Par pitanja za Gileru 125

tborzic

Member
Dakle imam prinovu, Gileru rrt 125 (moj prvi "ozbiljan" motor), i uglavnom je sve ok - osim.. (uvijek ima neko ali..):

- elektricno paljenje. Sad je na motoru magnet bez zubiju na statoru tako da se anlaser nema hvatati na sto, pa ga palim na kurblu. Dakle, pitanje br 1. zna li neteko gdje nabaviti doticnu spravu (magnet)? Koliko ja znam, isti je kao i na Gileri MX, tog godista ('88).

- pitanje br 2. : kod elektricnog paljenja treba postojati i nekakav relej koji zapravo i starta anlaser. Kod mene toga nema, a pitanje je - moze li od bilo kojeg motora (Yamaha DT npr.) pasati na moj, da li su ti svi releji isti? Koja je tu nazivna struja?
Hvala,
Tomislav
 
O, izvrsno, dobra vijest u ovo kisno jutro. Ajde molin te posalji mi broj mobitela na [email protected] (kasnije mozemo pric na neku "normalnu" e-mail adresu, ovo mi je radi spama). O lovi bi prica priko telefona jer me zanima u kakvom je stanju magnet (tj. njegov zubi) i ako mi mozes procitat sto tocno pise na magnetu? Vidim da si iz Segeta, to mi je skroz ok. Prije nego se odusevim (naime doma imam 2 magneta koji mi ne pasu, jedan jer im 6 polova, drugi jer mu nije promjer dobar), volio bi te cuti.


Hvala,
Tomislav