pali se lampica ulja

Status
Not open for further replies.

ronny

Active member
bok ljudi.kompiću se na r1 iz 2000 god pali lampica ula po nekoliko sec.i to u vožnji.ulja ima dovoljno i motor je kod njega od prvog dana.nikad nije pucao niti ga klao u blokadu.ima 46 000.sad je sav u bedu .jel zna tko šta bi bio uzrok.sve prijedloge uvažavamo.
 
necu se pravit pametan al nedavno imao isti slucaj...bio je riknuo  onaj indikator od ulja koi se nalazi na dnu kartera i biljezi kolicinu ulja....prvo je lampica samo zmigala da bi na kraju bila non stop upaljena..pa smo isli traztit di je problem...dakle pokusajte sa time  8)
 
pa vidi ovak.i sami sumnjamo na neke kvarove od kojih nam je najgora solucija da je pri kraju uljna pumpa pa zato se vodimo onom..više glava zna više od jedne.ako je indikator kriv to nam je najjeftinije.hvala.
 
na fazeru 1000 05 god koji ima koncepcijski istu mašinu, to je bila normalna pojava, čak je u uputstvu to i pisalo, uglavnom količina ulja mora biti uvijek koji mm iznad maximuma i onda tih problema nema, čim malo padne odmah je znalo svijetliti, pogotovo ako se vozi u višim okretajima..
 
Ja vozim yamahu r1 iz 2000. i zna mi se nekad upalit lampica na minut i onda se izgasi,a ulja ima dovoljno.
 
Koliko mi se cini najtocnija pretpostavka je Jankina. Imao brat R1 2000 godiste i trebalo ju je tociti nesto malo iznad max jer inace povremeno zna zablinkati lampica ulja. CAk se i kilometraza poklapala s ronniyevom R1. Ujedno je to ronnyu najeftinija opcija za isprobati. Ako to ne rijesi problem povremenog treptanja tek onda treba ici na indikator ulja ili pumpu.
 
tom modeli R1-ice lampica nije indikator pritiska nego indikator nivoa ulja i palucka se cim nivo padne 3mm ispod maximuma
 
Ninja said:
tom modeli R1-ice lampica nije indikator pritiska nego indikator nivoa ulja i palucka se cim nivo padne 3mm ispod maximuma

Tocno tako.
Zna ponekada blinkati i kada je ulje vise od 3mm ispod maximuma.
 
Ninja said:
tom modeli R1-ice lampica nije indikator pritiska nego indikator nivoa ulja i palucka se cim nivo padne 3mm ispod maximuma

Da i ponekad se zna upaliti kod vožnje na zadnjem, inaće Yamaha nema ni jedan model motocikla ili skutera sa indikatorom pritiska ulja.
 
plalic said:
Ja vozim yamahu r1 iz 2000. i zna mi se nekad upalit lampica na minut i onda se izgasi,a ulja ima dovoljno.
meni isto na 6ici, ali samo kad tocim vece kolicine ulja, nakon izmjene ili tako nešto,
ili kad malo nadotocim... uglavnom normalna pojava
 
ma ljudi nije uopče bed nalit ulja malo preko nivoa ali nas muči to kaj se to prvih 45000 nije dešavalo.zamjenit čemo indikator na karteru to je bar najjeftinije pa vidjet kaj bu rekla.
 
Pumpu od ulja ti je najlakse prekontrolisati tako sto ces motor upaliti, kada je hladan, i onda ga odmah ugasiti. Ako se lampica od ulja odmah upali, znaci da pumpa lose baca, a ako se upali poslije par sekundi, onda je ok...
Tako meni bilo na bol d'or-ki...
 
Kad je mjenjano ulje, na nekim Yamahama se znala palit lampica kad bi ulje dotrajalo.
 
evo danas smo nalili ulja malo preko max. pa slijedi vožnjica.ulje je također već za zamjenu.5500 km ali nismo htjeli mjenjat dok nevidimo kaj je s tom lampicom da ne vadimo van novo ulje.javit ću novosti...
 
100% je svjetlila jer je ulje potrošeno, dešavalo mi se, Yamahe su osjetljive na to, novo ulje i samo gas. (y)
 
frky said:
100% je svjetlila jer je ulje potrošeno, dešavalo mi se, Yamahe su osjetljive na to, novo ulje i samo gas. (y)

ček ček malo prika :misli:

hočeš reći da indikator prepozna kada je ulje za zamjenu i poćne blinkati :? :misli:
 
Cek,cek sam malo,kako ono moze prepoznat kad je rjedje a kad gusce ako ono mjeri kolicinu ulja u karteru i reagira na njezin manjak.Pa da je voda unutra bitna je kolicina a mozda ima neki senzor za gradaciju ulja a sto cisto sumnjam koji bi mjerijo kad se ulje razbije i kad je za zamjenu.Meni se na drugom vozilu zna dogodit dok stavim gusce ulje da mi se lampica kasnije gasi dok upalim vozilo jer pumpa teze tera gusce ulje nego rijedje,isto tako mi je jedan majstor rekao da uljna pumpa stvara veci pritisak s potrosenim tj rijedjim uljem neg s guscim.E daj mi reci ta yamaha ima 45tkm dal mu trosi ulja masina.
 
Status
Not open for further replies.