Osijek - Split

Status
Not open for further replies.

Allpine

New member
Trebao bi ici motorom pocetkom 10og mjeseca pa malo razmišljam da li se zezati preko bosne 435km ili do Karlovca 330km autoputom cca 3h pa preko Plitvica jos 319km cca neznam 4h - 5h ili koliko vec treba. Sve ukupno mislim da mi vremenski treba isto isao preko Bosne ili Hrvatske.

Sta mislite?


 
 
A ono, kakvo je sad vrijeme kontam da ti je isti klinac kroz liku ili kroz bosnu.. Uglavnom nemoj ić motorom  :mrgreen:
Dolje na Kupresu je u sred ljeta preko noći 7-8 stupnjeva. Kad sam ja bio u 8.mj smrzo sam se ko govno, mogu mislit šta je u 10. mj
 
Šta je u Hrvatskoj ljeto u listopadu? Pitanje je hoćeš li se izmučit po autoputu ili se vozit po cesti. Izaberi sunčani dan i preko Bosne.
 
zokx said:
Šta je u Hrvatskoj ljeto u listopadu? Pitanje je hoćeš li se izmučit po autoputu ili se vozit po cesti. Izaberi sunčani dan i preko Bosne.

:misli: Šta si s time htio reći?
 
Allpine said:
Trebao bi ici motorom pocetkom 10og mjeseca pa malo razmišljam da li se zezati preko bosne 435km ili do Karlovca 330km autoputom cca 3h pa preko Plitvica jos 319km cca neznam 4h - 5h ili koliko vec treba. Sve ukupno mislim da mi vremenski treba isto isao preko Bosne ili Hrvatske.

Preko Bosne, dobro se obuci i uzmi rezervu vremena, zna biti jaaaaaako
maglovito. Uostalom, jednako je hladno u Lici ili Bosni, a najviše ćeš se
smrznuti na autocesti! :wink:
 
Je, zna biti magla  :mrgreen:

Ma, dobro se obuci i vozi preko Bosne. Em ti je bliže, a imaš i šta gledati na putu do mora  (y)
 
Ja bi na tvom mjestu radije lipom našom,do ZG autoput,Zg-KA stara cesta je dobra ,od KA do Plitvica također
i dalje do Splita ili uz obalu ako vrijeme posluži da se malo zgriješ ili preko Knina.
Najvažnije od svega je da držiš fige da vrijeme bude ok,kuda god krenuo!
 
ja sam isto vise za ljepom nasom pa uz more a u kojem mjestu izaci na obalu to mi je cca 100km duze ili ?
 
Allpine said:
ja sam isto vise za ljepom nasom pa uz more a u kojem mjestu izaci na obalu to mi je cca 100km duze ili ?

Izađi u Rijeci,pa di ti se žuri(uživaj). (y)
 
Allpine said:
ja sam isto vise za ljepom nasom pa uz more a u kojem mjestu izaci na obalu to mi je cca 100km duze ili ?

Kad si s motorom,ništa nije duže (y)
Izađi možda u Senju jer stara cesta od KA-Duga Resa-Josipdol-Senj je jako interesantna.Stani prije Senja na
Vratniku na pišanju,gablecu,protegni noge,uživaj u pogledu i peglaj dalje!
 
dovla said:
:misli: Šta si s time htio reći?

Da ni kod nas nije ljeto u listopadu. Govore mu da izbjegava Bosnu zbog hladnoće, kao da su to neke velike temperaturne razlike.
 
isao sam ja vec jednom krajem 10og mjeseca iz Zg za Os autoputom i jos krenuo oko 9 navece malo se smrzo doso kuci legu u toplu kadu i sve 5. Ma ako bude bas toliko hladno navucem kisnjak.
 
Prijatelju ovo što ti snajper predlaže je najbolja ruta 100%, pusti ti BiH u 10mj to je jedno a drugo je da imam i loša iskustva sa njhovim pajkanima za malo EU ili maraka te budu pilili cijeli dan, nisi napravio prekrsaj ali oni su ga vidjeli a ti vidi kad drže tvoje papire u rukama. Zato drž  se ti naših puteva a ako ti je puno 100 km na motoru ti jednostavno odustani . Jbga ti si prvi koji se brine kada se vozi na bikeu koliko ima km .  :hello:
 
Allpine said:
isao sam ja vec jednom krajem 10og mjeseca iz Zg za Os autoputom i jos krenuo oko 9 navece malo se smrzo doso kuci legu u toplu kadu i sve 5. Ma ako bude bas toliko hladno navucem kisnjak.

Ajde, ajde... Ići ću i ja u Split motorom krajem rujna, pa ti javim stanje!  :mrgreen:

dado.bj said:
Prijatelju ovo što ti snajper predlaže je najbolja ruta 100%, pusti ti BiH u 10mj to je jedno a drugo je da imam i loša iskustva sa njhovim pajkanima za malo EU ili maraka te budu pilili cijeli dan, nisi napravio prekrsaj ali oni su ga vidjeli a ti vidi kad drže tvoje papire u rukama.

Ajde ne_mojte previše dramatizirati, ja sam radio po Bosni 3 godine, napravio više
od 100.000 km, platio sam podosta kazni, ali blažena takva policija, čisto sumnjam
da bi negdje u Europi imao dozvolu nakon toliko prekršaja. Sve je dobro dok se može
riješiti za par EUR-a, a može! (y)
 
Apsolutno preko Bosne , lijepa vožnjica, kod Bajre u Travniku na ćevape ili janjetinu,pa preko Rostova za Bugojno cca 450 km do Splita umjesto 650. Samo ćeš spaliti gume na autoputu , a i dosadno je.
 
AnteK said:
Ajde, ajde... Ići ću i ja u Split motorom krajem rujna, pa ti javim stanje!  :mrgreen:

Ajde ne_mojte previše dramatizirati, ja sam radio po Bosni 3 godine, napravio više
od 100.000 km, platio sam podosta kazni, ali blažena takva policija, čisto sumnjam
da bi negdje u Europi imao dozvolu nakon toliko prekršaja. Sve je dobro dok se može
riješiti za par EUR-a, a može! (y)
(y)
 
Pao datum idem 18og ali za Zadar.
E sad šta obuci?
Da li bi ispod kozne jakne sa podstavom i hlaca od cordure sa podstavom bilo dovoljno ono ski dugacko donje rublje i neki prsluk od slicnog materijala?

Sta vi imate od opreme za hladnije vrijeme?
 
 
Status
Not open for further replies.