PITANJE ZA GUME

bpremuz5

New member
Sorry ak je bilo al neda mi se i nemam vremena sad trazit.  :wink:

Zanima me stavljanje gume zadnje od 190 na felgu od mojega kawca 5.50.  :misli: Pise na svim stranicama da ide gore ali je preporuceno za tu gumu 6.00, pa mi nije jasno el se guma na 5.50 nist ne spiga ili izoblici?  :misli:

Jucer sam na Grobniku videl da imaju na serijskim kotacima gume Dunlop Sportmax GP 190/60 ili 55 x 17.  :shock:

Jel bi to bilo dobro za  vozit se po cesti?  :misli:

 
ako stavis 190 na kanal od 5.5, guma ce ti sigurno biti okruglija i morat ces se stvarno dobro potrudit da ju "ocistis" do kraja.
Na 5.5 u supermotu stavljaju 165
 
Dobro nije meni sad da ju moram ocistit do kraja. Vise me zanima kak se to ponasa u voznji po cesti.  :misli:
 
Pitbull said:
Dobro nije meni sad da ju moram ocistit do kraja. Vise me zanima kak se to ponasa u voznji po cesti.  :misli:

pa da se ponasa bolje od 180, mozda bi ju stavili?
mozda...
ja sam isto razmisljao o tome, jer mi skoro dolazi vrijeme za gume.
al mozda ne bi bilo najbolje u zavoju  :misli:
 
Neznam  :( , jucer su svi sestotaki na serijskim felgama imali montirane 190! Fakat ne kuzim v cem je stos!  :misli:

Ajmo trkaci koji voze sestotake a i oni drugi: Zakaj je to tak?  :shock:
 
Pitbull said:
Neznam  :( , jucer su svi sestotaki na serijskim felgama imali montirane 190! Fakat ne kuzim v cem je stos!  :misli:

Ajmo trkaci koji voze sestotake a i oni drugi: Zakaj je to tak?  :shock:

pa jedno je sigurno - mozes se vise nagnut u zavoju, ali treba znat.. Ako si naviknuo na 180, pa stavis 190, trebo bi se bolje pazit u naginjanju.. moje misljenje
 
cdawg said:
pa jedno je sigurno - mozes se vise nagnut u zavoju, ali treba znat.. Ako si naviknuo na 180, pa stavis 190, trebo bi se bolje pazit u naginjanju.. moje misljenje


a kaj bus pazil

gas i nagnes se









dok ne padnes :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
speed attack said:
a kaj bus pazil

gas i nagnes se








dok ne padnes :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

meni pricas  :mrgreen:
 
Pitbull said:
Jutro Speed, kaj ti nisi imal nikakvih takvih iskustava?  :shock:

njemu je i 300-tka ko da vozi pocketa  :LOL:

ne, stvarno.. Ak stavis 190, znaci imas vecu povrsinu koju mozes ''oborit''. I na 180 ti fuzici grebu pod, sta bi bilo sa 190 ??? Ebate doso bi do dekla, ak ne padnes vec..
 
cdawg said:
njemu je i 300-tka ko da vozi pocketa  :LOL:

ne, stvarno.. Ak stavis 190, znaci imas vecu povrsinu koju mozes ''oborit''. I na 180 ti fuzici grebu pod, sta bi bilo sa 190 ??? Ebate doso bi do dekla, ak ne padnes vec..
Sa 190 je povrsina u kontaktu sa asfaltom manja nego kod 180 jer je vise zaobljena (pod uvjetom da se pumpaju pod istim pritiskom)
 
Duke said:
Sa 190 je povrsina u kontaktu sa asfaltom manja nego kod 180 jer je vise zaobljena (pod uvjetom da se pumpaju pod istim pritiskom)

pricamo o gaznoj povrsini po sirini gume, a ne o ovoj na koju ti mislis... kuzis? sira je 1 cm, znaci imas vise lufta-povrsine za naginjanje..
 
cdawg said:
pricamo o gaznoj povrsini po sirini gume, a ne o ovoj na koju ti mislis... kuzis? sira je 1 cm, znaci imas vise lufta-povrsine za naginjanje..
Sigurno je da mozes postici veci kut nagiba ali je povrsina kontakta izmedju gume i asfalta manja od one na 180
 
cdawg said:
pricamo o gaznoj povrsini po sirini gume, a ne o ovoj na koju ti mislis... kuzis? sira je 1 cm, znaci imas vise lufta-povrsine za naginjanje..

da, ali svejedno stima to kaj Duke veli
drugi(manji radius) imas sa 190 gumom na 5.5cola.
prema tome, kontaktpovrsina je manja
 
speed attack said:
da, ali svejedno stima to kaj Duke veli
drugi(manji radius) imas sa 190 gumom na 5.5cola.
prema tome, kontaktpovrsina je manja

kak me ne razumijete??????

kontakt povrsina je manja, ali ima vise povrsine od gume 180!
jel me razumijete?
 
cdawg said:
kak me ne razumijete??????

kontakt povrsina je manja, ali ima vise povrsine od gume 180!
jel me razumijete?

pa kuzim te ja

stima
 
cdawg said:
kak me ne razumijete??????

kontakt povrsina je manja, ali ima vise povrsine od gume 180!
jel me razumijete?
Vise je povrisne, tj. mozes ostvariti veci kut nagiba...
Po tvom bih mogao na svoj motor koji ima kanal od 4.5 ugurati neku 180 i strugati usima zbog vece povrsine? nebih rekao...
 
Duke said:
Vise je povrisne, tj. mozes ostvariti veci kut nagiba...
Po tvom bih mogao na svoj motor koji ima kanal od 4.5 ugurati neku 180 i strugati usima zbog vece povrsine? nebih rekao...

NE.
onda bi ti trebala i PREDNJA.