Osvajanje Stelvia (napokon) 2017.

prijevoz.hr

Member
A uz Stelvio, i još ponešto...

Kako sam 2012. godine objavio na ovoj temi, želja/cilj mi je u 10 godina obići svih top 100 prijevoja u Alpama, a koji su objavljeni u jednoj knjizi koju sam nabavio u Louisu.. Do sada sam ih obišao 25, a u 2017. planiram malo na duže pa da ih "sredim" tridesetak.. dolje je plan i par osnovnih informacija.. pa se možda netko i poželi pridružiti.. možda i samo na pokojem dijelu.. napominjem da nam je cilj uživanje, a ne lov na kilometre ;-)

PLAN PUTA
1. dan - 21.07.2017, pet - Zagreb - Ljubljana - Nassfeldpass - Brunico (450 km - 2 passa)
a. Vožnja autocestom od Zagreba preko Ljubljane do Jesenica
b. Vožnja preko Nassfeldpassa i Staller Sattel passa iz Top100
c. Spavanje blizu Brunica, Boutique Hotel Am Park*** - 55 EUR
2. dan - 22.07.2017, sub - Brunico -  Bolzano (330 km - 4 passova)
a. Vožnja preko Jaufenpassa, Timmelsjoha do "slijepog" prijevoja Otztaler Gletschenstrasse
b. Povratna vožnja isto preko Timmelsjoha i Jaufenpassa, te preko Penser Jocha do Bolzana
c. Spavanje u hotelu Ottenkellerhof - 42 EUR
3. dan - 23.07.2017, ned - Bolzano - Bolzano (240 km - 5 passova)
a. Vožnja preko Nigerpassa, Karerpassa, Passo di Rolle, Passo Manghen i Passo di Lavaze nazad u Bolzano
b. Spavanje u hotelu Ottenkellerhof - 42 EUR
4. dan - 24.07.2017, pon - Bolzano - Tirano (240 km - 4 passova)
a. Vožnja preko Gampenjocha, Mendelpassa, Passo del Tonale i Passo Aprice do Tirana
b. Spavanje u hotelu Albergo Meuble Stelvio*** - 35 EUR
5. dan - 25.07.2017, uto - Tirano - vožnja sa Bernina Expressom (0 km)
a. Cjelodnevna vožnja fantastičnom alpskom željeznicom - cca 100 EUR
6. dan - 26.07.2017, sri - Tirano - Stelvio (250 km - 6 passova)
a. Vožnja iz Tirana preko Berninapassa, Malojapassa, Julierpassa, Albulapassa, Ofenpassa i Umbrailpassa na Stelvio
b. Spavanje u hotelu Folgore*** na samom prijevoju - 50 EUR
7. dan - 27.07.2017, čet - Stelvio - Stelvio (220 km - 5 passova)
a. Vožnja sa Stelvia pa preko Passo di Foscagno, Forcola di Livigno, Passo Aprica i Passo di Gavia nazad na Stelvio
b. Odlazak sa dvije žičare na vrh Livrio (3170 mnv) - cca 50 EUR
c. Spavanje u hotelu Folgore*** na samom prijevoju - 50 EUR
8. dan - 28.07.2017, pet - Stelvio - Stelvio (250 km - 4 passova)
a. Vožnja sa Stelvia preko Reschenpassa do "slijepog" prijevoja Kaunertaler Gletscherstrasse
b. Usput vidimo potopljenu crkvu na dnu jezera Lago di Resia
c. Povratak preko Reschenpassa i Umbrailpassa nazad na Stelvio
d. Spavanje u hotelu Folgore*** na samom prijevoju - 50 EUR
9. dan - 29.07.2017, sub - Stelvio - Sirmione - Maranello (387 km - 1 pass)
a. Polazak ujutro nakon doručka
b. Usput posjet prelijepom gradiću Sirmione na poluotoku na samom jezeru Lago di Garda
c. Spavanje u hotelu Maranello Village**** u samom Maranellu - 44 EUR
10. dan - 30.07.2017, ned - Maranello - Montecattini terme (150 km)
a. Ujutro poslije doručka posjet Ferarrijevom muzeju
b. Top doživljaj u Maranellu - PushStart vožnja Ferarija - ja ću Ferarri F430 Spider - 130-200 EUR
c. Vožnja 150 km do Montecattini terme
d. Opuštanje u wellnessu hotela
e. Navečer pivica na brdu iznad mjesta, vožnja zupčatom željeznicom do gore
f. Spavanje u hotelu Hotel Columbia Wellness & Spa**** - 39 EUR
11. dan - 31.07.2017, pon - Montecattini terme - Ancona (400 km)
a. Vožnja kroz ruralnu Toskanu prema Anconi
b. Navečer ukrcavanje na brod za Zadar - 120 EUR
12. dan - 01.08.2017, uto - Ancona - Zadar - Filip Jakov (30 km)
                a. U jutarnjim satima dolazak u Zadar, dalje po želji "kud koji mili moji" :)

