PITANJE - KAWA ZR7 -ulje, gorivo, servis

Mayco

Member
Odnedavno sam vlasnik kawasakija Zr7, 2003., 14000, pa me zanima na koliko su mu servisni intervali, a isto tako koje gorivo i ulje stavljati?- sljedi objašnjenje:
Neki lik mi je rekao da je u taj motor potrebno stavljati samo mineralna ulja ( ja imam sada polusintetiku 10w50 ) jer je koncepcija tog zrakom hlađenog motora stara skoro 30-ak godina te da sintetička i polusintetička ulja nisu za njega i isto tako da treba sipati gorivo oktanske vrijednosti 95, a ne više oktana jer nije mašina za to predviđena?!? :misli:
  Priča mi nije nešto držala vodu (znam što znači oktanska vrijednost - više oktana=manja mogućnost nepravilne detonacije u krivom taktu...), dok nisam stavio super100 na OMW-u i motor mi nije dobro radio(trokirao, slab odaziv na gas). Natočio 95- sve ok.
  Sad nisam siguran više u ništa  :shock: ( da nije lik u pravu?, ili je bio shit od goriva kako ja mislim), pa molim one koji imaju iskustva sa navedenim modelom da mi kažu koja goriva i ulja oni koriste i nakon koliko tkm rade servis
Thnx!! (y)
 
to sto koristis sada....polusint...sasvim je u redu....tankaj i dalje eurosuper 95....i zamjena ulja svakih 6000 km...ili godinu dana...zavisi koji uvjet prije nastupi......i to je to... (y)
 
shit od goriva, naletio si, jbg.
 
Da ne otvaram novu temu, postavi ću pitanje ovdje.
Prije par dana sam kupio zr7. Zanima me na kojem pritisku da držim gume.
 
samo ti toči 95 i polusintetiku i dugo se vozi. Redovito mjenjaj ulje i radi servise i ako motor ima 14000 km nemaš brige da bi morao imati problema. Moguće je da motor nije predviđen za 100 oktana. Znam da će sada neki istrčati sa "ako je ok 95, onda je i 100 još bolje" no to nikako ne mora biti točno (pogotovo stariju koncepciju mačina koja je ispitivana, poštelavana i što sve ne za 95 oktana), no neda mi se sad objašnjavati zašto...
 
sta se tice benzine mozda je jednostavno navika na 95 jer je oduvik livana pa mu je sad 100 prevelika razlika i nepodnosi je dobro,
a sta se tice guma trebalo bi ti pisati na rami (bar meni pise tocne oznake )
 
honda xr said:
sta se tice benzine mozda je jednostavno navika na 95 jer je oduvik livana pa mu je sad 100 prevelika razlika i nepodnosi je dobro,
a sta se tice guma trebalo bi ti pisati na rami (bar meni pise tocne oznake )
:mrgreen: :mrgreen:
misliš da mu 100 nije fino :wink: nema ti tu navike. Pogotovo ne nakon 14000 km.