PC tema

Molim pomoć.

Godinama koristio Corel Draw X7 sa web polica. Aktivirao ga sa nekim aktivatorima kaj se dobilo ja mislim.
U međuvremenu napravio parsto .cdr datoteka i sad mi program odbio suradnju. XD
Javlja da je invalidni ključ, nudi 50% off za kupovinu licence i tak.

Mislio sam da se lecenca treba plaćati svaku godinu za aktualnu verziju, a ne da program uvijek radi samo se ne updatea kad istekne. Ako ju obnavljaš, uvijek si up to date sa softwareom.
Tak da mi je počelo igrati i to.

Al dal ima neko prije toga neko rješenje? Neku verziju sa polica koja radi?

Ne znam koliko mi X7 više igra jer koliko god i uninstalirao i sve po svuda pobrisao, on 17 icu i dalje prepoznaje i odmah mi nudi samo to plaćanje. Mogu radit i inportat. Al nemrem sejvat, exportat, niš.
Stavio neki X6, al s njim nemrem otvarat cdrove jer su mi svi spremljeni samo za x7. Dakle treba bar X8.

Aj nek neki softwareaš pomaže pliz. XD
imaš

CorelDRAW Graphics Suite 2023​

za 780 € jednokratno - ne znam da li se baviš profesionalno crtanjem ili samo iz neke trenutne porebe. Ako ti treba za neki brzi posao licenca ti je 30€ mjesečno.
Za to što corel radi mislim da je cijena ok. nekad imaju i popuste po 15 - 20 % na tu cijenu pa vrebaj malo.
nemoj kupovati kod naših dilera jer je tu najskuplje.
 
Lijepo molim za pomoć/savjet!
Potpuno sam izgubio audio na pc-u. Komp uopce ne prepoznaje ni zvučnike, ni obične slušalice, ni bluetooth sluske. Pretražio sam cijeli google i probao
sve moguće savjete, od zamjene drivera do čeprkanja po registriju i raznim servisima, ali jednostavno zvuka nema. Koristim externalnu zvucnu od Creative-a i 5.1 Creative zvučnike. Na pc-u su win 11. Probao bih izbječi reinstalaciju windowsa, ako je moguće. Ako netko ima kakav prijedlog, bio bih zahvalan.
 
Pokušaj i safe mode pa vidi jel tamo išta radi.
Također dolje u tražilicu u taskbaru upiši services, pa idi dolje na Windows audio - desni klik, restart.
 
Lijepo molim za pomoć/savjet!
Potpuno sam izgubio audio na pc-u. Komp uopce ne prepoznaje ni zvučnike, ni obične slušalice, ni bluetooth sluske. Pretražio sam cijeli google i probao
sve moguće savjete, od zamjene drivera do čeprkanja po registriju i raznim servisima, ali jednostavno zvuka nema. Koristim externalnu zvucnu od Creative-a i 5.1 Creative zvučnike. Na pc-u su win 11. Probao bih izbječi reinstalaciju windowsa, ako je moguće. Ako netko ima kakav prijedlog, bio bih zahvalan.
Jel imaš integriranu zvučnu na matičnoj ploči? Ako imaš probaj preko nje. Dodatno ako imaš, možda kod nekog update-a ti je sustav aktivirao tu zvučnu karticu (na ploči) pa zato nemaš zvuk jer ju windowsi "puštaju" preko nje.
 
Hvala obojici na odgovor! 👍

@Author
Probao sam restart-ati Windows audio i ništa

@StatusQuo
Matična je Asrock h419m-hdv i ima Realtek (ALC887 Audio Codec).
Probao sam spojiti zvučnike direktno u komp tj. u matičnu i isto ništa.
 
Nema problema, probaj u biosu disable-at taj realtek. Nešto ovako bi trebalo biti,
Probao nekoliko puta, nažalost i dalje "no audio device is installed"
Mislim da je to bio zadnji pokušaj pred win reinstall. Hvala ti još jednom na savjetu! 👍 Iako nisam uspio riješiti problem, barem sam nešto naučio...
 
Pokreni CMD (desni klik - As Administrator) i upisi sfc /scannow pa lupi enter. Pusti da odradi svoje i rebootaj.
 
Još nisi stavio windowse? Ne znam kolko si u tom svijetu, ja bi probao linux sa usb live boot iako nezz, izgleda ili je zvucna ili maticna otpjevala svoje.
 
Još nisi stavio windowse? Ne znam kolko si u tom svijetu, ja bi probao linux sa usb live boot iako nezz, izgleda ili je zvucna ili maticna otpjevala svoje.
Hmmm.. pc normalno radi, na device manager-u je sve ok, svi driveri update-ani i sve radi, usb portovi prepoznaju sve kaj uštekam, jedino ne ide audio. Koristim ext zvučnu i windowsi ju prepoznaju u device manager-u pod Sound, Video... ,ali u settings-ima "no audio device installed". Isto je i kad pokrenem bluetooth slušalice. Sistem ih prepoznaje kao konektane, ali nema zvuka. Probao sam i zvuk poslati hdmi kablom na tv, slika super, tona nema... Sve sam probao, tako da ću ići na reinstalaciju windowsa, pa onda vidjeti što će se dogoditi...
Hvala vam na savjetima! 🤗👍