Piaggio Beverly Cruiser 250

pbc250

Active member
Bok svima!

Odlučio sam definitivno kupiti Beverly Cruisera 250 i to će mi biti prvi skuter. Čini mi se da je sada najbolje vrijeme radi popusta van sezone vožnje.

Imam dosta pitanja jer mi nedostaje iskustva pa eto ih redom:
-gdje obaviti najpovoljniju kupnju?
-na što posebno pripaziti pri kupnji?
-šta obavezno kupiti za(sa) skuter(om)?
-koliko koštaju registracija i osiguranje?
-da li plaćate kasko za skutere?

Hvala unaprijed na odgovorima.  (y)
 
pbc250 said:
Bok svima!

Odlučio sam definitivno kupiti Beverly Cruisera 250 i to će mi biti prvi skuter. Čini mi se da je sada najbolje vrijeme radi popusta van sezone vožnje.

Imam dosta pitanja jer mi nedostaje iskustva pa eto ih redom:
-gdje obaviti najpovoljniju kupnju?
-na što posebno pripaziti pri kupnji?
-šta obavezno kupiti za(sa) skuter(om)?
-koliko koštaju registracija i osiguranje?
-da li plaćate kasko za skutere?

Hvala unaprijed na odgovorima.  (y)
1.sada svi piaggio centri imaju popuste(ako jos vrijedi tradicionalni bozicni popust)
          2.ako kupujes novo..nemas sta puno gledati...osim vanjstine(eventualna ostecenja plastika i laka) za ostalo imas 2 godine garancije :mrgreen
          3. dobar lanac sa lokotom...ceradu za pokrivanje motora
          4. a cuj..ako je prvi skuter/motor...izaci ce ti sigurno soma i pola kuna
          5. tesko daju kasko za motocikle/skutere.jer je rizik vrlo velik...
 
Kupi se:
Lanac - ne one origigi piaggio jer su za bicukle nego npr oxford čiji nlokot možeš koristiti i nkao disk lock.
Ceradu - original je skupa ali dobra i fino paše te ima proširenja i za vjetrobran i kofer

Kad ga preuzmeš i počneš voziti - obrati pozornost na eventualni guitak rashladne tekućine (one gumene cijevi koje ulaze u pumpu za vodu
 
pbc250 said:
Bok svima!

Odlučio sam definitivno kupiti Beverly Cruisera 250 i to će mi biti prvi skuter. Čini mi se da je sada najbolje vrijeme radi popusta van sezone vožnje.

Imam dosta pitanja jer mi nedostaje iskustva pa eto ih redom:
-gdje obaviti najpovoljniju kupnju?
-na što posebno pripaziti pri kupnji?
-šta obavezno kupiti za(sa) skuter(om)?
-koliko koštaju registracija i osiguranje?
-da li plaćate kasko za skutere?

Hvala unaprijed na odgovorima.  (y)

trebao si kupi prije nove godine, popusti su bili do 31.12. tako da si malo zakasnio
traži poklone kacige i sl. barem kacigu moraš dobit barem ovdje u puli svi su dobili kacigu na poklon ako su kupili nov motor
 
nema vise popusta ,a ako ti je prvi motor uplati kasko(neka ti maknu kradu)sigurno ce ti bit jeftiniji od bilo kojeg eventualnog pada....
 
Evo gdje sam gledao cijene i cini se da je kod njih jos uvijek na popustu. Ili nisu refreshali site.  :mrgreen:

http://www.sprint-centar.com/katalog.asp?IDGrupa=93&IDPodgrupa=313&IDPodPodgrupa=181

Nego, lanac je obavezan jer zivim u zgradi. A malo se i bojim ostavljat skuter okolo. Kako vi rijesavate te probleme? Garazu nemam. :(

I jos jedna stvar. Ljetos sam se par puta vracao s posla na Nexusu 250 i malo me muci miris ispuha koji se hoce ulovit na odjecu. Malo mi je to bed kad ujutro mislim ici na posao. Ne bi htio cijeli dan smrdjet na izgorenu bengu. :)

