguranja (od 750 do 1000) ostao isti.

sssss said:
Danas sam registrirala motor..... Gospodin u osiguranju me je vrlo neugodno iznenadio.... Naime, možda sam ja jedina koja nije znala, ali eto, nisam znala da Virovitičko-podravska županija po novom spada u veću "zonu rizika" (ili kako se to već zove), pa sam samo osiguranje platila 471,00 kn više (2122,43) nego prošle godine (1651,64) za isti motor, naravno....  :?
Ja bi prije rekao da je to zbog toga što sada spadaš u skupinu preko 1000ccm a ne zato jer je veća zona rizika.
 
Bandit said:
Lopovska stvar...nek je doplati onaj koji mi je napravio policu sa 50%, a nije to smio. Nego je to napravio uz "naknadu" koju je spremil f žep.

bagra uvjerava da je sve ok, ali postavlja se pitanje zašto uvijek na*ebe u ovom slučaju "kupac", da je po mom trenutni otkaz bi zaslužio onaj koji te pokušava uvjerit da je to sve važeće i kao radi u dobrobit jadnih ljudi koji će uštedjet neplativši u tom trenutku punu policu i njemu dati "sitnih"1000kn iz usluge e a onda ga razveselit da je ostao i bez posla i bez prava na 6mj naknade s burze i u radnu knjigu napisat tekstić.

 
Evo nazvao sam osiguranje i pitao za trajanje police u slučaju ako se ne rega motor dogodine, i dobio sam isti odgovor : Od isteka valjanosti police bonus  vrijedi još 3 godine.

Ali najfamoznije je to što  scooteri spladaju u kategoriju motokotača tko da oni koji imaju scootere i kupe naj naj CCM motor mogu koristiti policu sa scootera i bonus koji imaju  na toj polici.

Tak da evo male dosjetke onima koji vole kalkulirati. Kupite si scooter regajte ga pa nakucavajte bonuse ili još bolja varijanta regajte scootere tuđih vlasnika na svoje ime pa nakucavajte bonuse he he (y) i onda si regajte pilu sa 50%bonusa.
 
A kada kupite skuter bonus od 50% nakucavajte sljedećih 10 godina! Jako praktično. :mrgreen:
 
Znam da se nakon 1godine može dobiti bonus 10% a svaka sljedeća je 5%. Pa da sakupiš i 25% nakon 4godine mislim da se isplati, a vjerujem da neki imaju već skutere duže nego velke motore pa nek si zamjene police ili sl.
 
Medo said:
Ja bi prije rekao da je to zbog toga što sada spadaš u skupinu preko 1000ccm a ne zato jer je veća zona rizika.

Da, spadam u tu zadnju kategoriju, preko 1000 ccm, ali lijepo mi je čovjek u osiguranju naglasio da je za moju županiju povećana zona rizika....
 
sssss said:
Da, spadam u tu zadnju kategoriju, preko 1000 ccm, ali lijepo mi je čovjek u osiguranju naglasio da je za moju županiju povećana zona rizika....

Možda za motore , ja u petak za auto platio isto kao lani , a za motor idem sutra pa ću vidjeti  :shock:
 
ja bio prije tjedan dana i platio isto ko i prošle godine. oko 1450 kn sve zajedno za GPX-a 600
 
M900 said:
Možda za motore , ja u petak za auto platio isto kao lani , a za motor idem sutra pa ću vidjeti  :shock:

A šta imaš za registrirat?
pa ću ti reći koliko te košta
 
Tomy B. said:
ja bio prije tjedan dana i platio isto ko i prošle godine. oko 1450 kn sve zajedno za GPX-a 600

ostao si u istoj klasi zato ti je ista cijena
 
black said:
ostao si u istoj klasi zato ti je ista cijena

aaaaaaaaaaa, zanči nije ništ poskupilo neg je samo ona kategorija preko 1000 ccm skuplja

Hvala        (y)
 
Evo istice mi registracija na Kawi 636 za 20 dana, Zna li neko koliko je produzenje? Citam ovo vase gori i muka mi je jer svake godine je sve vise i vise. KOja je ovo lopovsk drzava to je cudo. Nama dizu cijenu svega i onda daju tamo nekim nogometasima i politicarima u dep. Joj ovo je strava. Triba ih sve  :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :boks: :boks: :boks: :boks:
 
black said:
tebi ostaje ista cijena

Fala stari a nisam se pohvalia da mi je isti dan i rega za auto  :LOL:
 
kawasaki636 said:
Fala stari a nisam se pohvalia da mi je isti dan i rega za auto  :LOL:

Definitivno loš tajming. No, meni će na kraju ispasti razlika od rege auta i motora 2 tjedna. Tako da je i meni skoro isto... :palacdolje:
 
Sayock said:
Definitivno loš tajming. No, meni će na kraju ispasti razlika od rege auta i motora 2 tjedna. Tako da je i meni skoro isto... :palacdolje:

Meni je jos na isti dan i Zeni rodendan tako da sam taj dan u govnima do grla.  :LOL:
 
SVE JE TO ZA LJUDE, samo se opusti kad ćeš peglat karticu ili davat keš :D