Pjeskarenje i plastificiranje?

Angie

Guest
Zanima me generalno cijena, koju pretpostavljam određuju po volumenu, premda bi teško bilo odrediti površinu nepravilnih predmeta.

Također me zanima tko i gdje, preferiram Osijek naravno, ali može sve lokacije, često treba ljudima ovako što, pa neka bude generalni topic.
 
Evo da ti dam okvirni izračun koliko je mene došlo tu u G. Stubici (Zagorje).
Prije 2 tjedna sam dao ispjeskariti čelične felge 12" od opela kadetta - 3 komada pjeskarenje i plastificiranje u srebrno = 250 kn

Prije 2 godine kod istog majstora pjeskarenje i plastificiranje u mat crno : rama, stražnja vilica, fuzići ,nosači mašine i poluge kočnice i mjenjača = 500 kn

evo da vidiš kako se kreću cijene ..
 
Hvala ti puno.  (y)
Ja imam više stvari, ali su sve male, mislim da cjenovno ne bi trebale biti puno dalje od tvojih felgi, a neke su već i obrađene do željeza.
 
bob the biker said:
Evo da ti dam okvirni izračun koliko je mene došlo tu u G. Stubici (Zagorje).
Prije 2 tjedna sam dao ispjeskariti čelične felge 12" od opela kadetta - 3 komada pjeskarenje i plastificiranje u srebrno = 250 kn

Prije 2 godine kod istog majstora pjeskarenje i plastificiranje u mat crno : rama, stražnja vilica, fuzići ,nosači mašine i poluge kočnice i mjenjača = 500 kn

evo da vidiš kako se kreću cijene ..

... aj' stavi par slikica kako to danas izgleda, ako ti nije teško  (y)
 
čini mi se da u onoj temi nitko ne misli odgovarat više pa da pitam ovdje  :afro:


rudakc said:
Vidim da je netko koristio usluge Plastilak-a iz Novog Marofa, gledao sam na stranici njihovoj i nigdje ne piše da pjeskare, samo piše npr. "obnova i plastificiranje felgi", da li to znači da mogu pjeskarit? bilo bi mi odlično kad bi mogli odradit oboje pa da nemam muke s traženjem nekog drugog da pjeskari  (y)


Da li ima netko informaciju o cijeni? pjeskaril bi ramu, zadnju vilicu i neke sitnice male usput ( npr. trokut prednje vilice ) i ramu bi plastificiral, onako okvirno da znam kaj me očekuje za moj đep  :mrgreen:


P.S. Imam pitanje još za ovaj Desol, da li bi se s tim mogla skinut boja i s plastičnih djelova ili bi nagrizlo/naštetilo samoj plastici? kolko čitam to ide poprilično lagano dole pa ako može  :misli: mada mi se čini da nebude igralo to tak jednostavno  :LOL:
 
ja sam u Splitu plastificirao prednju felgu od motora 17" za 90kn,a pjeskarenje 150kn
 
DADO+ said:
... aj' stavi par slikica kako to danas izgleda, ako ti nije teško  (y)
Heh ,nemam više tog motora ...
Uglavnom godinu dana koliko je bio kod mene u upotrebi potrošio se samo dio gdje direktno diraš s čizmama... ostalo bilo netaknuto ,a vozio se većinom po šumi.
 
Angie said:
Ja imam više stvari, ali su sve male, mislim da cjenovno ne bi trebale biti puno dalje od tvojih felgi, a neke su već i obrađene do željeza.

Ima ti vulkanizer Pardon novu komoru za pjeskarenje felgi.
 
Ja sam bas u Zagrebu danas nosio hrpu sitnica na pjeskarenje..bit ce gotovo kroz par dana pa stavim neke slike i utiske  :cool:
 
Hvala svima momci!

Budem zvrcnio Pardon kada bude vrijeme, nadam se radi i "sitnice",  a ne samo felge.
 
kawahrva said:
ja sam u Splitu plastificirao prednju felgu od motora 17" za 90kn,a pjeskarenje 150kn

Kod koga??
Daj kontakt.
 
jel ima tko od vas sliku kako to izgleda kasnije? 

lozim se na polirane rubove a neda mi se polirat  :mrgreen:
 
tkubasa said:
jel ima tko od vas sliku kako to izgleda kasnije? 

lozim se na polirane rubove a neda mi se polirat  :mrgreen:
isto kao i opiturano,samo je ovo bolja zaštita
 
Mislio sam na pjesakreno ne plastificirano  :mrgreen:
 
tkubasa said:
jel ima tko od vas sliku kako to izgleda kasnije? 

lozim se na polirane rubove a neda mi se polirat  :mrgreen:

Poliranje je out, ako bas zelis morat ces posukati rukave, ostane dosta posla iza pjeskarenja.

bild-18752.JPG


alufelgen-sandstrahlen.jpg
 
Zato i jesam sliku htio, znam kako se to radi  :mrgreen:

A sacmarenje je sigurno preskupo  :wink:
 
Najfinije ostaje poslije staklenih perli a ni soda nije losa.

Primjer sa staklenim prelama:

xj-6.jpg
 
Moje felge, skinut stari lak, grundirane, crna pa transparent....

cfcbe6dd677b32f6228c6825bfa7e13d.jpg



c72a5e175806a68238ed881252f0ea99.jpg
 
Pjeskarenje 2 zadnje vilice,nosač blatobrana prednji i zadnji,staklaren glava i cilindar,MZ ES,kod Ivekovica......150kn.