PH u brzinskom motociklizmu

spox

New member
Sezona je završila, i po nekom redosljedu trebala bi započeti priprema za sljedeću sezonu. Znaći trebali bi postojati nekakvi planovi koji bi se trebali dati u Savezu na razmatranje,tako to bar funkcionira u ostalim zemljama .Tako se u posljednje vrijeme pojavila priča ,od ljudi iz saveza, da bi se trebala ukinuti klasa 250 SP i da bi se trebala voziti nova klasa 600 serija ili 600 stock sport,međutim ništa službeno.S obzirom da je ta verzija sa 600 serija dosta zanimljiva,pojavili su se neki mogući vozači koji su se počeli malo raspitivati o svemu tome ali nitko ne zna da li će se voziti,kada će se voziti,ustvari nemaju pojma.Ovdje sad isto govorim o ljudima iz Saveza.Sve nešto moglo bi možda biti,nismo sigurni itd...Ta klasa ,odnosno 600 stock sport uvodi se u Alpe adria i bilo bi logično da postoji i kod nas,ako ne stock sport bar serija,jer i kod nas se voze utrke koje se boduju za Alpe Adria. E sad ono glavno.Komentar od strane ljudi iz Saveza je "što će nam ta klasa,tko će vozit". Pa koliko se ja razumim u sve to,logično je da se klasa raspiše,da sa se napravi pravilnik i da se sve to objavi na vrijeme , po meni najkasnije do kraja 12. mjeseca da bi se ljudi mogli pripremiti. A NE SJEDITI I NE RADITI NIŠTA !!! ŠTA BI MI TREBALI NJIH ZVATI I MOLITI DA VOZIMO.NE MOGU VJEROVATI DA NISU SPOSOBNI IZGLASATI DA SE OSNIVA NOVA KLASA I SVE TO STAVITI NA SLUŽBENU STRANICU OD MOTO SAVEZA .POSLIJE ĆE REĆI DA NITKO NEĆE VOZI.PA KAKO ĆE VOZITI KAD SE NE MOGU DOBITI NI NAJOSNOVNIJE INFORMACIJE.

Smatram ,kad bi se osnovala klasa serija(samo dozvoljena izmjena oklopa) siguran sad da bi bilo bar 10-15 vozača.Zato ovim putem bi volio da se izjasnite koliko vas ima zainteresiranih za klasu 600 serija
 
Za mene znaš....
I predlažem da skockamo i kakvu peticiju za to........
U stilu da izvršimo pritisak na te seronje iz saveza pa možda i shvate....
U biti ujutro cu zvat Erdeca
(CESTOVNE UTRKE---Direktor discipline :Krešimir Erdec)
da vidim šta on kaže na sve to....
I kolko u biti podržava tu ideju...
Jer zadnji put kad sam ga pitao...Reko mi je da ne dolazi u obzir jer i ovako uz samo jednu klasu ima mali odaziv a kamoi sad uletavat još jednu....(znam za 125i 250)....
No bilo je to u 4 mjesecu i možda je došlo do promjene mišljenja....!!!!!!
Bio sam i otvorio temu u vezi tog---->>>
http://www.motori.hr/forum/viewtopic.php?t=3785&highlight=600

No sutra ću van sve reći.....
 
Na njega sam i mislio u gornjem postu. Od njega i idu informacije.
 
Ako znate da bi netko vozio ko nije registriran na forum ,navedit i njega kao potencijalnog natjecatelja.Neka netko ne misli slučajno ako ovdje iznese želju da bi vozio da to znaći da to i mora ostvariti,ili da će biti prozvan kasnije.Ovo je samo post da se vidi koliko ima zainteresiranih.U slučaju da bude dovoljan broj da se može kontaktirati HMS.Jedino što je bitno kod raspisivanja klase je da to bude na vrijeme.Ja npr. moram prodati ZX636 i moram kupiti drugi motor ,netko drugi će morati napraviti nešto drugo itd... Ali sve to ne predstavlja problem ako nas na vrijeme obavijestu. Uglavnom svatko od nas morat će zatvoriti nekakvu financijsku konstrukciju.U svakom slučaju,što oni ranije odluče bit će više vremena sa mi odlučimo i pripremimo.
 
Ja neću voziti ali ću se potruditi da saznam što više informacija i prenesem vaše želje... (y)
 
Evo još jednom koliko odprilike košta PH.

Minimalna priprema motora: oklopi 300 EUR bez farbanja
prijenos 50 EUR


6 utrka: 3 Grobnika, Bjelovar, Križevci, Požega

Startnine 300-400 Kn
Spavanje 100 kn
Gume 4 kompleta (Cestovne utrke ne troše gume)
Ja sam kvalifikacije vozio na gumama od zadnje utrke i onda stavljao nove za utrku..

Cestovne utrke se voze samo jedan dan i ne stigne se potrošiti niti rezervr benzina, dok za Grobnik treba barem dva jer su kvalifikacije u subotu, warm up i utrka u nedjelju.

Prijevoz i hranu možete sami izračunati.
 
ja bi rado vozio, al nemam ni motora a ni novaca za takvo sto...
bilo bi lijepo kad bi savez osnovao kup monomarka kao sto to spanjolci ili njemci rade sa 125-icama...
tako da se i totalni amateri okusaju u utrkama a da im dzepovi ne ostanu totalno prazni...
znam da je to tesko organizirat i da je to sve skupo za Savez, al mislim da bi iskrsnulo dosta talenata
 
Neki dan smo nešto pričali oko toga,nešto se sprema!!!!!!!!!!!!
Da nebi sad ja prenašao pa mozda nešto krivo reko,Mate je upučen u te događaje pa neka on da neku informaciju.
 
mate said:
Mate daje informacije samo nakon predočenja ojra. :sleep:

a ja sam u talu jer ti šaljem mukije :mrgreen: