Pirineji istrazivanje i popis prijevoja.

tonci

New member
Kako sam se zarazio malo alpama gledajuci kartu fala bogu primjetio sam da i pirineji imaju neke prijevoje ili kako ih francuzi vec zovu.
Tako da sam odlucio to malo istrazit ali kao da je to siromasno obradeno na netu,te sam odlucio malo zaorat u povijest pirineja i krenut odatle.
Naletio sam na jednu knjigu koja i nije tako losa,samo je problem sto sad te prijevoje koji su nekad bili baz asfalta treba prepoznat i zabiljezit na autorute i garminovim kartama.
Bacio sam se na posao i ovde cu s vama podjelit ideju koju cu pokusat provest u dijelo.
(y) (y)
 
Evo najvazniji prijevoji za pirineje i to ne bas mali broj.
Autorute file za slaganje rute,ubaceni svi prijevoji.
 
Neke prijevoje sam pronasao na stranicama koje daju ideju kuda i kako biciklama preko pirineja, a kad bi trazio stranice za moto putovanja uglavnom mi daje neka organizirana putovanja ali bez karata.
Nadam se da sam ih vecinu stavio i dovoljan broj da se moze organizirat pristojan put preko pirineja a da se zna gdje i kako??!
(y) (y)
 
Evo linka sluzbene stranice Tour de France koji je interesantan po tome sto se odvija svojim dobrim dijelom na Pirinejima i Francuskim dijelom alpa, pa  samim time koriste najzanimljivije dionice.
Ovde su dionice za ovu godinu, isto tako i za prethodne, tako da se mogu izvuc prijevoji kojima idu a isto tako  i upoznat koji su dijelovi Pirineja i Alpi interesantni.
Mislim da sam ih vecinu naveo ali ipak niko nije savrsen?!
http://www.letour.fr/2012/TDF/COURSE/us/le_parcours.html
:mrgreen: :mrgreen:
 
Ponovljena mapa na Autoroute, kako su vozili prije nekih 100g kako knjiga kaze.
Bilo mi je interesantno ic po ovim kartama i pokusat odgonetnut kuda je ruta prolazila.
Evo pa prosudite sami, a ako je to netko odvozio moze dobacit koju sliku sto nebi bilo lose.
:LOL: :mrgreen: :mrgreen: :LOL: :021: (y)
 
Evo napokon sam odradio i mapu za Garmina, ali zavrsetak nije bas kao na prethodnoj slici,malo sam promjenio rutu jer mi se ucinilo bolje na ovaj nacin doc do San Sebastiana.
:D (y)