Pletene cijevi (crijeva) za kočnice

stararaga

New member
Zanima me da li netko zna kolika je cijena tih cijevi (crijeva), da li se prodaju na metar i eventualna iskustva.
 
U ZG ti je cijena od 150(privatnik) do 250(motormanija).
Na KLE-u se osjeti jako,kočnica ne "propada" jer se crijevo ne širi ko orginalno,pogotovo po vručini... (y)
 
kurilovic said:
U ZG ti je cijena od 150(privatnik) do 250(motormanija).
Na KLE-u se osjeti jako,kočnica ne "propada" jer se crijevo ne širi ko orginalno,pogotovo po vručini... (y)
Nadam se da govoriš u kunama?! Je li to cijena za metar?
Ja vozim ZZR600 i baš mi najviše propada kočnica kada je jako vruće, pa sam time mislio rješiti taj nedostatak...
 
Da naravno,u kunama.Cijena ti je po komadu,ja sam radio kod privatnika,donio sam mu staro(orginalno) crijevo i on mi je po tome napravio novo.Evo ti link s drugog foruma,tu imaš više o tome,mislim da su čak i slike kak se mijenja.Uglavnom,isplativa investicija.

http://www.adventurer.com.hr/forum/index.php?topic=116.0

Tema su kočnice,al ima jako puno o tom crijevu. (y)
 
kurilovic said:
Da naravno,u kunama.Cijena ti je po komadu,ja sam radio kod privatnika,donio sam mu staro(orginalno) crijevo i on mi je po tome napravio novo.Evo ti link s drugog foruma,tu imaš više o tome,mislim da su čak i slike kak se mijenja.Uglavnom,isplativa investicija.

http://www.adventurer.com.hr/forum/index.php?topic=116.0

Tema su kočnice,al ima jako puno o tom crijevu. (y)
Super, hvala ti!
 
U nekim moto-shopovima su imali na metar, a posebno završeci (kojih ima nekoliko tipova), pa ti oni to spoje.Mislim da to imaju u Mali-moto u Lovranu.  Osobno mi više povjerenja uljevaju tvornički gotove, možda griješim.
Ja sam ih na zadnja dva motora (raptor, tuono) dobio serijski, ali sam probao dosta novijih motora sa običnim gumenim cijevima, i razlika mi se činila drastična. Čak i na hladno ručica propada možda oko 1 cm dublje i osjećaj je nekako ''gumast''. Kad se ulje zgrije, to sve jače dolazi do izražaja, jer gumene cijevi sve više popuštaju i šire se. Svakako vrlo neugodan feeling.
Uglavno, toplo ti preporučam tu investiciju.    :wink:
I u Puli neko to sigurno radi, pa se malo raspitaj.
 
Taj od kog sam ja uzeo radi hidraulična crijeva za bagere i kamione i visokotlačna crijeva za građevinske strojeve,tak da....
Još nisam čuo da se nekom podero ili puknuo.A vjerojatno ima ateste za proizvodnju toga,nije to fušer iz šupe,jeftinije je najvjerojatnije samo zbog računa...
 
Crijeva sa Vrapcanske ceste su vrhunska, imam ih na autu i uz vrhunsko kociono ulje, razlika se stvarno osjeti. Sad su poceli stavljati i nehrđajuće materijale. Cijena je kako za koje crijevo, mene su 8 komada dosla negdje 100e.
 
Faber said:
A stavljate li to iako nije atestirano? :misli:
ja sam sam pravio i sastavljao...  :misli:

i još sam živ ...  :shock:
 
Faber said:
A stavljate li to iako nije atestirano? :misli:


Jednostavni test kojim se provjeri kočioni sustav:
Dok stojiš, stisneš kočnicu najjače što možeš (a to je više nego što ikad stišćeš u vožnji ) i držiš desetak sekundi. Ručica ili pedala ne bi smjela propasti ni malo.
Ako nešto treba puknut ili propišat, bolje da se to desi na testu, nego u vožnji.
 
mislim da bi bolje bilo da probaš odzračiti ponovo jer treba jaaaaaako jaaaaaako opteretit kočnice da bi ti obično crijevo počelo propadat  :shock: u normalnoj vožnji gotovo nemoguće  :palacdolje: 
 
stararaga said:
Nadam se da govoriš u kunama?! Je li to cijena za metar?
Ja vozim ZZR600 i baš mi najviše propada kočnica kada je jako vruće, pa sam time mislio rješiti taj nedostatak...


ajde javi di si uzea i pošto si platia? možda bi i ja sebi uzea za zzr_a  (y)
 
ok, trebalo bi vidit dali je čovjk već radio za ovaj model motora!?  :misli:
tako da nemoram stara slat!!

ili jednostavno se kaže koju dužinu oćeš! i to je to?!  :?
 
uzeo u motor mania prije dvi godine,....godridge,...oni "grimpali" ,... posao odlican,...za z900 , s pumpe direkt na oba kljesta s svim vijcima i sajbama(brtvama) i postarinom 850kn
 
Ja sam iz UK narucia kit marke "HEL"  za prednju i straznju brenzu za svega 70 funti sa postarinom (cca 700 kn). Boja ima cudo za birat. Mislim da u programu imaju criva za skoro sve modele.
 
frx1 said:
Crijeva sa Vrapcanske ceste su vrhunska, imam ih na autu i uz vrhunsko kociono ulje, razlika se stvarno osjeti. Sad su poceli stavljati i nehrđajuće materijale. Cijena je kako za koje crijevo, mene su 8 komada dosla negdje 100e.

potpisujem za auto pa onda valjda vrijede i za motor

i BTW - frend kolko ti imas kotaca na autu kad trebas 8 komada ;)
 
Ja sam za Z-a bio uzeo od Bi tuba gotove tvorničke sve u crvenoj boji i oni ergalski djelovi,za prednju i zadnju kočnicu,s time da je prednja išle po dvije tube na svaka kliješta.Koštalo me nekih 150e,to planiram ubrzo napravit i na SV-u,mislim da je to dobro napravit posebno na motorima kojima ide jedno crijevo od pumpe na jedna kliješta i onda od njih na druga kliješta,tako se ujednači pritisak i izbjegne eventualno nejednako trošenje ili deformacija diska. Naravno i samo kočenje postaje agresivnije,preciznije i konstantije pri većim opterečenjima.
 
ima u louisu uzet gotovi kit po modelu motora.

www.louis.de , pa tražite......


edit... evo :

zadnja
http://www.louis.de/_2028d7a9e55490e719df8257ca62bfc1d1/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=220&wgr=511&list_total=5&anzeige=0&artnr_gr=10045290


prednja
http://www.louis.de/_2028d7a9e55490e719df8257ca62bfc1d1/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=220&wgr=511&list_total=5&anzeige=0&artnr_gr=10045280