piagio ducan zg

sven54

New member
prijatelj je prosli tjedan kupio digtung u piagio ducanu. postoje dvije vrste dihtunga za isti motor razlika je u materijalu i debljini. Postoji limeni i onaj od ''pluta'' ili kako vec. uglavnom jedan dihtung ide ako motor ima alu cilindar a drugi ako ide gus. Radit ce sa bilokojim ali nece motor ici kako treba ako se stavi onaj koji nije original.

Kolega kaze da je u ducanu rekao da mu treba limeni i oni su mu dali onaj drugi (krivi)  a posto je to kupovao sam, i prvi puta u zivotu nije znao da je pogreska. Ima racun i sacuvao ga je.

Posto treba zamijeniti taj dihtung odgovarajucim da li postoji sansa da se uz predocenje racuna i artikal koji je kupljen zamijeni za odgovarajuci ili mu se povrati novac za to?

Zanima me cisto kako funkcionira to . Preko telefona sam zvao i na brzaka su mi rekli da kao nemogu oni nista, idem sada osobno tamo pa vidjet jel se moze kako objasnit situacija i to..mislim uopce mi je cudno sto nitko ne izlazi u susret kada su u pitanu ovakve stvari. Mislim da bi trelai zamijeniti dio odgovarajucim ili vratiti novac. Nema smisla ici se zaliti u udrugu potrosaca i nezanm koje sve komplikacije...itd

Aj nike ti si radio u piaggiu..kakva je politika? joke..?
 
Zamijeniti dio, a ako je nemoguče vratiti novac.
Bez obzira dali je konfekcijsko pakovanje otvarano, osim u slučaju elektronskih komponenti
 
Vrecica u kojoj se artikl (dihtung) nalazi je otvorena sad jedino nezanmm jel kolega otvorio ili ovi u ducanu no msilim da je to nebitno.

U vukovarskoj nemaju odgovarajuci dihtung tako da jedino sto mi odgovara da mi vrate novac i da s njime odem u servis i tamo kupim dihtung jer ga tamo imaju.

Na sto da se pozovem ako dođe do komplikacija u stilu: ''mi to nemozemo'', ''neradimo to'' itd..?! aj joke brzo odgovori moram krenut za par minuta u piaggio  :mrgreen:
 
Eto mene..uglavnom nista od navedenog nije uspjelo.

Povrat novca=ne
Zamijena za odgovarajuci dio=ne

Jedino sto su mi ponudili je neki proizvod u istoj vrijednosti dihtunga, pa sam onda dobio litru ulja. Ok je sa jedne strane ali opet nisam dobio ono po ceg sam dosao.

No dobro, izgleda da se treba pomiriti s cinjenicom da kod nas u hr to funkcionira tako , nazalost
 
sven54 said:
Eto mene..uglavnom nista od navedenog nije uspjelo.

Povrat novca=ne
Zamijena za odgovarajuci dio=ne

Jedino sto su mi ponudili je neki proizvod u istoj vrijednosti dihtunga, pa sam onda dobio litru ulja. Ok je sa jedne strane ali opet nisam dobio ono po ceg sam dosao.

No dobro, izgleda da se treba pomiriti s cinjenicom da kod nas u hr to funkcionira tako , nazalost
Zašto ne povrat novca ako dio nije odgovarajući?
Dok sam ja radio u Splitu u PC, to je bilo moguće
 
A Nike..gle to je bilo kad si ti radio u piagiu i to sve. Znam da si meni izasao u susret nekoliko puta i ja to vrlo dobro cijenim jer znam koliko mi je to pomoglo i moram to rec.

A zasto je to ovako u zg-u neznam. Samo sam pitao ono cisto da znam jel da ocekujem ista ili nista.

Morat cu ponovno dati 80kn za novi dihtung i to je to.
 
malčice je off, ali ću reći ipak:

kad sam došao u Piaggio Center u Zagrebu (Vukovarska), jedan od dečki me je "veoma ljubazno" uslužio, tako da sam požalio uopšte što sam došao :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

 
decki iz vukovarske su starno ok , zezancija uvijek ono sve 5 . da li ovo nisu mogli napravit jer je takvo pravilo firme ili ni sami nisu upoznati neznam.

Nista protiv njih jer su stvarno ok..jedino mei zanimalo na koji nacin se posluje u ovakvim situacijama..
 
sven54 said:
decki iz vukovarske su starno ok , zezancija uvijek ono sve 5 . da li ovo nisu mogli napravit jer je takvo pravilo firme ili ni sami nisu upoznati neznam.

Nista protiv njih jer su stvarno ok..jedino mei zanimalo na koji nacin se posluje u ovakvim situacijama..
Sve je to do gazde firme....
Ako im je on rekao da moze onda moze ako je rekao da nema mjenjanja ili vracanja love onda nema :mrgreen: :mrgreen:
Tako da se moze dogodit(sto se i dogada )da ce ti neko vratit lovu ili zamjenit za pravi dio a neko nece ni cut tj. ne mora bit ista politika vezana uz ovaj(i slicne)slucaj u recimo piaggio splitu,rijeci,zadru ili zg :mrgreen:
 
Mislio si  na glavnog direktora piaggio grupacije ? Onog matorog ? Jeli to taj,wajnderu ? Ako je to on...neka one malo na friško ! Ima on love...izaci ce brzo..a ja da sam maznuo kacigu u ducano dobio bih sigurno vise gajbe. A sto se onog famoznog dihtunga tice....80 kn za komad papira je too much.... :palacdolje: