Ovčja koža - ducktape za udobnost

Nisam znao da ovako nesto postoji i da ljudi to stavljaju na motor, al opet se nisam nekako previse iznenadio da paf to ima na motoru
 
Odite na đir po Bosni, ima ih pokraj ceste što prodaju ovčje kože/krzna koliko hoćete, osobito mi ostalo da vidjeh masu izloženih na nekom stajalištu prije Zenice od smjera Maglaja, a vjerojatno ima i bliže na svakoj njihovoj tržnici/pijacu..
 
  • Like
Reactions: tegla
Odite na đir po Bosni, ima ih pokraj ceste što prodaju ovčje kože/krzna koliko hoćete, osobito mi ostalo da vidjeh masu izloženih na nekom stajalištu prije Zenice od smjera Maglaja, a vjerojatno ima i bliže na svakoj njihovoj tržnici/pijacu..
Vidis, i planiram obici Bosnu za godisnji ovo ljeto, dobro da znam
 
Bilo je kupit neki dan u Benkovcu na sajmu. Obično bude po seoskim sajmovima i vašarima
 
Dali netko rabi? Iskustva?
Di mogu nabaviti komad za sjedalo?

Ja koristim godinama janjeću kozu, jel' s vunom za sic.
Vuna je prirodni izolator jer je dlaka "šuplja".
Recimo u čeličanama ljudi ispod zaštitnog mantila nose vunene džempere.

Ne, ne "grije" kao sto se kolokvijalno kaže jer nema izvor energije. To je samo izvrstan izolator.
To znaci da vrijedi i ljeti i zimi.
Ostaviš motor na suncu i sic ti se ne pregrije.
Negativna strana je da nije dobro da pokisne jer ima intenzivan miris poslije toga.

Zadnjih 5-6 godina ljeti (isključivo ljeti) ipak preferiram "3D mrežu" za sic. Propuhuje kroz nju pa je ugodnije.

Ako kupuješ janjeću kožu pazi da je dlaka kratka i gusta!
Poželjno je od "merino" pasmine ovce zbog gustoće vune.
Naime duža dlaka "ulegne" dok kratka zadržava formu ko 3-vremenski Taft.

U Bosni se nadje još uvijek na dosta mista ali često ne bude janjeća nego od odrasle ovce pa ju oni maslinicom već skrate i prodaju ko janjeću.
I takva vrijedi.

U Hrvatskoj nemam pojma di kupiti... možda na sajmovima po manjim mjestima.

Ovi jastučići što predlažu drugi su možda ok izbor za "mekoću" al to nije ista kategorija kao koža s vunom.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: triumf and DacMan
rješio krzno a usput i kutiju za supatnika

nezz, i dalje je bilo vruće za jaja 🤷‍♂️, morat ću još testirat
IMG_2965 Copy.jpeg
 
Covjece bozji nemoj muciti tog jadnog pasica, yorkici su plahi psi koliko god to ne pokazuju, lako mu moze srce stati.
Ma nije to nista,jucer u ri vidio lika na CBR 1000RR vozi istog cucka u nekom improviziranom ruksaku/oprsnici na prsima :oops: