OSJEČANI trebam savjet

Silver Snake

New member
Treba mi pomoć - kupila bih preko firme ŠKARO polovni motor. Šema bi bila ova - prodavatelj radi ugovor sa njima, oni meni fakturiraju, naplata preko banke. Kako nisam iz Osijeka o ovoj firmi ne znam ništa, a plaćanje od firme ŠKARO prema prodavatelju trebalo bi biti odgođeno do dana dok banka uplati ŠKARI (po meni je to ok, ali ...). E sad, kako nema neke pisane garancije da će novac stvarno i biti uplaćen prodavatelju kad banke isplati Škari a moja je kartica speglana, da li je netko već poslovao s njima i kakva su iskustva? Svaka čast svakome, ali malo je to puno novčića na povjerenje a da se bar malko ne propitam prije...
 
Ne kupuješ valjda onog Malagutija? 8)

Nemaš problema, samo peglaj. U ovoj kombinaciji još ne znam da je netko sjebo, više brini hoće li prodavatelj Škari dati motor.  :mrgreen:
 
Ne, u Zagrebu sam našla Suzukia gs 500 f. Al mi frka jer bu prodavatelj moral prepisat papire, ja speglat karticu, a novčeke bu prodavatelj dobil tek za 15 - 20 dana kad banka njima uplati. Pa me malo strah... ježi ga... situacija u lijepoj našoj baš ni nekaj, pa se moram raspitat... Koliko su od povjerenja... :misli: to mi dođe kao da nekom dam na čuvanje novce a prvi put ga u životu vidim... eee...  :(
 
U pravu si, ali jedno pitanje: zašto to moraš raditi preko Škare? Koliko imam info, nisu baš neki platiše ali nisu ni za sud. :mrgreen:

Inače, to je malo škakljiva kombinacija. Stavi se u poziciju prodavača, jel bi ti dala prepis motora dok ne dobiješ lovu? Tvoja ispeglana kartica njemu ne znači puno...
 
Pa zbog milion pitanja koja imam u glavi se i raspitujem... sto glava je pametnije od jedne... btw prodavatelj mi je frend i nikak ga ne bi htjela zaj...t... da uzmem motor prije nego on dobije lovu.... a ne bi ni sebe - posle kredit plaćam a motor nemam... joooooj.... muka mi u glavi...
 
Ajmo iz početka: ti si u Zagrebu, prodavač je u Zagrebu i motor je u Zagrebu. Usluga koju ti nudi Škaro sigurno nije besplatna pa me zanima zašto ne odeš recimo do Bolšeca u dućan (http://www.viktormotosport.hr/ ) i pitaš može li se to napraviti kod njih. Znam da se moglo, i to radi većina auto-moto kuća s tim da ako imaš nekog poznatog onda ti možda niti ne naplate. Velim, ne znam situaciju ali ovako na prvi pogled mi djeluje da se to možda može barem probat. Ništa te ne košta, blizu je a on ti ziher neće maznut lovu. :mrgreen:
 
Istina, Viki bi to mogao odraditi jer tak i tak ima kombinacije staro, novo ovo-ono.... a fakat je udure. (y)
 
Problem se zove - PBZ kartica - i to Maestro! A tu karticu mi može speglat samo par dućana, a niti jedan u Zagrebu! Svi primaju American, Diners, Master i sl. a te nemam... A zvala sam taj dućan Viktor... (čini mi se, ako već nisam prolupala od telefoniranja)... no oni mogu speglat samo u komadu, ne na rate... U Zagrebu koliko ja znam, to može samo Motormania u Velikoj Gorici, ali sam danas zvala tam pa mi je prodavač rekel da je gazda imal nekakvo loše iskustvo pa sad više neće... ježi ga... možda bi htel da me pozna ili nekaj, a kaj ja znam... ovak... ježi ga... a kad bi htel, milina, sve riješeno... ovak... gledam di i kak se snać...
 
