Oživljavanje starog akomulatora

ivan.k15

Member
Kao što i naslov kaže

Neznam dali je netko proba u dotrajali akomulator usut gorku sol i oživit akomulator. Meni je to uspilo. Radi se o yuasa akomulatoru starom osam godina. U zadnje vrijeme je bio stalno na punjaču i moga je upalit skuter 2-3 puta i onda opet na punjač i kupim novi aku. Taj isti yuasa staja je u garaži 3 mj. Neki dan slučajno vidim na netu to sa gorkom soli i isproban za sada je dobro. Kad san stavi gorku sol i nadoli destiliranu vodu i na punjač dopuni akomulator isproba 5 puta pali gasi i nema problema. Evo i danas nakon 5 dana iša upalit skuter bez problema pali, sad dokad će trajat vidit ćemo.
 
u apoteci udji i trazi cijena je oko 10kn

edit: u ljekarni
 
Gorka sol - epsomska sol - epsomit - hidratizirani magnezijev sulfat
 
Imam staru Yuasu al mislim da je gel i nisam vidio način da ga otvorim?!
Može i taj nekako ili banana? :misli:
 
kad otopis sol u vreloj vodi dobijes gel inace, i to se sipa u obican acu.

za Gel nema pomoci. i molim te procitaj prvi link koji sam postavio na ovoj stranici
 
A kako recimo pomaže C vitamin ili one šumeće tablete?Samo vi drkajte po akumulatorima pa kad vam drekne pod guzicom,bit će belaja. :yikes: :yikes: :yikes: :yikes:
 
makarije said:
A kako recimo pomaže C vitamin ili one šumeće tablete?Samo vi drkajte po akumulatorima pa kad vam drekne pod guzicom,bit će belaja. :yikes: :yikes: :yikes: :yikes:

Ma nije bed, to se radi s akomulatorima. Za akumulatore se sve zna  :mrgreen: .
 
2mbalunovic

vidim da sve znaš o soljenki;da to nema veze sa pripremom za kolonoskopiju  :jesus:
 
:LOL:

.!.  :mrgreen:

bilo je gorih stvari od iste al nje jos nije bilo, JOS :D
 
Da li je možda kojim slučaj ta gorka sol ista kao ona za perilicu suđa?  :misli:

Također, da li je netko probao sa limunskom kiselinom u akuulatoru?
 
:palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: jel ima nesto da ne morate svi poceti srat po napisano  :misli:  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: