Peugeot Speed Fighter 100cc

Speed Fighter

New member
Ljudi sta mislite o Speed Fighteru???
 
da bi mu bio red da se predstavi tam di treba :palacdolje:
 
Speed Fighter said:
Ljudi sta mislite o Speed Fighteru???
Sačekaj da ovu temu vidi rednyaW, on ti voli peugeut. Bude ti on sve objasnio kaj te zanima.
 
Karabaja said:
Sačekaj da ovu temu vidi rednyaW, on ti voli peugeut. Bude ti on sve objasnio kaj te zanima.

a jos bolje ti je da mu posaljes PP pa ti on sve u detalje objasni 8)
 
i ne zove se Speed Fighter, nego Speedfight
To je klasa za Francusko tržište, jer to tamo ima neku potku u zakonu(tih 100 ccm). U nas je sve preko 50 u istom košu tako da kad kupiš 100-ku u stvari imaš nešto slično 50-ici s kitom, ali još ti treba A1 kategorija da možeš to vozit. Ukratko, skuplje i treba ti dozvola. Posebno pripazi na onu "revolucionarnu" prednju vilicu kojoj samo par ljudi u RH zna pošteno promjenit manžetnu koja puca kad joj se prohtije.
 
)/(&"&()/()  )="/)(()"(#/"(=) 89()"(/(" I TEBI I SPEEDFIGHTU!!!!!!!!!!!!!!!!!1  :x :x :x :x


v?=*=?"&%%$"%&/" ISUSA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

JEBO TE SF DA TE JEBO...  DRITO SA ANTI DIVE VILICOM!!!!!!!
 
joke said:
i ne zove se Speed Fighter, nego Speedfight
To je klasa za Francusko tržište, jer to tamo ima neku potku u zakonu(tih 100 ccm). U nas je sve preko 50 u istom košu tako da kad kupiš 100-ku u stvari imaš nešto slično 50-ici s kitom, ali još ti treba A1 kategorija da možeš to vozit. Ukratko, skuplje i treba ti dozvola. Posebno pripazi na onu "revolucionarnu" prednju vilicu kojoj samo par ljudi u RH zna pošteno promjenit manžetnu koja puca kad joj se prohtije.

slazem se, osim ako ga ne dobivas po super extra dobroj cijeni  :?
 
joke said:
Posebno pripazi na onu "revolucionarnu" prednju vilicu kojoj samo par ljudi u RH zna pošteno promjenit manžetnu koja puca kad joj se prohtije.

Ovo je kvar sa kojim se nisam susreo u svoje 2 godine radnog iskustva u Peugeotovom servisu.
 
Speed Fighter said:
Ljudi sta mislite o Speed Fighteru???

Mislimo da trebas pogledati kako se skuter zove, jer se ne zove "speed fighter".

Inace, 9ks 2T masina koja kod normalne voznje trosi kao ~50ccm skuter, ali kod zivlje moze popiti gotovo
duplo (5,5-6.0L). Skuter ubrzava znatno bolje od 50ice sto je i logicno jer je gotovo duplo jaci a svega 5kg tezi.

Recimo da 100tka uhvati 60km/h otprilike za onoliko vremena koliko 50ici treba za 30km/h.
Prilicno ziv do 80km/h, nakon toga ubrzanje rapidno opada.
Maksimalna brzina uglavnom izmedju 95 i 100km/h.

Ovjes osrednji, serijske gume lose, kocnice izvrsne, cijena (novog bez akcija) previsoka.
Tako nekako.
 
Rađe uzmi 50cc skuter neki (npr. sr, nrg, aerox) i stavi gore kit 70cc i motor bude išel dosta bolje od tog speedfighta.  (y)
 
Tommek said:
Rađe uzmi 50cc skuter neki (npr. sr, nrg, aerox) i stavi gore kit 70cc i motor bude išel dosta bolje od tog speedfighta.  (y)

SF2 50ica sa 72ccm kitom i ZX-om ima otprilike istu maksimalnu brzinu kao i SF100, ali je sporiji u startu,
i drasticno sporiji u medjuubrzanjima koja su vrlo bitna stvar za zujanje po gradu.

Osim toga, zbog zakonskih restrikcija 50ica uvijek mozes imat problema sa policijom na nakitanom motoru,
isti ce krace trajati nego serijski, a moze se nakitati i 100tka.

Posto je 100tka isto dvotaktna, vec i auspuh bi vjerovatno bio dovoljan da potegne preko 100km/h.
 
uzmi agilitz 125,4 t,9ks,a sf ima 8 ks,maksimalna 105km/h.obrijao sam peugeota (y)
 
Cortez said:
SF2 50ica sa 72ccm kitom i ZX-om ima otprilike istu maksimalnu brzinu kao i SF100, ali je sporiji u startu,
i drasticno sporiji u medjuubrzanjima koja su vrlo bitna stvar za zujanje po gradu.

Osim toga, zbog zakonskih restrikcija 50ica uvijek mozes imat problema sa policijom na nakitanom motoru,
isti ce krace trajati nego serijski, a moze se nakitati i 100tka.

Posto je 100tka isto dvotaktna, vec i auspuh bi vjerovatno bio dovoljan da potegne preko 100km/h.
pa jebote sf 2 pedesetica,nek se trka sa bilokojim scootom samo da ima trophy gore i nardo replica...popapa 100 za doručak!!
 
Cortez said:
SF2 50ica sa 72ccm kitom i ZX-om ima otprilike istu maksimalnu brzinu kao i SF100, ali je sporiji u startu,
i drasticno sporiji u medjuubrzanjima koja su vrlo bitna stvar za zujanje po gradu.

Osim toga, zbog zakonskih restrikcija 50ica uvijek mozes imat problema sa policijom na nakitanom motoru,
isti ce krace trajati nego serijski, a moze se nakitati i 100tka.

Posto je 100tka isto dvotaktna, vec i auspuh bi vjerovatno bio dovoljan da potegne preko 100km/h.

ma ja nevirujen da ima skuter sa kiton slabije ubrzanje nego speedfight 100, jer tu u pakoštanima ima jedna yamha aerox 100, koja je po performansama slična peugeotu, kad san ima serijski motor bija je malo brži od mene, čim sam stavia auspuh i poštela prijenos, znači bez kita i ičega nije mi se moga približiti :wink:
 
Neznam za 100-ku ali moj prvi skuter je bio speed 50...
Jos ga imam (uz njega imam njih jos nekoliko od piaggia i gilere koje sam kupio kasnije ali nebitno)
ima preko 30000 km predenih i NIKAD ni najmanji problem sa njime nisam imao...
Malo mu je vilica prednja u k. kad vozis brze po neravnim okukama ali sve u svemu ovaj moj jos ide skoro 90 a ni prstene jos nisam mijenjao!!!!!
Sve u svemu cini mi se neloš (y) (y)(bar moja iskustva)
 
Bajkeer said:
uzmi agilitz 125,4 t,9ks,a sf ima 8 ks,maksimalna 105km/h.obrijao sam peugeota (y)

SF isto ima 9 ks.
 
Inace.. vozio sam SF2 50 serijski, sa spuhom, sa kitom bez spuha, sa oboje i niti jedna varijanta nije usporediva
sa serijskom 100tkom.. za koju usput isto postoji kit (125ccm) i spuh.
 
Cortez said:
Inace.. vozio sam SF2 50 serijski, sa spuhom, sa kitom bez spuha, sa oboje i niti jedna varijanta nije usporediva
sa serijskom 100tkom.. za koju usput isto postoji kit (125ccm) i spuh.
SF nije usporediv s ničim,mi ne pričamo o poluproizvodima sa vertikalnom mašinom nega o najnormalnijem minarelliu i piaggiu koji sa kitom i spuhom popapa SF100 za doručak!
 
PEDROSA said:
SF nije usporediv s ničim,mi ne pričamo o poluproizvodima sa vertikalnom mašinom nega o najnormalnijem minarelliu i piaggiu koji sa kitom i spuhom popapa SF100 za doručak!

Da, u galami.

There is no replacement for cubic displacement.
100ccm masina ce imati bolje medjuubrzanje, manje galamiti, manje se vrtiti, duze trajati, a klinci mogu nakitat i 100tku.

Osim toga, ne moras izbjegavat policiju po gradu jer vozis legalni motor.
 
Cortez said:
Da, u galami.

There is no replacement for cubic displacement.
100ccm masina ce imati bolje medjuubrzanje, manje galamiti, manje se vrtiti, duze trajati, a klinci mogu nakitat i 100tku.

Osim toga, ne moras izbjegavat policiju po gradu jer vozis legalni motor.
u jebote....stvarno ti je izreka u ovom topicu na razini
kak ne kuzis da ce ga svaki 50 ccm sa spuhom(piaggio ili gilera) i pravilno nastelaniom prijenosom okinuti od pocetka do kraja....
a o kitu da ne pricamo....