Par nedoumica kod kupnje skutera- 50 ccm

lucky_boy

New member
Pozdrav! Planiram kupiti skuter i imam par nedoumica.Citao sam clanak na svijetskutera u kojem se opisuje TGB Jet Fighter. Pise tamo da "solidno ubrzava", pa me zanima koliko to solidno? Tko ga je vozio(valjda ima takvih  :D, koliko je zadovoljan? Da li se Jet Fighter moze usporediti sa SYM-om Jet 50 po ubrzanju i maksimalnoj brzini, koja je razlika, koji je bolji? Zanima me i koliko Jet Fighter "zaostaje" za Runnerom 50 i NRG-em?

Unaprijed hvala, pisite
 
Koliko zaostaje ? Puno......stari moj !!! Jako puno !! Od tih "kakao" firmi,jedino Kymco se moze nositi sa talijanima i japancima(sto se kvalitete tice). Dizajn....e to je malo diskutabilno :mrgreen:.
 
bmw m 5 said:
Koliko zaostaje ? Puno......stari moj !!! Jako puno !! Od tih "kakao" firmi,jedino Kymco se moze nositi sa talijanima i japancima(sto se kvalitete tice). Dizajn....e to je malo diskutabilno :mrgreen:.
prićaš glu......kymko se kvari jao...barem ovi novi modeli,imam servis pa znam(ja ih ne radim ali momak koji radi u ovlaštenom servisu je lud više)...po voznim karakteristikama necu ocjenjivat jer ih ne vozam ali po kvaliteti tj. trajnosti motora Sym se može uhvatit u koštac sa svim firmama(servisiram barem 50sym-ova i još nikad nisam rastavija mašinu). Glede jet fightera, motor je onako...solidan ali ne ocekuj avion...
Ljudi trebaju razjasnit šta hoće,glede kvalitete plastika se kinezi i taiwanci ne mogu nosit sa talijanima.Pri padu puca svaka ili će se od talijana samo ogrebat, a od kineza puknit ali je od kineza plastika jeftinjara,neisplati se pituravat.
NA nove energyije i sam baš pogleda koćiona klišta,kao u nekih kineza,neznam kojih ali sam vidija ista kad sam minja pločice...
Da ponovim,nemožeš uspoređivat,barem ne još,istoćnjake i talijane.NEMOŠ SE HEBAT DA TI NE UĐE.
 
Strpi se malo pa kupi FYM 50, novi skuter koji dolazi na nase trziste... Masina provjerena talijanska Franco-Morini...

Inace Fym je kupio i Sachs tako da ipak drze do sebe i svog ugleda...

www.beta-moto.hr za vise informacija o gore navedenom proizvodjacu i modelu skutera...  (y)
 
Neces nikada niti moci usporedivati istocnjake sa talijanima ili japancima. Isti kurac je u auto industriji Kada ce npr. Hyundai biti bolji od Bmw-a ? NIKAD !!!!  Ono sto je svabo za auto industriju,to je talijan za skutere....odnosno japanac za motocikle ! Ovo sve ostalo je stvar necijih mogucnosti ...
 
bmw m 5 said:
Neces nikada niti moci usporedivati istocnjake sa talijanima ili japancima. Isti kurac je u auto industriji Kada ce npr. Hyundai biti bolji od Bmw-a ? NIKAD !!!!  Ono sto je svabo za auto industriju,to je talijan za skutere....odnosno japanac za motocikle ! Ovo sve ostalo je stvar necijih mogucnosti ...

Hyundai je već godinama bolji od bmw-a.  je si ćuo kad da je diferencijal otišo na Hyundaiu? ja nisam, a na bmw-u sam vidio i kako to izgleda. sramota da na takom autu ode tak šta
 
:LOL: :LOL: :LOL:...eh stari moj.....sta sam se narastavljao mjenjaca od accenta....getz-a....atos-a.....santa-fe-a.....Ajd pogodi gdje radim ? Sve je receno....I....btw....imam bmw m 5 linija e-39...2001 godiste....sa 125.000 km...Bas si nasao bmw-ove mjenjace i diferencijale za usporedivati sa koreanskim. Sorry na off-u... :mrgreen:
 
ja ti kažem samo šta sam ja vidio na bmw-u, a to se na takom autu za moj pojam ne smije desit
 
lucky_boy said:
Pozdrav! Planiram kupiti skuter i imam par nedoumica.Citao sam clanak na svijetskutera u kojem se opisuje TGB Jet Fighter. Pise tamo da "solidno ubrzava", pa me zanima koliko to solidno? Tko ga je vozio(valjda ima takvih  :D, koliko je zadovoljan? Da li se Jet Fighter moze usporediti sa SYM-om Jet 50 po ubrzanju i maksimalnoj brzini, koja je razlika, koji je bolji? Zanima me i koliko Jet Fighter "zaostaje" za Runnerom 50 i NRG-em?

