Peugeot s elektroničkim ubrizgavanjem se gasi na nizbrdici i na semaforu.

imenom

New member
Pozdrav svima. Imam Peugeot Kisbee 50cc Euro 4 skuter iz 2019. godine s elektroničkim ubrizgavanjem. Nažalost, u mom gradu nema nikoga tko može održavati Peugeot skutere, pa sam morao brinuti o svemu sam. Tijekom zamjene svjećice, slučajno sam oštetio navoj svjećice.

Nakon što sam dobio glavu natrag od tokara, ponovno sam postavio staru brtvu glave koja je napravljena od metala. Međutim, namazao sam je uljem koje koristim za skuter (ne znam je li to dobro ili loše). Također sam podesio lanac paljenja. Od tada se borim da skuter radi glatko kao prije.

Napravio sam video (kliknite na ovaj tekst da biste vidjeli video) [1:46] koji pruža detaljno objašnjenje onoga što se događa kako bi bolje razumjeli situaciju.

Pokušao sam podesiti senzor položaja papučice gasa (o njemu ovisi koliko ce kompjuter davati goriva) i tijekom ispitivanja redovito sam cistio senzor kisika (lamda senzor). To mi je omogućilo praćenje da li se mješavina goriva kreće prema bogatoj ili siromašnoj smjesi. No, i dalje se isto događa svaki put, kada je mješavina goriva bogata, ima bolji ler, ali svjećica i senzor kisika postaju vrlo prljavi.

Moram napomenuti da je skuter imao gubitke iskre prije mog pokušaja popravka ali se nikada nije gasio i ovaj skuter ima samo 8000 kilometara. Vozio sam skuter u ovom stanju gotovo 100 kilometara i ne čini se da motor trosi ulje.

Hvala svima koji su voljni pomoći u dijagnosticiranju ovog skutera.