Parkiralište za motocikle i mopede u Kutini

Status
Not open for further replies.

dkarolj

New member
Eto jedna dobra vijest  (y)

Na inicijativu MK Vilenjaci iz Kutine, Prometna policija Kutina u suradnji sa Gradom označila je nova parkirna mjesta namjenjena isključivo za motocikle i mopede. Parking mjesta nalaze se na Trgu Kralja Tomislava kod „Vile Kutinske“ i u Dalmatinskoj ulici.
„Akcija je pokrenuta prošle godine i uspjeli smo je odraditi. Sada smo svim motociklistima osigurali uvjete za zakonsko parkiranje njihovih vozila“ kazao je načelnik Prometne policije , Vjekoslav Štingl.
„Parkirna mjesta su besplatna i rezervirana su samo za motocikliste i ovo može poslužiti kao primjer ostalim gradovima kako da riješe problem parkiranja u svom gradu.“- kazao je Vladimir Kroupa predsjednik Moto kluba Vilenjaci iz Kutine.

http://www.kutina.hr/Naslovnica/Onlinevijesti/tabid/139/ArticleId/7656/oamid/519/Default.aspx
 
vrlo lijepa inicijativa...  (y)

a još bolje rješenje ...  :mrgreen:
 
dkarolj said:
Eto jedna dobra vijest  (y)

Na inicijativu MK Vilenjaci iz Kutine, Prometna policija Kutina u suradnji sa Gradom označila je nova parkirna mjesta namjenjena isključivo za motocikle i mopede. Parking mjesta nalaze se na Trgu Kralja Tomislava kod „Vile Kutinske“ i u Dalmatinskoj ulici.
„Akcija je pokrenuta prošle godine i uspjeli smo je odraditi. Sada smo svim motociklistima osigurali uvjete za zakonsko parkiranje njihovih vozila“ kazao je načelnik Prometne policije , Vjekoslav Štingl.
„Parkirna mjesta su besplatna i rezervirana su samo za motocikliste i ovo može poslužiti kao primjer ostalim gradovima kako da riješe problem parkiranja u svom gradu.“- kazao je Vladimir Kroupa predsjednik Moto kluba Vilenjaci iz Kutine.

http://www.kutina.hr/Naslovnica/Onlinevijesti/tabid/139/ArticleId/7656/oamid/519/Default.aspx
Kaj ovo boldano znači ak nisi parkirao na označenom mjestu da si u prekršaju i mogu ti skeljit kaznu. Uopće ne bi bilo čudo.  :x
Uostalom svi znamo da je parkiranje motora strahovito velik problem i da je potrebna posebna infrastruktura  :LOL:
 
:palacdolje:  ovakve ideje vode samo ka tome da se uvede i naplata parkiranja za motore, dajte malo manje onoga "pa neka vide i u drugim gradovima"
 
Da, pogotovo u sisačko-moslavačkoj županiji gdje je murija poznata kao "susretljiva" !!!!!
 
GIXER said:
Da, pogotovo u sisačko-moslavačkoj županiji gdje je murija poznata kao "susretljiva" !!!!!

U Kutini MK Viljenjaci i PP prema mojim saznanjima imaju jako dobru suradnju i provode zajedničke akcije tipa «Bikeri, prijatelji prometa», «Kaciga je zakon» http://www.vilenjaci.hr/files/novosti/mup/suradnja_sa_pp_kutina/suradnja_sa_pp_kutina.html , a i nisam primjetio da nisu susretljivi.

Za Sisak ne znam.
 
legajuana said:
:palacdolje:   ovakve ideje vode samo ka tome da se uvede i naplata parkiranja za motore, dajte malo manje onoga "pa neka vide i u drugim gradovima"

U Kutini je uvedena naplata parkiranja, a za motore se ova parkirna mjesta ne naplaćuju i svi bikeri i skuteraši mogu besplatno u centru grada parkirati svoja prometala. Koliko vidim išlo se na ruku jer su mjesta udaljena 5-10m od birceva gdje su se inače pokraj stolova parkirali motori.

Po meni je uredu da se uvede malo red i svakako je inicijativa super, a isto tako se nije išlo zarađivati na bikerima, već im je to postavljeno besplatno.  (y)
 
pusti ti to....  dođe cica na kolica....
Gle, mi u Riejci imamo isto označena mjesta za motore, besplatna naravno, ali uvijek je više motora nego par. mjesta, to je neizbježno.
Moje mišljenje je da motor parkiran bez bahatosti i malo zdrave pameti, ne smeta nikome, pa čemu onda nagrđivati šetnice?
S druge strane, ako netko motorom uđe u pješačku zonu ili parkira na "nenormalnom" mjestu definitivno treba zaraditi kaznu bez mogućnosti žalbe.
 
Lako moguće, a kad počne naplata parkinga počet će i kažnjavanje nepropisno parkiranih motora.  :palacdolje:
 
U Čakovcu ima od prošlog ljeta nekoliko označenih parkirališta uz sami centar grada
i nema nikakve naplate, a zasada nema niti govora da se uvede naplata za ta
parkirališta    (y)
 
u Rovinju ima na par strateških mjesta parkirališta za motore, mislim da su označena prije 2-3 godine i nitko još nije pomislio na nekakvo naplaćivanje. Zato brutalno naplaćuju za aute pa kompenziraju valjda  :mrgreen:

A gdje da netko stavi na motor parkirnu kartu? Jedino ona shema s SMS-om
 
Slažem se sa svima, sve je moguće u budućnosti. Najbolje malu diverziju s tablicom napraviti da je skinemo kad parkiramo. Što je sigurno, sigurno je.
 
I u Zagrebu ima ucrtanih mjesta za motore, i ako se netko parkira blizu tih mjesta u pješačkoj zoni, odnesu ga paukom. :palacdolje:
A i siguran sam da će kad - tad uvesti naplatu na tim mjestima.
Tako da ucrtana mjesta za motore imaju bar isto toliko nedostataka koliko i prednosti.
 
Nažalost nigdje nije baš pretjerano sjajna situacija što se tiče parkinga motocikala, ali tako je kretalo i s autima, prvo uvesti red, pa nakon nekog vremena naplata, iskreno se nadam da neće tako biti i s motorima.
 
Kod nas su prije par godina napravili parking za motore i nije se nista naplacivalo ali su zato ove godine poceli naplacivat kazne onome ko nije na parkingu  :mrgreen:
 
i pauk diže motore,a što je to smiješno  :palacdolje:
 
A parkinzi su toliki da nemoze parkirat 10 % motora  :palacdolje:
 
Status
Not open for further replies.