Pimp my beberly

kewlnick

Member
Od svih nabrijavanja skutera koje čovjek može nać ovdje na forumu malo je onih od kojih stvarno zastaje dah, a meni je baš jedna takva ideja pala napamet i treba mi nekakav brainstorm ideja da bi to izrealizirao zajedno sa praktičnim savjetima, no prije svega zamislite ovu scenu.


Vruč ljetni dan, temperatura debelo iznad 30, nekoliko skutera se približava dogovorenom odmorištu na dugoj dionici koja je pred njima, staju, sa njih se cijedi znoj, nervozno se okreču i traže benzu/trgovinu/birtiju gdje će uzet jedno hladno da spuste tjelesnu temperaturu. Svi osim jednog. 8)  Na licu tog vozača vidi se lagani smješak koji prkosi nesnosnoj vručini. Čemu se on to smije?  :misli:  Skida jaknu, vješa je na retrovizor svog dvokotačnog ljubimca, otvara prtljažnik, pred očima svojih zabezeknutih suvozača :shock: , vadi ledeno hladno osječko otvara ga zubima i iz jednog poteza istresa niz grlo. (y)


znači htio bi prostor ispod sjedala svog beverlya pretvoriti u mali frižider, sad kako ti izvest je pravo pitanje, no vodilja mi je priča par redaka iznad, plan je napraviti odljev prtljažnog prostora u fiberglasu, podijelit u dva dijela, u jednom bi stajao mali motor nekakvog prijenosnog frižidera za auto koji se spaja na auto utičnicu i možda nekakav dodatni akomulator, a u drugom bi bio sam "frižider", sve dobro izolirati jer mašina dobro grije. Pitanje je koliko struje jedan takav mali motor može povuć i kako ga napajat...sve ideje su dobrodošle  (y)
 
kompresor,kondenzator,kapilara i isparivac koji su glavni dijelovi rashladnog uredaja mogu se uzeti sa onim malih frizdera tipa onih za brodice,ali bi trebale neke preinake.ali to nebi trebao biti problem.za savjete bi trebao utlaciti nekog tko radi sa rashladnim uredajima ili nekog strojara sa iskustvom.za izolaciju neznam sta ti preporuciti,ali mislim da bi trebao napraviti sendvic konstrukciju tj neki sloj izolacije pa zrak izmedu pa onda opet neki sloj izolacije.racunaj da kondenzator treba neki ventilator i dovod hladnog zraka.volumen ti i nebi bio bas prevelik pa je upitno koliko ti je to isplativo.mozda kad bi kompresor i kondenzator stavio u kofer ako ga imas.malo vidi si za volumen koji bi dobio.znas da beverly ima pristup svijecici bas ispod sica pa bi ti servis bio otezan.kako bi to napajao?akumulator treba struju jer bi ti se ovako brzo ispraznio,a mislim da beverly nemoze proizvoditi dovoljno struje za normalan rad i za rashladni dio.mislim da ima posla i da je komplicirano
 
:D

Ja sam kupio u Lidlu torbu za guvernal bicikla koja ima termo izolaciju a stane i ispod sica skutera  - gledaj takva rješenja a ne kompresore  :jesus:
 
iskreno za ovakav pothvat mi i ne bi bio bad izdvojit malo više novaca, imao sam plan kupiti ovakav neki polovan http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnika/samostojeca/hladnjaci/7948/prijenosni-hladnjak-vivax-pcc-836/ hladnjak i rastaviti ga korisne dijelove. Razgovarao sam sa frendom koji se kuži u struju, onako nabrzinu mi je predložio dva akumulatora koji bi bili paralelno spojeni s tim da kada se skuter ugasi se presječe napajanje jednog tako da ne povuče svu struju za slučaj da ostane dugo uključen. Što se tiče svijećice, na mom bevu '05 do svijećice se dolazi sastrane, iz gepeka se pristupa motoru tako da to nije problem, iako ja želim napraviti kalup koji bi se koliko toliko jednostavno izvadio. Isplativost u cijelom projektu nije toliko bitna, što se funkcionalnosti, bio bi sretan da stanu 2-3 limenke piva, to bi već bio pravi pothvat  (y)



Grangers said:
:D 

Ja sam kupio u Lidlu torbu za guvernal bicikla koja ima termo izolaciju a stane i ispod sica skutera  - gledaj takva rješenja a ne kompresore  :jesus:


ako sve ostalo propadne dat ću se u tako nešto, iako mi to djeluje kao varanje :LOL:
možda bi bilo najbolje da se javim west coast customu ili xzibitu  :mrgreen:
 
momak....pogrijesio si podforum...ova tema bi trebala ici u rubriku..."vjerovali ili ne"... :mrgreen:
 
igi_st said:
vidim scenu kako ti se svi smiju kad ti "prekipi" izmućkano ledeno osječko  :mrgreen:


izmućkano? pa beverly jednostavno klizi po cesti  :LOL: