Philips blue light

Pedrosa

New member
Znam da se pričalo podosta o tim žaruljama ali ne mogu naći temu pa...
Meni na Apriliu su žarulje H11 i čuo sam da su pun kurac skupe,e sad onda bi uzo taj blue light,navodno neka kopija xenona,pa na šta to liči?
 
Nije to nikakva kopija ksenona nego ti je svjetlo malo plavkasto - isti q... ko i obično svjetlo (imal sam to na autu nekad)
 
Imam Osram Cool Blue sto je ista stvar kao Phillips Bluevision
kao to je neka "+30%" tehnologija tj da daju 30% više svjetla nego standardne. Istina, da daju više svjetla nego obične pri istoj wataži (55w kod mene) ali ne vjerujem da je to 30% više, ali da se bolje vidi, stvarno je. Sama svjetlost nije plava nego čista bijela, čak je i svjetlo u faru bijelo, jedino se po rubovima vidi mali plavkasti odsjaj i far puno bolje izgleda sa tom žaruljom nego sa standardnom.
Okolinu također obasjava čistim bijelim svjetlom koje manje umara oči i dosta se bolje vidi, ali problem je kad se naleti na crni asfalt kad pada kiša. Doslovno se NIŠTA ne vidi, izgleda kao da voziš po zraku.

Ja sam platio Cool Blue negdje oko 120kn, prije više od godine dana i još nije crkla. Ako mene pitaš to je dobra investicija  (y)
Volio bih isprobat Phillips GT150 žarulje za koje se govori da su najbolje žarulje što se mogu nabavit!
 
aurellie said:
Imam Osram Cool Blue sto je ista stvar kao Phillips Bluevision
kao to je neka "+30%" tehnologija tj da daju 30% više svjetla nego standardne. Istina, da daju više svjetla nego obične pri istoj wataži (55w kod mene) ali ne vjerujem da je to 30% više, ali da se bolje vidi, stvarno je. Sama svjetlost nije plava nego čista bijela, čak je i svjetlo u faru bijelo, jedino se po rubovima vidi mali plavkasti odsjaj i far puno bolje izgleda sa tom žaruljom nego sa standardnom.
Okolinu također obasjava čistim bijelim svjetlom koje manje umara oči i dosta se bolje vidi, ali problem je kad se naleti na crni asfalt kad pada kiša. Doslovno se NIŠTA ne vidi, izgleda kao da voziš po zraku.

Ja sam platio Cool Blue negdje oko 120kn, prije više od godine dana i još nije crkla. Ako mene pitaš to je dobra investicija  (y)
Volio bih isprobat Phillips GT150 žarulje za koje se govori da su najbolje žarulje što se mogu nabavit!
Ček a je ima to za sve motore,ja sam vidio tu dole kod vulkanizera ima blue light,je mogu ja to bez beda stavit na moj motor odma,ili?
Ne znam uopče prema čemu se to gleda,snazi,veličini... :misli:
 
PEDROSA said:
Ček a je ima to za sve motore,ja sam vidio tu dole kod vulkanizera ima blue light,je mogu ja to bez beda stavit na moj motor odma,ili?
Ne znam uopče prema čemu se to gleda,snazi,veličini... :misli:
Napisao si gore H11. To je oznaka žarulje, ili standarda.
Dakle, uzmeš H11 iste snage i to ti je to!
 
shonyo said:
Napisao si gore H11. To je oznaka žarulje, ili standarda.
Dakle, uzmeš H11 iste snage i to ti je to!
Hvala puno! (y)
Što mi je trebalo sam sazno tako da što se mene tiče može lock! 8)
 
aurellie said:
Imam Osram Cool Blue sto je ista stvar kao Phillips Bluevision
kao to je neka "+30%" tehnologija tj da daju 30% više svjetla nego standardne. Istina, da daju više svjetla nego obične pri istoj wataži (55w kod mene) ali ne vjerujem da je to 30% više, ali da se bolje vidi, stvarno je. Sama svjetlost nije plava nego čista bijela, čak je i svjetlo u faru bijelo, jedino se po rubovima vidi mali plavkasti odsjaj i far puno bolje izgleda sa tom žaruljom nego sa standardnom.
Okolinu također obasjava čistim bijelim svjetlom
Ja sam platio Cool Blue negdje oko 120kn, prije više od godine dana i još nije crkla.

Slažem se sa svime!
Kupio sam nešta slično (neka banana firma) u ZG Metrou i dvije žaruljice (toliko ih je u kutiji) platio 43 kune. Trajale su točno godinu dana obje.
I zaista bolje svijetli, a za te pare su dugo i trajale (y)
 
Super Jura said:
Slažem se sa svime!
Kupio sam nešta slično (neka banana firma) u ZG Metrou i dvije žaruljice (toliko ih je u kutiji) platio 43 kune. Trajale su točno godinu dana obje.
I zaista bolje svijetli, a za te pare su dugo i trajale (y)

Imam iste te žarulje i još uvijek je prva na motoru ( oko 6 mjeseci ), stvarno se bolje vidi i daje potpuno bijelo svjetlo!  (y)


  Znači mogu čekat svaki dan da preva rikne !? Koliko para - toliko muzike !!!  :mrgreen:
 
*Brzi* said:
Imam iste te žarulje i još uvijek je prva na motoru ( oko 6 mjeseci ), stvarno se bolje vidi i daje potpuno bijelo svjetlo!  (y)


  Znači mogu čekat svaki dan da preva rikne !? Koliko para - toliko muzike !!!  :mrgreen:

Ma neee!
Imam dve žarulje na motoru i svaka je zdržala godinu dana.

Evo jučer sam ih kupio ponovo i opet "žuti" originali idu van :mrgreen:

Točne cijene bez lipa: H1 35kn, H4 48kn, H7 48kn (2 žarulje u paketu)
 
U Rijeci zasad nema nigdje h11 :misli:
je zna neko di ima i koliko su para?