Ovlašteni SERVIS i Održavanje

mg749ie

Active member
bok svima,
imam Brevu 750 ie, servis koji sad koristim nije nešto, djelovi su na kapaljku ili ih nema ili ih čekaš 3-4 tjedna, stručnost nisam baš siguran da su na nivou, više se bave skuterima i sl nego drugime, (moj predosječaj), interesira me kako ste zadovoljni ovlaštenim servisima grupacije Piaggio, tj Moto Guzzi.

Servis -

Djelovi -

Najsretniji bih bio kad bih mogao djelove naručiti sam iz kataloga, i onda znam kad su tu, ovak uvjek Talijani su na GO, U centrali nema djelova, treba se naručiti iz italije, carina ....
 
Zaboravi...

za servis se treba raspitati kakv je onaj u Mariboru. To je jedino "bliže" što mi sad pada na pamet. Kad završi garancija, onda je lakše - ima kod nas ljudi koji znaju  (y)

dijelovi - prijatelji i ebay. ovi naši u banani. htjeli su da čekam par šarafa tjedan dana. servisni materijal duplo skuplji od istog takvog u dućanu auto dijelova. Skutermoto 450 kn za jedan par Bremba - Bencony 520 za par naprijed i par iza
 
isto i mene muči. katastrofa servis, zna li netko za servis u Slo, Ita ili (još bolje) HR, ali koji priznaje garanciju. em je kvaliteta nikakva, em servis slab
 
nekidan sam malo provozal Calfironiju, i totalno sam se zapalil

a sad vidim ovdje da nema servisa (al opet, isti takav problem iam i sa suzukijem  :LOL::palacdolje:

Kak vas inace sluze MGi jel se kvare? Jel radite puno km?
 
ciklistika super, izgled i ime zakon, zvuk dobar do vrlo dobar, ali sveukupno kvaliteta jako loša (3 tkm - lupaju ventili, čuje se getriba, loše pali, koferi se raspadaju a koštaju kao da su od platine, plastike se klimaju, sjedalo tvrdo i nakon 2h neudobno....), servis kao servis koma, ali zaposlenici servisa fantastični.poprave ljudskošću i kontaktom sve kaj nemaju i neće imati (npr. dijelove na lageru). idem probati maribor, pa napišem.
 
tomca99 said:
ciklistika super, izgled i ime zakon, zvuk dobar do vrlo dobar, ali sveukupno kvaliteta jako loša (3 tkm - lupaju ventili, čuje se getriba, loše pali, koferi se raspadaju a koštaju kao da su od platine, plastike se klimaju, sjedalo tvrdo i nakon 2h neudobno....), servis kao servis koma, ali zaposlenici servisa fantastični.poprave ljudskošću i kontaktom sve kaj nemaju i neće imati (npr. dijelove na lageru). idem probati maribor, pa napišem.

Znači nisi zadovoljan sa Stelviom  :misli:
Zbilja šteta, motor izgleda OK i činilo mi se da se Guzzi napokon vraća među najbolje :(
U svakom slučaju s obzirom na cijenu zbilja bi očekivao više...
 
DacMan said:
nekidan sam malo provozal Calfironiju, i totalno sam se zapalil

a sad vidim ovdje da nema servisa (al opet, isti takav problem iam i sa suzukijem  :LOL::palacdolje:

Kak vas inace sluze MGi jel se kvare? Jel radite puno km?

pravilo koje mi je rekao vrhunski majstor za Guzzi, pokojni Uroš: nakon kupovine, ravno u servis da ti ga dobar majstor pregleda. nakon toga imaš dobar motor

imam Stone, prolupala mašina sa 3500 km zbog poznate tvorničke greške sa hidrauličnim ventilima. riješio sam to na teret tvornice uz pomoć spomenutog Uroša. prije sam malo vozio, ali sada stalno koristim motor. imam 20 tkm i nemam većih primjedbi. malo me zeza relej od svjetla, ali ništa zbog čega bih se zabrinjavao. i još imam problem što nemogu otpustiti matice na zadnjim amortizerima i podesiti ovjes za sebe pa mi je sada malo tvrd u solo vožnji.
održavam sam, solidno se snalazim za dijelove i trenutno mi je jedini problem što doma nisam opremljen za podešavanje ubrizgavanja. motor je inače predviđen za preradu, ali sam malo u svađi s recesijom pa je ta ideja sada na čekanju  :mrgreen: Potrošnja ovisi od ruke: idem od 4,6 do 8 i više litara, ali to je rijetko jer  se tu i tamo ispušem, inače nisam divlji vozač.. nisam imao problema sa otpuštanjem vijaka. malo me muči položaj nogu jer sam visok, ali to ćemo riješiti kad počnem preradu. ja sam zadovoljan, ali to je relativan pojam, jer je to motor za ljubitelje
 
tomca99 said:
isto i mene muči. katastrofa servis, zna li netko za servis u Slo, Ita ili (još bolje) HR, ali koji priznaje garanciju. em je kvaliteta nikakva, em servis slab

Najbliži je u Mariboru, ali neznam kakav je. U italiji, velika preporuka za CRM Pordenone, ako ti se da toliko daleko voziti. Za onaj u Trstu nisam čuo dobre kritike
 