Ovo s kacigom je fora. Bilo bi fakat krasno nazicat kakav pokloncic od prodavaca.
 
ja isto živim u zgradi, skuter mi stoji iza zgrade pokriven ceradom i bez ikakvih dodatnih osiguča :bonk: ja idem onom, ako se bojiš da će ga neko maznut vjerojatno i hoće tako da ja uopče ne razmišljam oće mi neko maznut skuter i nemam straha i dosada je funkcioniralo nikad ništa mi nisu ukrali u svih 18 godina mog života
 
Nedavno sam kupio vxr 2005god neregan i samo me porez ispao 900kn a sa regom i osiguranjem bez ikakvih popusta još1600kn=2500kn

Uzmi si ceradu original,alarm i lanac (y)

a od opreme moto jaknu i kacigu i to pokušaj užicati di kupiš motor

sretno 8)
 
Ukoliko im je u salonu ostao koji prošlogodišnji model - popust bi trebao iti 5% na njega (barem je tako bilo prijašnjih godina u oulskim salonima.


Miris benzina - to nisam skužio kod 4T piaggia

Pogledaj si i zategnutost/vibracije retrovizora na cruiseru
 
Poslao sam mail s upitom oko popusta i prošlogodisnjih modela ovima u Rijeku , ali uopće ne trzaju. Morao bih početi zvati okolo, ako mislim nešto skoro i realizirati. S obzirom da imam i auto, možda osiguravajuće kuće nude kakve popuste za dodatna vozila. Nešto sam čuo da je moguće dobiti popuste za 2. auto u obitelji. Možda nešto slično vrijedi i za skuter.

Vidim da su savjeti odlični. Hvala svima. :) Za ceradu nisam pojma imao, a očito je obavezna. A i logično je kad čovjek razmisli. Pogotovo onaj sic od velura koji je sigurno osjetljiv. :) I bilo bi dobro kad bi nažicao kakvu poštenu kacigu i jaknu. Nisam znao da je moguće toliko nategnut prodavača.

Šta se tiče tog smrada od ispuha, možda se ne mene više ulovilo jer sam tada bio suvozač. Onda ipak sjediš malo bliže ispuhu. Ili mi se to samo činilo.  :misli:

Da li ima negdje na forumu popis zastupnika/prodavača Piaggio kod nas?
 
pbc250 said:
Poslao sam mail s upitom oko popusta i prošlogodisnjih modela ovima u Rijeku , ali uopće ne trzaju. Morao bih početi zvati okolo, ako mislim nešto skoro i realizirati. S obzirom da imam i auto, možda osiguravajuće kuće nude kakve popuste za dodatna vozila. Nešto sam čuo da je moguće dobiti popuste za 2. auto u obitelji. Možda nešto slično vrijedi i za skuter.

Vidim da su savjeti odlični. Hvala svima. :) Za ceradu nisam pojma imao, a očito je obavezna. A i logično je kad čovjek razmisli. Pogotovo onaj sic od velura koji je sigurno osjetljiv. :) I bilo bi dobro kad bi nažicao kakvu poštenu kacigu i jaknu. Nisam znao da je moguće toliko nategnut prodavača.

Šta se tiče tog smrada od ispuha, možda se ne mene više ulovilo jer sam tada bio suvozač. Onda ipak sjediš malo bliže ispuhu. Ili mi se to samo činilo.  :misli:

Neče ti nitko ni trznuti jer su svi prilagodili praznike uvoznikovim, koji je trajao do jučer. Možeš očekivati početak rada večine dealera od ponedjeljka.
Več bi se moglo reči da je tradicionalno da je popust na prošlogodišnje modele uvjek isti, odnosno 5%+3,3% ako plačaš u gotovini ili American karticom
 
A i logično je kad čovjek razmisli. Pogotovo onaj sic od velura koji je sigurno osjetljiv.  I bilo bi dobro kad bi nažicao kakvu poštenu kacigu i jaknu. Nisam znao da je moguće toliko nategnut prodavača.
nece ti bit sic problem nego oni"kromirani" djelovi :mrgreen:nakon sto pokisnu
a ovo sto se prodavaca tice svakoga mozes nategnut koliko ti dopusti (zavisi s cime natezes :mrgreen: :mrgreen:)
 
Konkretno, bez obzira na estetiku, kad bi skuter držao vani - uzeo bi onaj sa što manje kroma, tj. standardni beverly.
 
mv_agusta said:
ja isto živim u zgradi, skuter mi stoji iza zgrade pokriven ceradom i bez ikakvih dodatnih osiguča :bonk: ja idem onom, ako se bojiš da će ga neko maznut vjerojatno i hoće tako da ja uopče ne razmišljam oće mi neko maznut skuter i nemam straha i dosada je funkcioniralo nikad ništa mi nisu ukrali u svih 18 godina mog života

Lijepo je pozitivno razmisljati, ali nije lose i uz to staviti lanac, ne kosta puno a uz pozitivan i opusten stav ipak nesto znaci, pa cak i kada malo jaci vjetar puhna a skuter je pod ceradom vezan lancem oko bandere manja je sansa da se prevrne :)
 
Ah, da zaboravih ceradu  :misli:
Cerada je vazan zastitni faktor, kako od atmosferskih utjecaja, a bome i od lopova, jer ne da se ni njima prvo njuskati kaj je ispod  :wink:
Obavezno originalna cerada !! Probao sam 3 vrste i potrosio duplo vise love nego da sam odmah kupio originalnu, koja se lako skuplja, super pokriva, i lijepo izgleda povrh svega
 
Eto okrenulo se 6 mjeseci, a ja još nažalost nisam kupio skuter.  :( Nije bilo vremena za tak nešto, a činilo se da je stvar riješena. Sad sam konačno krenuo s testiranjem tak da sam konačno sjeo i probao 250ku. Moram priznat da sam se malo razočarao s brzinom i ubrzanjem. Nisam znao da se cijela klasa vrti oko 13, 14 sekundi do stotke. Mislio sam da je to ipak negdje oko 10s.  Očekivao sam izgleda previše. :misli:

U međuvremenu sam pročitao sve moguće na svim živim forumima i pronašao moguću alternativu za Cruisera, a to je Yamaha Sportcity. Cijenom su tu negdje, a ova se čini brža i kvalitetnija i ima više mjesta ispod sica. Jedino ju još nisam uspio testirati pa ne znam kak je vozit i da li čovjek od svojih 190cm ima dosta mjesta. Na Cruiseru nema problema.

Što se tiče cijene, Cruiser bi išao za 34.500kn za gotovinu s koferom iza i lokotom za disk. Čini mi se kao jako poštena ponuda. Da li znate kakve dobre ponude za Yamahu?

Kakva su iskustva s ova dva skutera? Koji bi bio bolji za svakodnevnu vožnju po Zagrebu? Svako razmišljanje je više nego dobrodošlo.

Za kraj, ono što bi me možda najviše veselilo je Suzuki Burgman 400. Znam da skačem iz klase u klasu, ali valjda je to normalno za početnika. Gdje je najbolje pogledat taj skuter i postići najbolju cijenu?

Pozdrav!  (y)
 
Yamaha sportcity - nikad čuo :mrgreen:
ako se odlučiš za nešto u klasi GT skutera - vidi moj potpis (bilo bi mi drago da ode u dobre ruke)
(y)
sportcity ti je od Aprilie

možda si mislio na Yamahu Xmax
 
X city - u Italiji sve popularniji
jako lijepe felge
bolja završna obrada od Xmaxa
ružno mu stoji kofer
osobito mi je zanimljiv u crnoj boji
vrlo elegantan
 
nemoj da te zavara to naizgled slabo ubrzanje bev-a 250 i sl. skutera
po gradu si brzi od svih, netko u autu bi se trebao jako jako potruditi da te prati a i to bi mu trebala biti prazna cesta...
s 250ccm ti "letis" po gradu...
mozes bez ikakvih problema prestizati po manje vise svim cestama..

ja bi uzeo bev-a na tvom mjestu, burgman je kudikamo veci..