Petrova gora

tvigi

Active member
Kad danas ugledah kroz prozor sunčan dan, a bilo je  već pospanih 12 sati....... :021: je bila prva pomisao.
Kud se odpeljati, a gdje nisam bio već nekoliko puta, a da nije daleko :misli:

:idea: Petrova gora.

Oblačenje na brzinu i pali...pilu :mrgreen:

Gas prema Rakovom Potoku.Lijevo za Kupinečki Kraljevec, Pisarovina, Lasinja, G.Čemernica i do Topuskog. Tu me :shock: koliko je automobila sparkano u toplicama..... škvadra se kupa.....uživa.....
Tu smo ''drapili'' pizzu i žuju.

Dalje prema Gvozdu. Sa glavne ceste u Ključar pa prema spomeniku. Imam malo makadama kroz šumu,....dobar .:mrgreen:

Kod spomenika za čudo, ima ljudi. Par automobila, i nešto biciklista. Spomenik je u derutnom stanju i šteta je da nije obložen '' nećim'' da dalje ne propada. Ulaz je zatvoren, ali ima rupa kroz koju se svi, ali baš svi, kroz nju provlače...ulaze u obijekt. Tu ima nekoliko slijedova stepenica. Za mene u kondiciji, butine se napumpaše u enormnom opsegu.
S vrha spomenika puca pogled...... :mrgreen: Lijep prizor, vrijedan stepeničastih muka :mrgreen:

Nakon zadržavanja na ''vidikovcu'' uputili smo se prema bolnici. Kad tamo rampa. Jbg, idemo pješice. Kaj mi je to trebalo....bil sam mokar kao miš. Kad odjednom, spuštaju se dvoje na štromu.....mislim si ....od kud ovi. pa dole je rampa, nebudu mogli.... :misli: Bogme su mogli. Bilo me sram kud su prošli, a ja lapan ....na noge.

Bolnica kao i sve drugo, devastirano. Uz cestu smo našli sunčanica, turčina i jednog smrčaka :mrgreen:
Btw, sve su se gljive razbucale do doma.

Povratak preko Vojnića, Tušilović, stara Karlovačka i ZG.

Na kraju točenje na OMV-u u Samoborsko,j od kuda smo i krenuli. Točno 202km.

Da rezimiram. Asfalt i cesta do jaja. Ima dionica koje su nedugo popeglane. Cesta prazna. Fino, laganini....kroz šumu....lijepa jesen.....super.

Toplo preporučam.
 
kako si došal na krov?? :misli:
ja sam prije koji mjesec bio i došao sam po stepenicam do kraja...do nekih vratiju di pise HRT i dalje nije bilo prolaza prema vrhu
 
istipa622 said:
kako si došal na krov?? :misli:
ja sam prije koji mjesec bio i došao sam po stepenicam do kraja...do nekih vratiju di pise HRT i dalje nije bilo prolaza prema vrhu

Ako ti iz DR ne znaš kako gore doć, onda kvragu...vrata su razvaljena već neko vrijeme, ja sam zadnji puta bio gore u maju i bila su razvaljena, ali su zato kamere po svuda
 
Ne, to nisu ta vrata. Imaš vrata koja su bila gore, željezna, bilo je zavareno, ali je sve odvaljeno.
Ova vrata na slici su prostorija do.
 
Nisam previše obračao pažnju, uglavnom na kraju su željezne stepenice koje vode na sami vrh. Da, ima neka prostorije, a na vratima piše HRT