Pitanje za vlasnike Aprilie Shivera sl 750 koji su presli vise od 1000 km?

Status
Not open for further replies.

ttivanov

Member
Zanima me biste li, da mozete vratiti vrijeme opet kupili Shivera?? (y)
 
ttivanov said:
Zanima me biste li, da mozete vratiti vrijeme opet kupili Shivera?? (y)

Buduci da ti vozis istoga, mene zanima tvoj odgovor na vlastito pitanje  :D
 
Koliko sam skuzio nije ga jos dobio....
Al bice svega u ovoj temi.........
 
Tako je, nisam ga još dobio, ali sam platio i čekam ga. Onda sam počeo proučavati forume na netu i u p.m. sve. Sad je gotovo, moram to uzet i nadat se da neću biti takve (ne)sreće kao neki pojedinci!!! :( :( :(
 
Nebi trebao vjerovati svemu sto procitas......... :mrgreen:
 
Bas me zanima kako ce se pokazati u moto-pulsovom hard testu :?
 
Prvi, a i svaki slijedeći off, povlači za sobom bann.

Samo da ne bi bilo da niste bili upozoreni
 
ttivanov said:
Tako je, nisam ga još dobio, ali sam platio i čekam ga. Onda sam počeo proučavati forume na netu i u p.m. sve. Sad je gotovo, moram to uzet i nadat se da neću biti takve (ne)sreće kao neki pojedinci!!! :( :( :(


Nemoras,po zakonu o zastiti potrosaca kupljenu robu mozes vratiti u roku 15 dana od dana prodaje bez ikakvog objasnjenja
 
Ninja said:
Nemoras,po zakonu o zastiti potrosaca kupljenu robu mozes vratiti u roku 15 dana od dana prodaje bez ikakvog objasnjenja




Ma di to ??? U kojoj to zemlji ? Onda bi svaki blesan vrača auto ili motor za pet dana nazad. Ljudi moraju shvatit da uvik gubiš kad kupiš novo..sutra je jeftinije, izađe novi model za koji mjesec, izađe bolja kombinacija boja, u sebi se uvik pitaš da li bi bilo bolje da si izabra neku drugu marku/ model.. tu nema kraja.
Ovo je strašno da je čovik več požalija šta je kupija motor ,a nije još ni sija na njega.
Ttivanov, nemoj toliko obračat pažnju na ono šta pišu ljudi po forumima, ima nas svakakvih. Nekome je veliki kvar nešto šta drugi ne bi ni primjetija, a kvarova ima kod svih marki i modela. Ne vozim Apriliju shiver, ali mora se reč jedno -za dobrim konjem se praši. Činjenica je da ljudi ne prestaju pričati o tom modelu ,pa je logično da ima dosta i onih šta ga napadaju ili im smeta svaka piždarija.
Meni osobno smeta prskanje kondezirane vode iz ona dva manga auspuha po leđima suvozača, a to nije nitko spomenija. Postoji garantni rok koji služi da se otklone tvornički nedostaci koje svako vozilo može imati, bilo ono japansko ili talijansko.
Koliko znam dosta je ljudi unazad dvi godine imalo problem kod ubrizgavanja, minimuma, gašenja u čošama u vožnji kad padnu obrtaji ,sa xt 660 (makina ista kao u pegasa), ali se nije toliko pričalo o tome kao šta bi se pričalo da je to bija slučaj sa pegasom. Ne.. pa to je bilo skoro pa simpatično .
Ja sam čuja neke loše stvari i o mom motoru i da sam čita forume prije kupnje ,možda ga ne bi nikad kupija. A gle čuda več mu je 2,5 godine i nikakvih problema. Nekidan sam bija po ne znam koji put do Dubrovnika i nazad po nesnosnoj vručini i ništa. Jutros gledam na rivi parkiran Versys (makina kao u mene) sa finskom registracijom.Lik je dojaha iz Finske na njemu.
A hebi ga ,pola ekipe na forumu se ne bi na Kawi uputilo ni do Bosne, jer je tobože to Kawasaki???
Ma pusti priče ,nisi kupija kineza od 10.000 kuna, kupija si motor sa imenom i prezimenom. Nemoj sa skepsom sidat na svoj motor ,nego uživaj na njemu. Budeš li ima problema sa svojim servisom, obratiš se direktno uvozniku, ako problemi ostanu kontaktiraš proizvođača.
To šta pričaju da su servisi nesposobni jer nemaju softvere za taj model če se riješit vremenom , ista je situacija i kod auto servisa kad izađe novi model , a o raznim moto"servisima" da ne govorimo. Sve se svodi na šaku dobrih servisa u ciloj HR. Misliš li da su u jednoga Blaževića u Podstrani slučajno zalutale Honde, Yamahe i Suze iz cile Dalmacije, a on serviser Kawasakija ?
Ne bi ja na taj motor gleda ka na pokoru, dapače (y).


 
Bob Rock said:
......Ne vozim Apriliju shiver, ali mora se reč jedno -za dobrim konjem se praši. Činjenica je da ljudi ne prestaju pričati o tom modelu ,pa je logično da ima dosta i onih šta ga napadaju ili im smeta svaka piždarija.
...ali dobar konj ide pa se može prašiti :mrgreen:

Svaku šalu na stranu...U potpunosti se slažem s svime napisanim i u potpunosti podržavam napisano. Činjenica je da zbog "nekvalitete" (nemojte se loviti za rijeć već za navodnike) aprilia je pod povečalom i svi pišu o njoj, ali neka te to ne brine. Shiver je svakako dobar motor. Malo više pazi kod razrade, ako ti mehaničar kaže do 6000 ti ga vrti do 5000, ako misliš da će to dugo trajati, sjedi jedan vikend na njega i ode 1000 km. Period razrade tu ne prestaje. Traje još bar toliko, ali se tolerira veći broj okretaja. do 1500 km ne preko 7000 itd. Ostale sitnice ako i odu, garancija će srediti. Tako formirani motor ne bi trebao stvarati prevelike (ili bilo kakve) probleme. Ako ga misliš ubijat u prvih 1000, teško da će što ostati od kvalitete, ali čim se pitaš, vjerojatno će i sama razrada biti ok. Samo polako i dođeš gdje hočeš (prvih 1000, dalje gas (y))
 
Bi kupio bi ga.
moja najveca zamjerka je sta nije predvidjen kufer (i necemo sad raspravljat kako bi ga to ucinilo ruznim).
je, kondenzacija iz auspuha dok se ne zagrije strca (ali nisam primjetio da baca na suvozaca, meni prska tablicu).

motor se strasno lipo vozi i neces pozaliti ako je to sta zelis.

Sretno!
 
...ja sve Šljivere koje sam vidio, bili su u pogonu, i to su se fakat lepo špranjili...i jučer na tehničkom, lik sav sretan ubo Šljivera... (y)
 
Jucer je stigao shiver, napravio sam 180 km, radi ko sat a nadam se da će tako i ostati. Rain mode zasad mi paše najbolje.
Tomee, uzeo bih ga opet, prekrasan je motor, i dobro ideeeee.
 
Ja da kupim takav motor bio bi sretan!!Nažalost pare se još štede!!Ipak si sretan s motorom jel tako???
 
live-for-ride said:
...ali dobar konj ide pa se može prašiti :mrgreen:

Svaku šalu na stranu...U potpunosti se slažem s svime napisanim i u potpunosti podržavam napisano. Činjenica je da zbog "nekvalitete" (nemojte se loviti za rijeć već za navodnike) aprilia je pod povečalom i svi pišu o njoj, ali neka te to ne brine. Shiver je svakako dobar motor. Malo više pazi kod razrade, ako ti mehaničar kaže do 6000 ti ga vrti do 5000, ako misliš da će to dugo trajati, sjedi jedan vikend na njega i ode 1000 km. Period razrade tu ne prestaje. Traje još bar toliko, ali se tolerira veći broj okretaja. do 1500 km ne preko 7000 itd. Ostale sitnice ako i odu, garancija će srediti. Tako formirani motor ne bi trebao stvarati prevelike (ili bilo kakve) probleme. Ako ga misliš ubijat u prvih 1000, teško da će što ostati od kvalitete, ali čim se pitaš, vjerojatno će i sama razrada biti ok. Samo polako i dođeš gdje hočeš (prvih 1000, dalje gas (y))

Ja stvarno neznam o ćemu ti pričaš  :neznam: :neznam: moj se Tuono u fazi razrade na 900km vrtil do 10000rpm i vidi danas ima 19150km na satu i osim kaj mu ne radi zadnja kočnica (nadam se da bude to brzo riješeno) nema ni jedne greške. Da zaboravil sam reči takva razrada je bila na preporuku servisera. A vidim da ne voziš Apriliu kak onda znaš kak se ona razrađuje??? Najače mi su spike nemoj ga u fazi razrade vrtit iznad 6000 rpm a kad napraviš prvi servis možeš ga vrtit kolko oćeš  :LOL: :LOL: e to ti je smrt za motor. 
 
ako je do klješta imam ih u garaži ,majstore, dajem ih jeftino :mrgreen:
 
Wrbex said:
nego jel moze netko meni pojasnit o kakvim je problelimam rijec? Nisma nesto prucava shiver previse, ali jako mi se svidja motor pa me zanima.

mene kao potencijalnog kupca također zanima  :misli:
 
Status
Not open for further replies.