piksiranje cilindra na exc 450,dobro odrađeno ili ?!

mrgud-

Active member
dakle doslo vrijeme za izmjenu klipa i cilindra i kako vecina gleda da prođe sto jeftinije tako i ja pocnem nesto kemijati.nađem klip sa jako malo odvozenih sati,stanje skoro pa novo,kupim nove karike i odnesem sve skupa na piksiranje.nakon par dana poziv da mogu pokupiti cilindar.pokupim ga kad ono  :shock: .piksa je bez onog prosirenja na vrhu koji je drzi na mjestu i kraca je za 10mm od originalnog cilindra,tj ostalo je 10mm starog nikasila gdje su jos vidljivi risevi koje je napravio stari klip.taj spoj je odrađen tako da se na jednom mjestu pod prstom osjeti mala razlika.odgovorni za to kazu da je to sve ok i da to tako sastavim.
evo par slika pa molim iskusne da daju svoje misljenje
 
p.s. sad sam tek skužio kaj je napravio...

ostavio ti je dolje staro meso da drži piksu da ne šeta...

ovo još nisam nikada vidio...kemija žešća  :LOL:

mislim da si od mene kupio klip  (y)
 
moguce da sam od tebe kupio klip,kolega kombijem pokupio.kad sam vidio cilindar da nisam na guzicu pao. :shock: ja ocekivao savrsenstvo kad ono kemijanja.
 
pozz.
Koliko je kostalo piksiranje?
Posto imam jednu XR u vidu kojoj je klip blokirao.
pozz
 
koliko god jeftino kostalo na kraju ce biti skupo jer to tako nece dugo raditi.klip prelazi preko tog spoja pikse i nikasila i nema sanse da to dugo tako sljaka.mozda sam u krivu ali moje misljenje je da to nije dobro napravljeno.
 
mrgud- said:
dakle doslo vrijeme za izmjenu klipa i cilindra i kako vecina gleda da prođe sto jeftinije tako i ja pocnem nesto kemijati.nađem klip sa jako malo odvozenih sati,stanje skoro pa novo,kupim nove karike i odnesem sve skupa na piksiranje.nakon par dana poziv da mogu pokupiti cilindar.pokupim ga kad ono  :shock: .piksa je bez onog prosirenja na vrhu koji je drzi na mjestu i kraca je za 10mm od originalnog cilindra,tj ostalo je 10mm starog nikasila gdje su jos vidljivi risevi koje je napravio stari klip.taj spoj je odrađen tako da se na jednom mjestu pod prstom osjeti mala razlika.odgovorni za to kazu da je to sve ok i da to tako sastavim.
evo par slika pa molim iskusne da daju svoje misljenje

http://www.youtube.com/watch?v=GisAXCXh7vw :mrgreen:
 
evo danas nakon treceg razgovora sa vlasnikom  i objasnjavanja zasto tu nesto nije u redu ipak je pristao da stavi drugu piksu do kraja cilindra i sa onim prosirenjem  na vrhu  sto je drzi na mjestu :D .njegov komentar :napravit cu vam to tako samo zato sto neznate kako se to radi :shock: .on i dalje po svom.kaze nema veze sto je piksa malo kraca i sto se osjeti prelaz ,bitno da karike idu po piksi  :misli: a majstor sa dugogodišnjim iskustvom u strojnoj obradi....
 
mrgud- said:
300 kuna.novi je 1300.nisam minute razmisljao. :wink:
..ok onda si krenul s dobrim postupkom!  (y)Inaće za neke modele KTM novi klip i novi cilindar kostaju cca 2300kn!
 
za ovaj model klip i cilindar kosta 3200.nakupi se tu jos puno ostalih gluposti.brtve,gumice,lanac,spaner,plocice ventila(koje su samo za ovaj model druge dimenzije).....i sa ovim kemijanjem ce ta jebada kostati blizu 2500 kuna...
 
Imo sam piksu na ktmu sx 125, nikad više neču stavljat piksu u svoj motori. Motor je išo osjetno slabije i klip se duplo brže potroši. Bolje stavit polovan cilindar s nikasilom nego novu piksu.  (y)
 
power_valve said:
Imo sam piksu na ktmu sx 125, nikad više neču stavljat piksu u svoj motori. Motor je išo osjetno slabije i klip se duplo brže potroši. Bolje stavit polovan cilindar s nikasilom nego novu piksu.  (y)
taj motor je slab kakav god cilindar imao,a moj ako je ovakav šupalj išao ludo bas nevjerujem da ce u ovoj kombinaciji biti slabiji. :wink:
 
bas me zanima razlike promjera cilindra i promjera klipa.
da li je klip liven ili kovani?
 
power_valve said:
Imo sam piksu na ktmu sx 125, nikad više neču stavljat piksu u svoj motori. Motor je išo osjetno slabije i klip se duplo brže potroši. Bolje stavit polovan cilindar s nikasilom nego novu piksu.  (y)
mozda je i tebi isti "majstor" piksirao cilindar. :LOL: tko zna gdje je tebi piksa zavrsavala i kako su kanali bili obrađeni.
 
Nakon skoro tri tjedna zivkanja cilindar je napokon piksiran.Nevjerovatno ali Gregurek i dalje tvrdi da je ono bilo dobro  :misli: Nebi ti starci priznali da su zajebali nema sanse.Sad sve složiti i gas.
 
pozz.
Gregurek?
Oni su pioniri u strojnoj obradi motora u zagrebu.
Cilindar izgleda perfektno.