plavi slonovi, poooostroooooj se !

Pretežno sunčano, plan je žešće-zajeban, 2:1, savjetujem da bude crveno smeđe
I to sve kroz cijelu 2019-u
:mrgreen:
 
Alou,
mi krećemo 30.01. iz Dalmacije i put pod kola do Thurmansbanga/ Solla-Loh. Da, to su plavi slonovi. Ludnica.
 
Ići said:
Alou,
mi krećemo 30.01. iz Dalmacije i put pod kola do Thurmansbanga/ Solla-Loh. Da, to su plavi slonovi. Ludnica.

Posto spominjes "Thurmansbanga" ocito je rijec o o Elefantentreffen-u.

I ocito je ovo u privitku "plava" boja... jel, na njemackom se "plavi slon" zapravo pise "Grüner Elefant".

Ljepa nasa puna odlikasa. (y)

 

Attachments

  • 800px-ZweiRadMuseumNSU_Zuendapp_KS601.JPG
    800px-ZweiRadMuseumNSU_Zuendapp_KS601.JPG
    77.5 KB · Views: 204
kk said:
Posto spominjes "Thurmansbanga" ocito je rijec o o Elefantentreffen-u.

I ocito je ovo u privitku "plava" boja... jel, na njemackom se "plavi slon" zapravo pise "Grüner Elefant".

Ljepa nasa puna odlikasa. (y)

Imaš dva Elefantentreffena u Njemačkoj:
-Altes Elefantentreffen na Nürurgringu
i
-Elefantentreffen Bayrischer Wald u Thurmansbangu /Solla-Loh.

a „blau“ je plava boja i tako se piše,
a bome je „grün“ zelena boja. Ko jebe boje, jel se ide ili ne odlikašu??


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
koji je od ta dva stariji susret ?? mislim- susret tih zundapa?
 
Službeno je Elefantentreffen u Thurmansbangu, održaje se tamo otkad se desila pizdarija na “pravome” Elefantu na Salzburgringu.
S tim da je “Altes Elefantentreffen” organiziran od manje skupine organizatora, al se ne broji kao “službeni” susret.
Ajd dođi tamo, pa ćemo uz rakiju popričat


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
hvala za rakiju  (y) ,ali to(susret) me ne privlači,sretan put tebi i svima koji idu  (y)

CheifNorth i KK su pitali (a i mene je zanimalo) zašto se spominju plavi slonovi, kad su prvi susreti dobili naziv po zelenim slonovima (motorima -KK je pokušao objasniti).
Mislim da su ih čak organizirali pripadnici "gubitničke" vojske 50-ih u njemačkoj,točnije u Thurmansbangu ( u šumama,jer je bilo kakvo veličanje "propalog režima",nošenje uniformi,opreme i sl. bilo zabranjeno).

e sada..  :misli: kada bi pitali današnje vozače starih zundappa iz 40-ih i 50-ih godina ili čistokrvne njemce koji drže do tradicije koji je susret "pravi",tj, na koji oni idu,a koji je onda "krivi" vratili bi se na početak tj. da li su plavi ili zeleni ..  :mrgreen:

 
Iz trilja pobogu....


Poslano sa crikvenog tornja...mit tapatalk und ajfonx
 
A e,
krećemo iz Trilja 30.1. ako Bog da zdravlja.
Onda šibamo via Samobor, noćenje.
Onda lagano prema SLO, prošišat Austriju, pa ćemo vidit dalje.
Odakle ideš?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Mi planiramo 30. iz Sinja ( dan prije kod mene će doć baja šta je otvorio ovaj post :shock:) za Maribor pa sutra do Passaua i petak ujutro posli kave Solla.U Zagrebu nam se još jedan pridružuje.
 
@chief
imaš poruku, pročitaj.

Bok ekipa, bome nastavili ovako snig padad po Austriji onda će nam bit veselo, iiiiiihaaaaaaa ajmoooooo.
Pripreme su u toku, šta ima kod vas?
Pozdrav,
Ivo.