Unaprijed hvala, pisite

1. Nemoj kupiti skuter!
2. Ako si već zapeo onda derbi gp i speedfight
 
tgb je glupost jer ide 65 a pokazuje 100 i take gluposti najbolje ako nemaš para kupi polovnu gileru runner ili piaggio energi to ti je moja preporuka a kaki tgb
 
Pa o tome se radi.....kineza....niti mrtav !! Tajvanca....niti ziv !!  :LOL: Go...Honda !! Go !!
 
kakvih ovdje ima komentara ajme...bolje da ne komentiram...al ocu

svi ste vi vidim neki opaki tuneri...

ja sam vozio 2 godine SYM Jet i doslovno sam mu dusu vadio i nikad ali NIKAD me nije iznevjerio...prodo sam ga i uzet cu Lunu vision...ne radim puno km a cijena nije prelosa a motor ima bolji dizajn od vecine motora na trzistu...zato pssst i idite svi vi pametni kopat nos negdje iza štale
 
Evo danas sam vidio Jeta uzivo---prelijep skuter, meni barem ljepsi po izgledu od NRG-a. Samo mi se nesvidja kod njega zadnji blatobran ostalo po izgledu sve super.
 
bmw m 5 said:
Neces nikada niti moci usporedivati istocnjake sa talijanima ili japancima. Isti kurac je u auto industriji Kada ce npr. Hyundai biti bolji od Bmw-a ? NIKAD !!!!  Ono sto je svabo za auto industriju,to je talijan za skutere....odnosno japanac za motocikle ! Ovo sve ostalo je stvar necijih mogucnosti ...

Franco morini je kupljen od istocnjaka ali je to franco morini a ne xiu miju briju...

BTW japanska autoindustrija je kvalitetnija i modernija od europske i njemackih giganata BMW-a, Audia, Mercedesa, VW-a...  (y)
 
Mi opaki tjuneri ?? A ti vidim izigravas nekog moto-isusa ? Govore ti ljudi koji iza sebe imaju DVADESETOGODISNJE iskustvo u popravcima i prodaji motocikala i skutera..... I sad se tu nades ti koji je do jucer vozio tomos automatca....i naravno SYM... E stari moj,kada se budes nasarafio i naprodavao motora kao neki sa ovog foruma,onda bi mogao imati argumenata. Pricas jos o dizajnu ? :LOL: Daj....molim te....gdje ti zivis ? Izgleda da ti nista drugo osim syma nisi ni vidio u zivotu. Svasta........
 
Uj koje svade pa kada pogledas sa realne strane i jedan Hyundai ima aute koji se ne kvare i voze bez problema a naravno ima i ljudi koji su izludili sa svojim hyundaijima isto tako i BMW i Audi isl.
Ako na nekom autu rikne getriba hebi ga popravis i vozis dalje osim ako nemas Citroena kojem je pazi sada citiram mehanicara iz Auto Luke
" Pa to vam je normalno da se diferencijal razleti na 70 do 120 tisuca "
Naravno st vari koje sam mu odgovorio nisu primjerene ni za rotten , a isto tako Tomic tvrdi mom sefu da je normalno da Bmw M5 ima vode u faru Halo pa jos malo i covijek bi mogao sarane uzgajati u faru

O cemu pricamo svi novi auti su smece jedan veci od drugoga i bmw i mercedes su propali skroz u kvaliteti i nisu to vise firme koje su to nekada bile svaka cast ljudima koji nemaju problema sa svojim vozilima i zelim im jos puno km

 
Makki said:
Uj koje svade pa kada pogledas sa realne strane i jedan Hyundai ima aute koji se ne kvare i voze bez problema a naravno ima i ljudi koji su izludili sa svojim hyundaijima isto tako i BMW i Audi isl.
Ako na nekom autu rikne getriba hebi ga popravis i vozis dalje osim ako nemas Citroena kojem je pazi sada citiram mehanicara iz Auto Luke
" Pa to vam je normalno da se diferencijal razleti na 70 do 120 tisuca "
Naravno st vari koje sam mu odgovorio nisu primjerene ni za rotten , a isto tako Tomic tvrdi mom sefu da je normalno da Bmw M5 ima vode u faru Halo pa jos malo i covijek bi mogao sarane uzgajati u faru

O cemu pricamo svi novi auti su smece jedan veci od drugoga i bmw i mercedes su propali skroz u kvaliteti i nisu to vise firme koje su to nekada bile svaka cast ljudima koji nemaju problema sa svojim vozilima i zelim im jos puno km

živio govornik (y)
 
Evo kupio sam polovnog runnera. Siva boja, 12.mj.2005.g. Nikad padano vidio sam ga, lijep je motor. Skinite blokade, kaze lik da ide 80 s njim koji ima 85 kg. Ima i elektronsku blokadu, registracija do 2.mj 2008.
Sta mislite kolika je cijena takvog skutera? Zanima me da znam dal sam dobro prosao.
I koliko idu vasi runneri?