TEHNIČKE INFORMACIJE
1. Putna brzina
a. Po autocesti: 130 km/h
b. Po magistralnim cestama: 80-90 km/h
c. Po prijevojima: svatko po želji, čekamo se na prijevoju
2. Fotkanje - načelno se zaustavljamo samo na svakom prijevoju ili na nekom posebno lijepom mjestu za fotkanje
3. Klopa - jaki doručak u hotelu i kasni ručak/rana večera. Između samo svatko po želji nešto usput, ali nema dugih stajanja.
4. Planirani polazak iz hotela svaki dan oko 8 sati ujutro
5. Procjena troška - cca 1.200 EUR - cca 100-110 EUR dnevno
6. Mapa rute: https://goo.gl/maps/mxND9rNGG7y (samo grubo, bez detaljnih đireva po prijevojima)
 
lijep plan..  (y)

daleko je to još možda se di i ubacim..  :LOL:
 
zokx said:
I tata bi sine..  :mrgreen:

Lijepi plan, ali gdje je to...

evo grube rute, bez detaljnih ruta po prijevojima.. nisam uspio složiti detaljne rute po danima, jer se Google Mapsi malo čudno kalkuliraju kad pokušam planirati po prijevojima.. inače, sve planiram u Garmin BaseCamp-u pa ako netko hoće .gpx file, javite..
https://goo.gl/maps/WsG8Qv5kebz
 
Kad vidim ovako detaljno razrađen plan dođe mi da se samo ubacim i ja jednom kao kufer i ne razmišljam o ničem nego samo vozim.
Jedna sugestija pošto smo prikupili sad već respektabilan broj planinskih prevoja pod kotačima. Proći ćeš vrlo vrlo blizu passu Gavia, a ne vidim ga na površno pročitanom popisu ruta. Svakako ga ubaci u plan jer je nešto posebno. Vjeruj mi.
A tko zna možda ti se i priključim pa ti ga sam pokažem.....
Još kad bi kretao krajem šestog, uffff odma mi se ide....
 
djuka007 said:
Kad vidim ovako detaljno razrađen plan dođe mi da se samo ubacim i ja jednom kao kufer i ne razmišljam o ničem nego samo vozim.
Jedna sugestija pošto smo prikupili sad već respektabilan broj planinskih prevoja pod kotačima. Proći ćeš vrlo vrlo blizu passu Gavia, a ne vidim ga na površno pročitanom popisu ruta. Svakako ga ubaci u plan jer je nešto posebno. Vjeruj mi.
A tko zna možda ti se i priključim pa ti ga sam pokažem.....
Još kad bi kretao krajem šestog, uffff odma mi se ide....

o da.. gavia je u top100 prijevoja i prema planu, prolazimo 7. i 9. dan preko njega.. tako da ga prođemo u oba smjera :)..
 
