parking na putovanju

c2h5oh

Active member
kako to vi rjesavate? znaci neki put od 10-ak dana sa time da se 2-3-4 dana ostaje na jednom mjestu. jel trazite parking (hotela, hostela, apartmana) ili ostavljate bajk na cesti?
 
pitaj na recepciji hotela jel imaju neko manje skrovitije mjesto da parkiras motor....
frend ima hotel i po ljeti redovito dolaze bajkeri i motore ostavljaju u haustoru koji je u sklopu hotela ali je skriven od mogućih "znatiželjnika"
 
Jao materijala za brisanje!  :(

c2h5oh said:
kako to vi rjesavate? znaci neki put od 10-ak dana sa time da se 2-3-4 dana ostaje na jednom mjestu. jel trazite parking (hotela, hostela, apartmana) ili ostavljate bajk na cesti?

Preopćenito pitanje, ovisi o zemlji, gradu, kvartu...

Nekad obavezno tražim da hotel ima garažu, nekad je OK i haustor, nekad parkiram na ulici.

Uz H.I.S.S. (blokada motora), alarm, disc lock, a ponekad i lanac ne brinem. A ni motor više nije tako nov...
 
grad je Rim, nece biti hotel vec hostel. ali nije samo Rim jer i do tamo treba doci ;)
cisto sam opcenito pitao da znam dal ce me blijedo gledati kad pitam za parking :D
 
U Italiji ne ostavljaj motor na ulici nego ga spremi u cuvanu garazu
 
Auuuu , Italija zemlja lopova , prijatelj otisao pogledati Vatikan - nabio lanac i blokirao diskove . Kad se vratio nema makine i nitko nije nista vidio ( otprilike nekoliko tisuca vjernika koji su prosli pored).Po svemu sudeci digli mu makinu na prikolicu.Zato samo u GARAZU ZAKLJUCANU
 
c2h5oh said:
eto vidis to mi treba :D ovakva informacija XD

cek malo. pa nit sa alarmom da ga ne ostavim na cesti?? pa kak ti ljudi zive onda?


Ma kakvi alarmi....

na svakom koraku imaš čuvanih parkirališta..večinom podzemna(nadzemna), čak sa podzemnim autobusnim terminalima..prvi sat dva su papreni ali kada ideš na cjelonočnu(cjelodnevnu) opciju ispadne puno povoljnije....uglavnom koliko god platio nije puno ako ujutro želiš ugledati svog ljubimca(ipak je to bella Italija :wink:)....

imaš i opciju odsjedanja u privatnim apartmanima ili kampovima sa bungalovima što je 15-20 minuta vožnje od centra, u tom slučaju ti je motor ili do vrata sobe(bungalova) ili na privatnom ograđenom parkiralištu....

sve ostalo zaboravi :LOL:
 
sad ste mi malo dali za misliti jer ja u 7 mj idem  na siciliju.......
 
vlais ng said:
sad ste mi malo dali za misliti jer ja u 7 mj idem  na siciliju.......

Nermas se sto mislit nego motor navecer spremaj u neki sigurni prostor Btw juzna italija je puno gora od sjeverne sto se tice lopovluka  :wink:
 
prilikom odabira mjesta za spavanje, parking je obavezan... ja mogu spavati i na podu...:)
 
vickodu said:
U Italiji ne ostavljaj motor na ulici nego ga spremi u cuvanu garazu

ja sam ovo ljeto bio dva tjedna u Italiji ( točnije, od Ancone do Pise, pa na Korziku, i zatim na Sardiniju, i istim putem natrag )...
dakle, srednja Italija + otoci...
i išao sam sam, spavao sam isključivo po kampovima ili na divlje ( jedno tri noći, negdje uz cestu )...
i prije puta sam puno mislio kako organizirati osiguranje bike-a ( lanac, alarm, otrovni pauk na sjedalu, jato zmija oko njizi )...
ali sam shvatio da bi to bilo dodatno opterećenje - i odlučio sam vjerovati u najbolje  :shock:

otprilike pola od ta dva tjedna sam proveo po manjim talijanskim mjestima, selima i gradićima ( Urbino, San Leo, Assisi i sl. ), i svakodnevno bih negdje došao i parkirao bike što bliže centru - gdje bi mi murija rekla da se smije...
bilo je ljeto, a ja sam se vozio u kožoj jakni... vruće ko pas...
na motoru imam veliki kofer i dvije bisage... vrijednije stvari ( alat, obleka, knjige... ) bi bili u koferu, a klopa, prljavi veš, wc papir, štrik za veš bi ostali u bisagama...
šator i vreća bi također bili zavezani kraj kofera...
i u razgledavanje bi krenuo s kacigom i jaknom - dok se nebi propisno oznojio i ostavio ih u prvom bircu uz molbu da mi ih pričuvaju...

nije mi nestala ni jedna sitnica...

istina, motor je bio vrlo mali i jeftin - Kymco Zing, pa ga možda zato nitko nije pipnuo...

za jug Italje sam čuo da je zeznut... frend je bio na Siciliji s društvom, i kad su policajku na raskršću pitali gdje je sigurno ostaviti motor rekla je ' možete tu sa strane parkirati, ja ću pripaziti '...

evo, ovo je moje limitirano iskustvo...
 
Moje univerzalno pravilo je, u velikim gradovima trazi cuvani parking, u malim mjestima ili selima moze bilo gdje.
Naravno ovdje ima nijansi, nije isto biti u Oslu ili u Napulju. Isplati se platiti i koji euro vise, mir u glavi je najbitniji.
Podsjeca me kad sam svojevremeno trazio smjestaj u Amsterdamu i na recepciji svakog motela bi me docekao isti odgovor "Well, it's generally safe but you know, this is Amsterdam". A paranoja raste i raste.... :mrgreen:
 
Doido said:
Moje univerzalno pravilo je, u velikim gradovima trazi cuvani parking, u malim mjestima ili selima moze bilo gdje.
Naravno ovdje ima nijansi, nije isto biti u Oslu ili u Napulju. Isplati se platiti i koji euro vise, mir u glavi je najbitniji.
Podsjeca me kad sam svojevremeno trazio smjestaj u Amsterdamu i na recepciji svakog motela bi me docekao isti odgovor "Well, it's generally safe but you know, this is Amsterdam". A paranoja raste i raste.... :mrgreen:

Potpisujem  (y)

Ionako na svojim putovanjima što je veći grad - više ga zaobilazim  :mrgreen:
 
cijeli put koji smo prosli po gradovima europe nije bilo nikakvih problema,
u Parizu ostavljan u kampu po cijeli dan i stvari i motor,
isto tako i u kampu u Amserdamu (tak i tak su svi upušeni kao šunke) :LOL:
ali sto se tice Italije ni u ludilu a pogotovo sto si blize jugu
tam ti odnesu i stup za koji si vezao i dva kvadrata asfalta ispod :shock:
pogotovo ako si stranac

SUPER JURA ima najbolju logiku. (y)

 
Proslo leto bio u Italiji 12 dana. Od Bara do Venezie sa Sicilijom.
Spavao po privatnim kucama, za pare naravno... Motor se ubacuje u garazu ili nesto sto ima vrata sa katancem. U veneciji ubacio ga u vesernicu za susenje posteljine. Sigurnije je.
U Rimu garaza za skoro 2 dana  36sati 15E. Mirno spavao.
Za Napulj su mi Italijani rekli da ciste sve oko ispod i iznad motora.
Na Siciliji izbegavaju da diraju strance kao losa reklama za turizam?!?! OK ali sam bio u garazi dva dana. Za svaki slucaj. Oprez je majka sigurnosti.
 
Oprez je majka sigurnosti. (y)
Dobi osi najbolje savjete