Silver Snake said:
Problem se zove - PBZ kartica - i to Maestro! A tu karticu mi može speglat samo par dućana, a niti jedan u Zagrebu! Svi primaju American, Diners, Master i sl. a te nemam... A zvala sam taj dućan Viktor... (čini mi se, ako već nisam prolupala od telefoniranja)... no oni mogu speglat samo u komadu, ne na rate... U Zagrebu koliko ja znam, to može samo Motormania u Velikoj Gorici, ali sam danas zvala tam pa mi je prodavač rekel da je gazda imal nekakvo loše iskustvo pa sad više neće... ježi ga... možda bi htel da me pozna ili nekaj, a kaj ja znam... ovak... ježi ga... a kad bi htel, milina, sve riješeno... ovak... gledam di i kak se snać...
Zeznuti na način na koji se ti bojiš je jako teško. Sve što ti ljudi predlažu će ti (ako želi) napraviti i Škaro. Vjerojatno će uzeti neku proviziju (što je logično) i svi sretni zadovoljni. Ne možeš na njegova račun od firme uplatiti novac a da on za to ne izda neki račun ili potvrdu. Takav je tjek novca. Čovjek je korektan i konkretan. Kako se dogovorite tak će i biti. Logično je da ne želi dati motor (ili što već) dok mu ne dođe lova u najavu ili ne sjedna na račun. To traje maksimalno dan ili dva. Još ak mu je račun u pbz-u onda mu sjedne isti dan. Zamisli da to napravi i ti na forumu napišeš da te zeznuo......Zar bi mu to trebalo. Mislim da ne bi prodao više niti jedan motor. Tko bi mu uplatio pare prije nego na kupca prebaci motor. Ne trebaš se sekirat. (y)
 
live-for-ride said:
Zeznuti na način na koji se ti bojiš je jako teško. Sve što ti ljudi predlažu će ti (ako želi) napraviti i Škaro. Vjerojatno će uzeti neku proviziju (što je logično) i svi sretni zadovoljni. Ne možeš na njegova račun od firme uplatiti novac a da on za to ne izda neki račun ili potvrdu. Takav je tjek novca. Čovjek je korektan i konkretan. Kako se dogovorite tak će i biti. Logično je da ne želi dati motor (ili što već) dok mu ne dođe lova u najavu ili ne sjedna na račun. To traje maksimalno dan ili dva. Još ak mu je račun u pbz-u onda mu sjedne isti dan. Zamisli da to napravi i ti na forumu napišeš da te zeznuo......Zar bi mu to trebalo. Mislim da ne bi prodao više niti jedan motor. Tko bi mu uplatio pare prije nego na kupca prebaci motor. Ne trebaš se sekirat. (y)
ooooooooo ja znam ljude koji su imali grde frke s njime dok su došli do motora....
 
Ja takodjer sluso takve price o Skari da nisam mogo vjerovati, ovaj ne vjerujem, ali kazu pametni di ima dima :?
 
Sad sam tek zbunjola... :(
:misli:
Obično ne padam na priče, već se prvo upitam tko mi je nešto rekao, a tek onda što mi je rekao... Tak da...  :misli:
Dobila sam info od jednog čovjeka koji je bio direktan kupac kod njega, sve je bilo ok osim malog kašnjenja u isporuci... a to mi je čak i normalno kad se sjetim kak ide papirologija u lijepoj našoj... No, on je jedini sa osobnim iskustvom u toj kući...  :(
 
oracle said:
ooooooooo ja znam ljude koji su imali grde frke s njime dok su došli do motora....
Ili znamo iste ljude ili, još gora varijanta, da poznamo različite ljude koji su s dotičnim dealerom imali problema.  :?
 
Jezichava said:
Ili znamo iste ljude ili, još gora varijanta, da poznamo različite ljude koji su s dotičnim dealerom imali problema.  :?
i jedno i drugo....a ovaj zadnji slučaj znamo isti :wink:
 
live-for-ride said:
a što je bilo, ako nije tajna. Nisu bitna imena.
škare nije htio isporučiti motor koji je bio u potpunosti isplaćen, nego je nudio da vraća novac nakon što je motor poskupio 9 000kn. plaćen je u potpunosti u momentu dok je bio po staroj cijeni.
 
Uf.. uf... sve mi to nekak ne miriši... nisam skeptik, ali kakve sam ja sreće... mislim da bum nekaj drugo morala skemijat... frljmrlj... opet sam na početku...
 
Jezichava said:
škare nije htio isporučiti motor koji je bio u potpunosti isplaćen, nego je nudio da vraća novac nakon što je motor poskupio 9 000kn. plaćen je u potpunosti u momentu dok je bio po staroj cijeni.
zanimljivo i nekorektno do bola :palacdolje:
 
ajd sad jedno drugo pitanje, ima li ko od forumasa da ima firmu koja bi to mogla odigrati