Aha znaci razlog je bio povrsno citanje. Cini mi se da na mapsima nije vidljivo pa me to zavelo al dobro onda.
Cisto za info, nema sanse da ides ranije no ovu putesestiju? Mjesec dana ranije

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 
djuka007 said:
Aha znaci razlog je bio povrsno citanje. Cini mi se da na mapsima nije vidljivo pa me to zavelo al dobro onda.
Cisto za info, nema sanse da ides ranije no ovu putesestiju? Mjesec dana ranije

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
vrlo lako može biti još snješka na prijevojima, vjeruj :mrgreen:
 
djuka007 said:
Aha znaci razlog je bio povrsno citanje. Cini mi se da na mapsima nije vidljivo pa me to zavelo al dobro onda.
Cisto za info, nema sanse da ides ranije no ovu putesestiju? Mjesec dana ranije

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

stari moj, nazalost ne.. zbog posla mora biti nakon 15.07., a ovak sam planirao i zbog mora, jer idem direktno u fjakov.. ali slobodno ti prođeš ovo mjesec dana prije, prodam ti autorsko pravo, nemaš brige ;-)
 
djuka007 said:
Kad vidim ovako detaljno razrađen plan dođe mi da se samo ubacim i ja jednom kao kufer i ne razmišljam o ničem nego samo vozim.
Ne slažem se.Započni polako sa pripremama u već tradicionalnom terminu! :mrgreen:
 
Ja bi svakako dodao Timmelsjoch (Hochalpen strasse).
Iz Vipenta bi isao na San Leonast in Passiria - Timmelsjoch - nastavio cestom 186 do 171 pa na 180 kraj jezera i potopljenog sela (iz jezera viri samo zvonik) te se sa sjevera digao na Stelvio.
Pri spusranju sa Stelvia skrenuo bi malo na Umbrailpass (tek da udjem u Svicarsku).
Inace sve ostalo za 5!!!!
Daleko je 07. mjesec, ali u mislima si :)
 
zagorivaner said:
Ja bi svakako dodao Timmelsjoch (Hochalpen strasse).
Iz Vipenta bi isao na San Leonast in Passiria - Timmelsjoch - nastavio cestom 186 do 171 pa na 180 kraj jezera i potopljenog sela (iz jezera viri samo zvonik) te se sa sjevera digao na Stelvio.
Pri spusranju sa Stelvia skrenuo bi malo na Umbrailpass (tek da udjem u Svicarsku).
Inace sve ostalo za 5!!!!
Daleko je 07. mjesec, ali u mislima si :)

drugar, timelsjoh je na redu vec drugi dan, a potopljena crkva osmi dan kad i je povratak preko umbrail passa.. a pošto sam planirao tri noćenja na stelviu, napast ćemo ga sa svih strana ;-)
 
Pratim i radujem se tvom putovanju.
Ni je se necu smiriti dok ih ne obidem bar 99 %.
nevjerovatan si u planiranju ruta.znam koliko to iziskuje energije ..........
Puno ces mi/nam pomoci kao i onim prvim postom kojeg sam dosta kopirao svojim planinarenjima.

 
Meni je Timmelsjoch ljepsi sa talijanske strane - vrlo uske serpentine su mi draze uzbrdo
Potopljena crkva / selo se nalazi u jezeru Reschen tj. kod Reschen Pass tj. Passo di Rescia = za popizditi dosadno!!
A i promet nije mali!!

Za doci do / otici od Stelvia se nude i ljepse opcije. Istina uzimaju puno vise vremena.


Npr.planinski prijelaz Offen:

https://www.google.at/maps/dir/Nauders/Zernez/Prad+am+Stilfserjoch/@46.6537928,10.3385309,10.92z/data=!4m20!4m19!1m5!1m1!1s0x478331875e1c432d:0xcffc0072ab57fb6a!2m2!1d10.5002019!2d46.8888227!1m5!1m1!1s0x4783682397fd69d7:0x6d837d625607295f!2m2!1d10.0949083!2d46.7004905!1m5!1m1!1s0x47831f0914ea67e3:0x6f1ea83185fac154!2m2!1d10.5914004!2d46.6218409!3e0