Osijek - Marocco

vlais ng said:
Presao sam i alpe i dolomite,kai i azurnu obalu.
Racunaj na tim putevima 250-300 km dnevno...ako ih zelis vidjeti i dozivjeti.
Ja bi put do maroka sveo na trajakt do tamo od Genove,a nazad gassssssss
Tako bi i ja napravio... ima tri tjedna, trajektom do tamo, "odradi" Marocco i onda vidi gdje je sa vremenom i kojim ritmom i rutom ide natrag... ako je u stisci sa vremenom jbg gas kući a ako jos ima lufta laganini po Alpama koje su mu na dan vožnje od kuće...  (y)
 
Moj plan za deveti mjesec je Zagreb i ravno do Gibraltara, nigdje ne svraćam. Negdje oko Gibraltara prenoćiti i gas na trajekt za Maroko. Malo po unurašnjosti, brdima i pravac prema Marakesch. Spustim se do Agadira i uz obalu Zapadnu Saharu barem do Dakhla a ako sve ide po planu i ako guzica nebu bolila otišao bi do Mauritanije. (takav je plan barem za sada).
Ima tu još jena sitnica ali to ću induvidualno odlućiti kad budem dolje. Ovako:
Prije par godina postojala je brodska linija Maroko-Gran Canaria. Brod se zaplio, nasukao i onda je linija ukinuta. Možda opet ima nekakav trajektić svakih par dana (neznam  :misli: ) Ako budem mogao preći na Gran Canario to će biti vrh.  :D

Nešto dugo unaprijed planiraš??? Za 2018-stu ???
Neznam, ja osobno imam cilj a sve usput odlučujem spontano.
Nemoj se opterećivati sa Alpama, to uvjek možeš odvoziti vikendom. Ako ti je cilj Maroko, bolje otavi više vremena za Maroko i kvalitetnije dolje provedi vrijeme.
Savjet ti nemogu nikakav dati pošto i sam dolje nisam nikada bio. Osim da uživaš i da sljediš svoj instinkt.  :021:  8)
 
Plan je za 2018 jer ove godine treba rijesit stan, selidbu, stolariju i take "sitnice" pa niiiisam bas siguran da cu imat sredstva ove godine za takvu rutu.
Pa bi ove godine nesta blize i jeftinije :D i pripremat se za nagodinu.
Naravno ako se prevarim u racunici pa bude "viska" novaca... nije iskljuceno da se i ove godine zaleti :D

S tim da Mauritanija mi nije pala na pamet ... ali zapadna Sahara jest :D napunit teglicu pijeska i onda mogu nazad kuc :D
 
Pratim... i meni je Marocco u planu... točnije Casablanca  :mrgreen:
 
je li Marroco uopće siguran kao destinacija?
 
M12 said:
je li Marroco uopće siguran kao destinacija?

Veca je sansa da te neka baba ubije iz sporedne ulice nego da zgines od teroristickog napada  :mrgreen:

Samo peglaj majstore  (y)
 
27.04.2017
 

Attachments

  • DSCN8444.jpg
    DSCN8444.jpg
    315.7 KB · Views: 187