James1100 said:
pravilo koje mi je rekao vrhunski majstor za Guzzi, pokojni Uroš: nakon kupovine, ravno u servis da ti ga dobar majstor pregleda. nakon toga imaš dobar motor

imam Stone, prolupala mašina sa 3500 km zbog poznate tvorničke greške sa hidrauličnim ventilima. riješio sam to na teret tvornice uz pomoć spomenutog Uroša. prije sam malo vozio, ali sada stalno koristim motor. imam 20 tkm i nemam većih primjedbi. malo me zeza relej od svjetla, ali ništa zbog čega bih se zabrinjavao. i još imam problem što nemogu otpustiti matice na zadnjim amortizerima i podesiti ovjes za sebe pa mi je sada malo tvrd u solo vožnji.
održavam sam, solidno se snalazim za dijelove i trenutno mi je jedini problem što doma nisam opremljen za podešavanje ubrizgavanja. motor je inače predviđen za preradu, ali sam malo u svađi s recesijom pa je ta ideja sada na čekanju  :mrgreen: Potrošnja ovisi od ruke: idem od 4,6 do 8 i više litara, ali to je rijetko jer  se tu i tamo ispušem, inače nisam divlji vozač.. nisam imao problema sa otpuštanjem vijaka. malo me muči položaj nogu jer sam visok, ali to ćemo riješiti kad počnem preradu. ja sam zadovoljan, ali to je relativan pojam, jer je to motor za ljubitelje
Meni sad uletial prilika za Californiu 2006, i ako uspijem rješit suzu bez vecih gubitaka i poslozit malo neke stvari onda ju uzimam. Rekao mi jedan poznanik i ljubitelj MGa da je na 2006oj rjesen problem sa hidraulicnim ventilima. Koje godiste je tvoj?
 
tomca99 said:
ciklistika super, izgled i ime zakon, zvuk dobar do vrlo dobar, ali sveukupno kvaliteta jako loša (3 tkm - lupaju ventili, čuje se getriba, loše pali, koferi se raspadaju a koštaju kao da su od platine, plastike se klimaju, sjedalo tvrdo i nakon 2h neudobno....), servis kao servis koma, ali zaposlenici servisa fantastični.poprave ljudskošću i kontaktom sve kaj nemaju i neće imati (npr. dijelove na lageru). idem probati maribor, pa napišem.

Ma ovo mi izgleda gotovo pa nevjerovatno.
Često znam vidjet crveni stelvio u gundulićevoj i varšavskoj i obavezno zastanem na par sekundi i malo zaslinim
 
Pozdrav. Moji prijatelji imaju novije Guzzije ali koliko znam imaju klasične podizače ventila. Jedino možda ova zadnja generacija Norge , Stelvio i sl. imaju nešto drugačije. I servis u Pordenonu je dobar i budem vam nabavio broj samo da pitam kolegu. Mi smo svi na Guzzi -ima več dosta godina. J e da se svašta čuje iz mašine kad je ovako vruče kao ove dane ali imaju neki poseban štih. Po zimi ga se i ne čuje. Ja inače svoga sam uz pomoč prijatelja mogu bez problema sve održavati. Trst je blizu za djelove ili Pordenone . (y) :misli:
 
zpocekaj said:
Pozdrav. Moji prijatelji imaju novije Guzzije ali koliko znam imaju klasične podizače ventila. Jedino možda ova zadnja generacija Norge , Stelvio i sl. imaju nešto drugačije. I servis u Pordenonu je dobar i budem vam nabavio broj samo da pitam kolegu. Mi smo svi na Guzzi -ima več dosta godina. J e da se svašta čuje iz mašine kad je ovako vruče kao ove dane ali imaju neki poseban štih. Po zimi ga se i ne čuje. Ja inače svoga sam uz pomoč prijatelja mogu bez problema sve održavati. Trst je blizu za djelove ili Pordenone . (y) :misli:
bas to mi se desilo, i sad prodajem suzukija  :mrgreen:
 
Društvo ako nekoga još nešto muči a budem u mogučnosti odgovoriti u vezi Guzzia nema frke.
Inače šta se lupanja ventila tiče čuju se i na novim modelima jer imaju bregastu u bloku motora i duge podizače ventila. Štelanje je jednostavno kako na nekom Fiči. Tako imaju i noviji modeli neznam baš do lojeg godišta ali prijatelj ima Californiu sport special i ona ima tako. D a se sve čuje nije ništa strašno jer je tako konstruirano pa se može malo umanjit zvuk guščim ujlem u mjenjaču i diferencijalu. A mašina pošto je zračno hlađenje voli ulje  w20-50
.
 
Evo broj moba. od jednog čovjeka koji živi u Poreču a radi u Guzzi servisu u Mofalkonu. Pa ko vam odgovara može te ga kontaktirati vikendom.098/336-065 Robi  (y)
 
Pa ljepa pričica nema  šta. Imam i ja par prijatelja šta su kod nas kupili nove Guzzie ali servis rade preko i nam problema. Srečom nama (y) je to blizu ali se isplati.
 
DacMan said:
Meni sad uletial prilika za Californiu 2006, i ako uspijem rješit suzu bez vecih gubitaka i poslozit malo neke stvari onda ju uzimam. Rekao mi jedan poznanik i ljubitelj MGa da je na 2006oj rjesen problem sa hidraulicnim ventilima. Koje godiste je tvoj?

sad sam tek vidio pitanje  :oops:

hidraulika se radila smao par godina i kad su vidjeli da su popušili, vratili su dobro, staro, ručno podešavanje, tako da nemaš problema.
moj je 2004.g.
 
Jesi li neki dan bio sa njim na Policijskoj akademiji? Crni sa koferima. Impozantna makina.