OTR dilema, carina...

Status
Not open for further replies.

redikul

New member
Dakle, ima veze sa OTR dilerom, tako da je thread on-topic :)

Imam jednu "draft" naruđbu od njih koju sad moram platiti da bi je on poslao. E sad, to je u njemačkoj, tako da mene zanima koliko bi otprilike popušio na granici? Dake, naruđba je velika, kako novčano tako i količinski, paket bi trebao biti malo veći, do 10 kg, jer su u njemu i grane i top i dosta sitnica.

Kad bi mi poslao direktno na moju kućnu adresu, onda ne moram plaćati VAT jer nismo u EU, i neće mi staviti +19%. Ali će me zato oderati na carini. Zna li netko koliko cca? Recimo da je naruđba oko 1600 eura?

P.S. speedattack mi se ne javlja par dana :)
 
5% carine(ako su moto djelovi) + 22% pdva
 
Tutty said:
5% carine(ako su moto djelovi) + 22% pdva

Ako je to 100% sigurno onda ću uzeti direkt neka šalje meni. Za PDV znam, ali mislio sam da će carina biti više od 5%. Da, sve su moto dijelovi. Hvala na informaciji.
 
Nisam siguran, ali ako se radi o fizičkoj osobi, mislim da ti je carina po jedinstvenoj stopi od 10%.  :misli:
 
bimba said:
Nisam siguran, ali ako se radi o fizičkoj osobi, mislim da ti je carina po jedinstvenoj stopi od 10%.  :misli:

Radi se o fizičkoj osobi. A možda bi i 10% prožvakao, ali preko toga definitivno ne.
 
redikul said:
Dakle, ima veze sa OTR dilerom, tako da je thread on-topic :)

Imam jednu "draft" naruđbu od njih koju sad moram platiti da bi je on poslao. E sad, to je u njemačkoj, tako da mene zanima koliko bi otprilike popušio na granici? Dake, naruđba je velika, kako novčano tako i količinski, paket bi trebao biti malo veći, do 10 kg, jer su u njemu i grane i top i dosta sitnica.

Kad bi mi poslao direktno na moju kućnu adresu, onda ne moram plaćati VAT jer nismo u EU, i neće mi staviti +19%. Ali će me zato oderati na carini. Zna li netko koliko cca? Recimo da je naruđba oko 1600 eura?

P.S. speedattack mi se ne javlja par dana :)

bio na smucanju
sorry
 
Status
Not open for further replies.