PETRINJA- VUKOVAR- PETRINJA

maredm1

Member
Odluka o posjeti Vukovaru već nam se neko vrijeme mota po glavi, jer ga ni supruga ni ja nismo nikada posjetili. S obzirom da je u ovo vrijeme gužva na svim cestama prema obali, odlučili smo se konačno za Vukovar.  Krenuli smo u 9:45 iz Petrinje, kako nismo imali puno vremena (morali smo se vratiti isti dan) išli smo autoputom do Slavonskog Broda, pa magistralnom cestom do Osijeka. Kako nam je Osijek bio ovoga puta samo usputna stanica, tako se nismo dugo ni zadržavali. Klopali smo u McDonaldsu, poslikali nekoliko slika

 
i nastavili dalje ka Vukovaru.
Prije ulaska u sam grad došli smo do sela Trpinja, meni poznatog sela po groblju tenkova tu je i spomenik generalu Blagi Zadru.
 
Do Vukovara je bilo još par kilometara, zanimalo me kako će grad izgledati, sve one slike s televizije od izvještavanja tijekom rata polako su nam se počele vraćati. Grad „heroj“ je još uvijek jako devastiran,  posebice stara jezgra vjerojatno su vlasnici davno otišli tko zna kud. Parkirali smo se uz vodu i odlučili se osvježiti uz hladno, ali bezalkoholno pivo u restoranu na Dunavu. Za vožnju brodom nismo imali vremena, pa smo samo otužno gledali sretnike kojima je to vrijeme dopuštalo.  S terase restorana vidljiv je vodotoranj nama svima poznat iz  „Dnevnika“ tijekom rata.
 
Par slikica panorame Slavonije ravne.

Već smo u stisci s vremenom, pa nam je najbrži put doma bio preko Vinkovaca do Županje pa na autocestu za Popovaču.
Nakon prijeđenih 580 km došli smo doma zadovoljni i umorni.
 
vidim da ste slikali spomen dom...nadam se da ste obišli i spomenik....
 
svaka cast, bas lepa runda. Uvijek nam je Hrvatska na kraju nekak daleko, a sve je tu i zbilja se ima kaj vidjet!
Super runda! (y)
 
Kolega svaka čast! Lijepa tura  (y)

Slike su fantastične  (y) (y) (y)

Zakaj me nisi zvao da idem s tobom  :misli:
 
maredm1 said:
Prije ulaska u sam grad došli smo do sela Trpinja, meni poznatog sela po groblju tenkova tu je i spomenik generalu Blagi Zadru.
Ne bih kvario temu ali samo istine radi valja reći da Trpinja nije poznata po groblju tenkova, možda samo po mjestu polaska istih, a ulica Trpinjska cesta u gradu Vukovaru je poznata kao groblje tenkova, te se u istoj nalazi i spomenik generalu Blagi Zadri. Slično je ali bitno različito. :wink:
Putovanje i slike  (y)
 
Gvozdeni said:
Ne bih kvario temu ali samo istine radi valja reći da Trpinja nije poznata po groblju tenkova, možda samo po mjestu polaska istih, a ulica Trpinjska cesta u gradu Vukovaru je poznata kao groblje tenkova, te se u istoj nalazi i spomenik generalu Blagi Zadri. Slično je ali bitno različito. :wink:
Putovanje i slike  (y)


Hvala na pojašnjenju! (y)
 
stvarno hvale vrijedan put i sa moje strane respect
samo jedan mali dodatak,slijedeći put ako budete dolazili u Vukovar bilo bi mi drago da se javite pa da popijemo piće zajedno
puno pozdrava od coyote-a iz mk-barabe