pitanje za iskusne vozace

sedlic

New member
imam priliku povoljno kupit r6 al pošto nemam puno iskustva u vožnji sa velikim motorima zanima me dali bi to bilo za mene kao vozaca bez iskustva? hvala svima unaprijed. :?:
 
sedlic said:
imam priliku povoljno kupit r6 al posĄto nemam puno iskustva u vozĄnji sa velikim motorima zanima me dali bi to bilo za mene kao vozaca bez iskustva? hvala svima unaprijed. :?:

Prvo kazes da nemas puno iskustva, a kasnije da si bez iskustva :?:

Mozda ipak da kupis motor koji isto ima 6 u imenu, ali bez R... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
A gle, ako imas dovoljno pameti u glavi, mozes kupiti i R1... :|
 
Svi smo mi bili nekada bez iskustva ono sto ti je potrebno je malo talenta i napadaj pun gas pa sta ti bog da ako hoce i drugi da budu iskreni neka ti kazu kako su poceli,pa nismo mi na zapadu da mozes svake godine da menjas motor i da ides iz klase u klasu i da ucis ja sam prvi motor kupio pre dve godine TZM Yamaha 150ccm. 40ks. i polupao je posle 4000km. izleteo mi klinac bez dozvole iz sporedne ulice i polomio me leteo sam 20 metara ali to je danak neiskustvu.Prosle godine kupio sam KLE 500 i napravio za manje od godinu dana 21000km. mogi su kada su me videli komentarisali jao pa sta je on vozio ranije tomosa vidi kako divlja nema on pojma ali nakon samo 2-3 meseca sve sam ih obilazio na zadnjem tocku jer mi na obas nije bilo zanimljivo ovako ih vise ponizis pa im nije do voznje vise odmah se parkiraju u prvi kafic i pricaju bajke o brzinama a naprave 2000km po sezoni tako da ti savetujem kupuj ako imas priliku ono sto volis i samo se vozi GASSSSSSSSSSS!!!!!
 
za motor su ti potrebne pare, ravnoteža i pamet... :) a pošto sebe nitko nesmatra glupim, KUPUJ!
 
sedlic said:
imam priliku povoljno kupit r6 al pošto nemam puno iskustva u vožnji sa velikim motorima zanima me dali bi to bilo za mene kao vozaca bez iskustva? hvala svima unaprijed. :?:

e u istoj situaciji se nalazim... al ja nešto sitno iskustva imam... recimo... :mrgreen:
 
Kupit, obavezno, samo dobro pogledat koliko je to zapravo ''povoljno''..
 
ma nije ti pametno kupiti,svi tako kazu ma ja cu polako voziti a nakraju zavrse......
 
ma kupi ga, osiguraj i prepisi na mene ostatke..... hvala
 
Evo i moja 2 centa. Mislim da nisi trebao uputiti pitanje samo iskusnim bikerima, jer oni se i ne sjećaju što znači sjesti na jači motor bez iskustva. Ja sam sjeo prije mjesec dana na svoj prvi motor, Fazer 6, i evo nakon prvih 1000km osjećaj je super. Počinjem raditi male gluposti i sada postaje opasno. Mene su većina forumaša podržali pri kupnji i bili su u pravu. Nije važno što kupuješ, već koliku moć samokontrole imaš da se ne razbiješ u prvih ???? kilometara. Dakle pamet u glavu i možeš voziti što te volja.
Ja već razmišljam o Fazer 1000 kad ga remodeliraju. Good luck.
 
Ako si glup možeš se sa APN-com tak potrti da ti opče ne treba R6, a ako imaš soli u glavi moreš se voziti na bilo čemu.
 
Ma prijatelju kupi i vozi, ali prvih nekoliko dana oprezno dok se ne upoznaš sa motorom jer to je prava pila a ne APN!! :shock: :!: :mrgreen:
 
ja stvarno ne kužim zašto se sva djeca pale ko šibice na te motore kojima nisu dorasli. Maloprije sam odgovorio na slično pitanje i opet ponavljam , NE !!

Je... te ja da nemam 2 metra i 100 kg pa vozio bi 250 ccm proje nego bilo koju od ovih pila.
 
Perica said:
ja stvarno ne kužim zašto se sva djeca pale ko šibice na te motore kojima nisu dorasli. Maloprije sam odgovorio na slično pitanje i opet ponavljam , NE !!

Je... te ja da nemam 2 metra i 100 kg pa vozio bi 250 ccm proje nego bilo koju od ovih pila.

a kak staneš na te tvoje pile sa 2 m i 100 kg stvarno me zanima kaj si čarobnjak :?:
 
Perica said:
ja stvarno ne kužim zašto se sva djeca pale ko šibice na te motore kojima nisu dorasli. Maloprije sam odgovorio na slično pitanje i opet ponavljam , NE

perice(oj vokativ) sve je u glavi
vjeruj mi već 15 godina vozim sve od motora do kamiona ukupnih km sa svim vozilima preko milju i iskreno ti kažem nemam pamet za r motor i zato ga ne kupujem.

stvarno vjerujem da godine i iskustvo nemaju veze nego sol u glavi i osječaj :wink:
 
Tomee je u pravu u nasoj ekipi ima nekih desetak enduro motora ia ima i par nagovestaja za nekim RRRRRovima medjutim bojim se sam sebe da sednem na nesto takvo.Uglavnom poznajes sam sebe ako mislis da ces cimi budes kupio motor voziti kao ROSSI veruj mi bolje ti je da ih gledas samo na tv-u u Pancevu je u poslednjih par dana stradalo nekoliko momaka i sto je simptomaticno svi su vozili YAMAHU R1 a to ti otprilike i objasnjava zasto se to desava.Oni vide nasu ekipu kako se vozimo na zadnjaka slusaju nase motore kako vriste na punom gasu a ne znaju da ja dok napunim punu trecu u 9000 treba mi citava vecnost i motor mi ide tek 110 km/h.Bilo koja brzinka na samo pipanje gasa vec ide tom brzinom a to je jako opasno ne zbog toga dali ti znas da vozis ili ne vec zbog toga sto te niko ne vidi i ne cuje dok prilazis.Sa druge strane ako u kaficu spomenes nekoj ribi da vozis motor ona te odmah pita A JEL TO R1? tu ti je odmah asocijacija na bilo koju brzinku u oklopima sto mnoge amatere navodi na kupovinu takvih motora a to se ne zavrsava dobro.U svakom slucaju kupuj motor ali moras dobro da razmislis o samom sebi sta ti je za kupiti jer nece niko od nas sa foruma da bude pored tebe i da ti soli pamet kako da vozis.