Otvaranje dućana

drzim ti fige da uspijes ali vjeruj mi niti jedna firma ako zelis zastupstvo ti ga nece dati na osnovu svega po malo vjeruj mi u tome sam vec 15 god.

Svi traze kolicine i to svake godine sve vise i vise i ako ne mozes se drzati plana vanjska si uskoro.

pozdrav
 
samo ti otvori  :mrgreen: još jedan sponzor više  (y)  :jesus:
 
shonyo said:
Odeš u dućan, ili di već i kupiš to šta trebaš. Sistem plaćanja po dogovoru tvoje, i firme od koje kupuješ.
E onda sa svim tim papirima odeš u neku špediciju i fino im kažeš da bi ti to izvezao van, odnosno uvezao u Hrvatsku.
E onda ti oni naprave papira sasvim dovoljno za napisat bibliju. E onda odeš na carinski pregled. Tamo blombiraju i vozi doma. Na svakom graničnom prelazu se uvališ među kamione i potvrđuješ papire. Zna i potrajati (y)
Nakon svega dolaziš na našu carinu, i sad ide r'n'r.
Prijaviš nekom špediteru, najbolje istom ako postoji kod nas i čekaš. I čekaš... I čekaš...
I onda dođe neki mali isfrustrirani papak i pregledava ti robu. Ponekad prođe sasvim bezbolno, a nekad je od jutra posvađan sa ženom. I jebiga, neko mora stradat, a to ćeš biti TI!

Uglavnom, provedeš na carini cijeli dan!
Račun kasnije dobiješ na firmu i to ti je to.
Obračunaš troškove, carinu i PDV, pa možeš prodavati.

e to je odgovor koji san tražija!  (y)
spank you very much
 
GeN0 said:
e to je odgovor koji san tražija!  (y)
spank you very much

Sad još odi u Narodne Novine, kupi obrazac diplome i donesi u Pit da ti ju Šonjo ovjeri  :mrgreen:
 
DamirK said:
Sad još odi u Narodne Novine, kupi obrazac diplome i donesi u Pit da ti ju Šonjo ovjeri  :mrgreen:
A znaš da u RH vlada mito i korupcija!

Da nebi sad odskakali od starih narodnih običaja. Ko smo mi da jebemo po tradiciji?
:mrgreen:
 
shonyo said:
A znaš da u RH vlada mito i korupcija!

Da nebi sad odskakali od starih narodnih običaja. Ko smo mi da jebemo po tradiciji?
:mrgreen:

To se podrazumijeva, zato i nisam spominjao kaj, sve je jasno iz gdje doći po ovjeru :mrgreen:
 
DamirK said:
To se podrazumijeva, zato i nisam spominjao kaj, sve je jasno iz gdje doći po ovjeru :mrgreen:
Dođi i ti. Bil buš komisija, tak da ipak sve bude legalno!
:mrgreen:
 
shonyo said:
Odeš u dućan, ili di već i kupiš to šta trebaš. Sistem plaćanja po dogovoru tvoje, i firme od koje kupuješ.
E onda sa svim tim papirima odeš u neku špediciju i fino im kažeš da bi ti to izvezao van, odnosno uvezao u Hrvatsku.
E onda ti oni naprave papira sasvim dovoljno za napisat bibliju. E onda odeš na carinski pregled. Tamo blombiraju i vozi doma. Na svakom graničnom prelazu se uvališ među kamione i potvrđuješ papire. Zna i potrajati (y)
Nakon svega dolaziš na našu carinu, i sad ide r'n'r.
Prijaviš nekom špediteru, najbolje istom ako postoji kod nas i čekaš. I čekaš... I čekaš...
I onda dođe neki mali isfrustrirani papak i pregledava ti robu. Ponekad prođe sasvim bezbolno, a nekad je od jutra posvađan sa ženom. I jebiga, neko mora stradat, a to ćeš biti TI!

Uglavnom, provedeš na carini cijeli dan!
Račun kasnije dobiješ na firmu i to ti je to.
Obračunaš troškove, carinu i PDV, pa možeš prodavati.

Eto tako. No samo zašto bi se sam s tim zafrkavao? Lijepo neđeš špeditersku
firmu koja ima i svoj prijevoz i sve što treba ti je telefax, niš ne moraš sam
kad se sistem uhoda  (y)
 
kad ga otvoris, onda se meni obratis za logo i marketing.. ne naplatim ti puno.. uzmem i nes opreme ;)
 
Troskovi speditera na carinarnici (ne na granici) su ti oko 1% pa na vise od vrijednosti robe navedene na fakturi, to je bez troskova prijevoza. Postotak ti ovisi o vrijednosti robe, vrsti i kolicini zajebancije potrebne da tvoja roba prodje carinjenje.
Nadam se da pomaze bar malo  :wink:
 
shonyo said:
Dođi i ti. Bil buš komisija, tak da ipak sve bude legalno!
:mrgreen:

:nono: već sam se opeko s pametnim savjetima, sad se bavim samo glupostima i život mi prolazi u veselju  :D
 
DamirK said:
:nono: već sam se opeko s pametnim savjetima, sad se bavim samo glupostima i život mi prolazi u veselju  :D
Pa ne moraš niš govorit. Samo gledaj kak ja potpisujem! I možeš pametno klimnut glavom u znak odobravanja, a onda ćemo uživat u mitu!
:mrgreen:
 
Ljudi moji. Tip samo trazi informaciju. Ako propadne, njegova stvar. Nije mi jasno zasto odmah u pocetku pokusavamo zatrti neciju ambiciju. Njegova je lova i ako je spizdi opet njegova stvar. Niti nam nejde u dzep niti iz dzepa jedino ako necemo kod njega kupovati.
 
kruntas said:
Ljudi moji. Tip samo trazi informaciju. Ako propadne, njegova stvar. Nije mi jasno zasto odmah u pocetku pokusavamo zatrti neciju ambiciju. Njegova je lova i ako je spizdi opet njegova stvar. Niti nam nejde u dzep niti iz dzepa jedino ako necemo kod njega kupovati.

si ti novi  :misli: :mrgreen: