Otežano paljenje kad je na parkirnoj nogici(znaci nagnut nalijevo)

mirko9

Member
Znaci ovako.honda cbr 1100xx 2005 g .73000km  . Ujutro paljenje.. Motor je prek noci na nogici ovoj sastrane ne (, napominj3m jer ima i centralne nogare).. Ne diram ga ne pomicem samo dam kontakt i kresnem al neide odprve... Kako je inace nekad prije islo.. Uglavnom moram verglat kao na videu ne... Neki put i triput tolko.doke ne upali  (Naime ovo na videu  je paljenje popodne.. Toplije je biloako to ima uopce veze )..
To se dogadja  nakon dugog nepaljenja 9  sati npr.. a motor stoji na sastrane nogici..

Situacija kad zapali reko bi normalno isto nakon sto je bio na strani preko noci  je kad dam kontakt i pomaknem ga par metara znaci izravnam... Onda pali odma kao na ovom drugom videu..

E sad sumnjam. Na onaj slauh kaj ide od pumpe goriva prema ajnspricu..... Jednom sam skidao rezervoar pa sam i taj slauh otpustio ima dve sajbice kaj pise da se trebaju mjenjat prilikom svake demontaze a ja nisqm... Pa reko mozda tu hlapi gorivo....pa dok ga napumpa mozda dok je nahero treba vremena....??!!
Inacw dok jebzagrijan motor pali na prvi zub bez smetnji.. Ajmo ideje... Prije neg pocnem rastavljat.. E da... Akumlator je pol godine star.. Tj mjeril sam ga.. Dobar je da to odma odklonimo

 
jbg video  je pretezak a neznam ga optimirat ...evo  slike od onog slauha na koji  ciljam br.15 
 

Attachments

  • Screenshot_20190517-112241.jpg
    Screenshot_20190517-112241.jpg
    595 KB · Views: 151
Nažalost poznajem dečka koji je početkom 90ih postao biljka zbog bočne nogare. Sjeo na frendov bajk nogara ostala dolje, nakon 200metara blagi lijevi zavoj katapultiralo ga u zrak. Uništen mladi život i cijela obitelj.
Zato mislim da motor nebi smio palit na bočnoj nogari i killswitch pod obavezno
 
stojo said:
Nažalost poznajem dečka koji je početkom 90ih postao biljka zbog bočne nogare. Sjeo na frendov bajk nogara ostala dolje, nakon 200metara blagi lijevi zavoj katapultiralo ga u zrak. Uništen mladi život i cijela obitelj.
Zato mislim da motor nebi smio palit na bočnoj nogari i killswitch pod obavezno
Upalit može, al kad ubaci u brzinu motor se gasi (pod uvjetom da je sve ispravno)
 
stojo said:
Nažalost poznajem dečka koji je početkom 90ih postao biljka zbog bočne nogare. Sjeo na frendov bajk nogara ostala dolje, nakon 200metara blagi lijevi zavoj katapultiralo ga u zrak. Uništen mladi život i cijela obitelj.
Zato mislim da motor nebi smio palit na bočnoj nogari i killswitch pod obavezno
Ako je prekidač bočne nogare ispravan, svaki motor se može upalit sa spuštenom (bočnom) nogarom, pod uvjetom da je motor u leru/neutralu (a na nekim motorima i pored toga treba stisnut kvačilo prilikom verglanja).

Tome šta je strada je prekidač bočne nogare (gotovo sigurno) bija neispravan, pa ga je prebrika.
I nije jedini, u svakom gradu ima priča o bar jednom takvom slučaju.

Ali to i dalje nema veze s ovim šta pokretača teme muči, jer je na njegovom motoru prekidač bočne nogare (prema onome šta je napisa) ispravan.

(y)

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
alooooo ljudi ....dosta zajebancije .......naravno da je ispravan prekidac bocne nogice ..odma se zgasi cim ga bacim u brzinu ...ajmo konkretne ideje ...vlaga ...dotok goriva ....struja ......?????
 
A da je probaš stavit na centralnu i onda još spustit bočnu pa je ostavit da tako odstoji preko noći ili koliko već misliš da treba.
Prije paljenja preklopiš bočnu par puta, tek toliko da prekidač odradi ali da istovremeno niti malo ne mrdneš motor.
Ako nakon toga svaki put upali može bit da je ipak zeza kontak u samom prekidaču.
 
Prokleti prekidaci... Vidim da ga to jebe svugdje.... Onaj killswitch isto zajebava na dodir kad je vec "otvoren"... Prekidac za zmigavce isot jebe kad je hladno a sad je bome poceo i na toplije vrijeme jebavat.. I tak to 14 godkna radi svoje.. A od klinaca nis cajta za sarafit
 
mirko9 said:
Prokleti prekidaci... Vidim da ga to jebe svugdje.... Onaj killswitch isto zajebava na dodir kad je vec "otvoren"... Prekidac za zmigavce isot jebe kad je hladno a sad je bome poceo i na toplije vrijeme jebavat.. I tak to 14 godkna radi svoje.. A od klinaca nis cajta za sarafit

Dobar prijedlog.. Probat cu to u naredne dane
 
Da al cekaj.. Ak je prekidac bocne nogice taj kaj....zaebava... Onda ga uopce nebi mogo verglat ai u voznji bi bilo opasno jel bi prekido onda  :misli:
 
Je imaš pravo, ako je u leru onda je nebitno u kom položaju je nogica, odnosno jel' prekidač ispravan ili ne morao bi upalit.
 
A da ipak provaš sa drugom baterijom.Možeš spojit na bateriju od auta,obe su 12 ali plus od "pomočne" baterije spoji na plus od baterije na motoru, a minus od "pomočne stavi negdi na mašinu.Dobit češ na brzini okretanja motora  pri vrtnji alnaserom a i napon ti neče past ispod 10.5 Volti. Inače  Honda pogotovo ima pojavu  "ne palenja " ako slabo vrti. 
Ako je i nova ,baterija ,ne znaći da je dobra.Svega ima u prodaji. A i najmanje te košta ta prova. Živija.