Ovjes stroma

pak

New member
Vrtim ja moto pulsov katalog i tamo piše za stroma prednji/zadnji 160/165 hod amortizera....e sad,prije je bio 220/220.....ili su ga otvrdnuli po uzoru na versys160/160 ,pa je to sada potpuno drugi motor,upravljivijeg ovjesa, ....ili je to moto pulsova pogreška....na službenim suzuki stranicama nisam našao podatke za hod ovjesa....pomagajte da riješimo tu zavrzlamu.
 
Koliko znam, ovjes stroma nije mijenjan barem zadnjih 3 godine, kad je dobio veću mogućnost poštelavanja u odnosu na izvorni model iz 2002. godine. Dakle, rekao bih da je ova vrijednost od 160 mm nepromijenjena.
Ne znam na kojeg stroma si mislio, 650 ili 1000, no to i nije toliko bitno jer je ovjes, koliko znam, identičan na oba modela.

Inače strom ima mogućnost podešavanja ovjesa (preload i povrat) pa ak se hoćeš voziti meko - možeš, a ak hoćeš i tvrdo - možeš i to. Nekima ni to nije dosta, pa postoje aftermarket ovjesi tipa Wilbers i slično.

A što će to mladom gospodinu?
 
Fresh ti si kupio novi ili rabljeni Strom jer mi izgleda nemoguće naći rabljeni u RH??
 
Freshman said:
Koliko znam, ovjes stroma nije mijenjan barem zadnjih 3 godine, kad je dobio veću mogućnost poštelavanja u odnosu na izvorni model iz 2002. godine. Dakle, rekao bih da je ova vrijednost od 160 mm nepromijenjena.
Ne znam na kojeg stroma si mislio, 650 ili 1000, no to i nije toliko bitno jer je ovjes, koliko znam, identičan na oba modela.

Inače strom ima mogućnost podešavanja ovjesa (preload i povrat) pa ak se hoćeš voziti meko - možeš, a ak hoćeš i tvrdo - možeš i to. Nekima ni to nije dosta, pa postoje aftermarket ovjesi tipa Wilbers i slično.

A što će to mladom gospodinu?

pa, interesira me.

...oduvjek sam mislio da je 220mm ovjesa malo previše za cestovnu vožnju...

sa 150mm hoda na prednjoj vilici.....se jako lijepo vozi,ne osjećaju se rupe (manje i srednje),nema vibracija na guvernalu...a ipak daje dosta informacija o cesti....

..kawa je s versysom došla na 160mm....i to mi se čini kao prava cestovna mjera....pa je moguće da je i suza krenula tim putem (a ako je,onda je to nova evolucija stroma...tako i onako, ih svi voze kao nakede...pa bi nešto tvrđi serijski ovjes bio korak naprijed)

u svakom slučaju radi se o modelima 650 i 1000  za 2007g......naravno ako su ti podaci točni.
 
150 mm je vrijednost za stroma 650. Iako sam napisao da nema razlike u ovjesu malog i velikog stroma, ipak ima malih razlika, naročito što se prednje opruge tiče, no nisam siguran utječe li to i na dužinu hoda vilice. To će ti reći ovi stromeri što voze "iljadarku".

Neki tvrde da im je prednji kraj na stromu premekan (naročito ovi od cca 110 kg i još toliko u suvozačici i prtljazi), ali ja zaista nemam taj osjećaj.

2 Junior: Kupio novoga u 2. mjesecu 2005. Normalno da se polovni teško nađu kad nitko to ne želi prodavat. :mrgreen:
 
Freshman said:
150 mm je vrijednost za stroma 650. Iako sam napisao da nema razlike u ovjesu malog i velikog stroma, ipak ima malih razlika, naročito što se prednje opruge tiče, no nisam siguran utječe li to i na dužinu hoda vilice. To će ti reći ovi stromeri što voze "iljadarku".

Neki tvrde da im je prednji kraj na stromu premekan (naročito ovi od cca 110 kg i još toliko u suvozačici i prtljazi), ali ja zaista nemam taj osjećaj.

2 Junior: Kupio novoga u 2. mjesecu 2005. Normalno da se polovni teško nađu kad nitko to ne želi prodavat. :mrgreen:

Prednji kraj po meni ne bi trebalo ni dirati,samo malo prilagoditi zadnji feder težini vozača i suvozačice!I to je to!Puno se ljepše vozi...  :wink:
 
Da primjetio sam jer pratim oglasnike već duže vrijeme i onda kad se konačno pojavio jedan koji mi odgovara planuo je odmah...
 
Ja sam naišao na nekoliko podatak vezano za hod ovjesa na Stromu 650/1000 ali svi se vrte od 150-160 mm, kao što i visina sjedala varira po podacima 810 mm +/- 10 mm.

Ako te interesiraju rabljeni Stromovi, javi mi se na PP, imam još nekoliko brojeva telefona od ljudi koji su ih prodavali kada sam ja svog kupovao. Sumnjam baš da su svi prodani, jer je i ovaj moj bio najmanje dva mjeseca u oglasniku.

Inače su moja iskustva s ponudom rabljenim Stromova pomalo drugačija od općeprihvaćenog mišljenja da ih nema.

Nakon nekoliko dana traženja, pronašao sam ih čak 7, ali nisu se svi nudili u oglasnicima.

I kada sam mislio da sam najbolje prošao (odnos uloženo-dobiveno), pojavi se  mali Mrav s foruma koji je poslije mene kupio još noviji za manje para...ali to je tako...